Nawigacja

 • Jak nie czytam, jak czytam

  W tym roku akcja masowego czytania promująca książki i czytelnictwo „wypadała” w szczególny dzień-Dzień Dziecka.  Wszyscy spodziewaliśmy się żaru z nieba, a tu ogromne zaskoczenie- deszcz. Uruchomiliśmy „plan B”.    Wzorem ubiegłego roku akcja miała charakter czytelniczego pikniku. W pogotowiu były kocyki i poduszki, które zostały rozłożone na sali gimnastycznej. Pięciolatki, sześciolatki i pozostali uczniowie, wszyscy byli zaopatrzeni w ciekawe książki do czytania.

   Na samym początku około godziny 915, na czytelniczy piknik zawitał burmistrz naszego miasta. Wszystkim uczniom złożył życzenia i zachęcił do czytania. Następnie pan dyrektor przypomniał wszystkim o ogromnej roli książki w życiu każdego człowieka. Po życzeniach czytelnicy ,,oddali się” lekturze. Przyniesione książki były tak ciekawe, że czas mijał bardzo szybko. Pod koniec akcji uczniowie opowiadali o swoich ulubionych lekturach. Chętnych do wypowiedzi było wielu. Uczniowie mieli możliwość zareklamowania ulubionej książki. Wypowiadali się uczniowie wszystkich poziomów, nawet ci, którzy tylko książki oglądają. Oni też mieli swoje ulubione książki czytane przez rodziców. Dyskusjom i wypowiedziom nie byłoby końca, gdyby na czytelników nie czekały inne atrakcje przygotowane z okazji święta. Żal było kończyć tak ciekawą dyskusję.  Tak deszczowy, chłodny dzień zmienił się w słoneczny piknik z książką na sali gimnastycznej. Z niecierpliwością czekamy na następny raz!

 • Happening przeciwko paleniu papierosów

  31 maja jest Światowym Dniem bez Papierosa. Pamiętali o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie. Z tej okazji odbył się happening antynikotynowy ulicami miasta. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele PSSE w Kolnie. Uczestnicy przeszli w głośnym, kolorowym korowodzie, prezentując wcześniej wykonane transparenty z hasłami oraz  manifestując w ten sposób swój negatywny stosunek do nałogów, odbierających zdrowie milionom ludzi.

  Podczas przemarszu skandowano hasła tematycznie związane z obchodami wspomnianego dnia  i rozdawano przechodniom ulotki. Celem wydarzenia było zwrócenie  po raz kolejny uwagi na szkodliwość palenia papierosów i promocja zdrowego stylu życia.

 • Dzień Mamy i Taty

  W dniach 25 i 26  maja 2017 r. w naszej szkole  odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klasy 0 b i grupy 5-latki b zaprosili rodziców, chcąc przypomnieć jak bardzo ich kochają. Dzieci złożyły życzenia rodzicom-recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Po części artystycznej mali artyści wręczyli swoim bliskim przygotowane przez siebie prezenty. Uściskom i całusom nie było końca.Uroczystości zwieńczył słodki poczęstunek w klasach. Było to niezwykłe spotkanie, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Mam i Tatusiów. Na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

  Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta! Zdjęcia w Albumie.

   

 • Rajd rowerowy

  Ranek 23.05. 2017r. powitał nas piękną, słoneczną pogodą. Właśnie w tym dniu na placu przed Szkołą Podstawową nr 1 w Kolnie spotkali się uczestnicy IV Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Bezdrożami Kolneńszczyzny”. Po tradycyjnym sprawdzeniu obecności i innych czynnościach organizacyjnych, ruszył peleton na trasę. Docelowym punktem była baza Harcerska w Koźle. W rajdzie uczestniczyli chętni uczniowie kl. IV-VI SP nr 1oraz  opiekunowie. Podczas wyprawy dzielnie towarzyszyli również rodzice niektórych uczniów. W zabezpieczeniu trasy i zachowaniu zasad bezpieczeństwa jak zwykle nie zawiedli nas funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji  oraz Straży Miejskiej w Kolnie. Na mecie rajdu czekał ciepły posiłek i coś słodkiego. Po krótkiej regeneracji sił „rajdowcy” bardzo chętnie i licznie uczestniczyli w wielu atrakcyjnych konkursach, zabawach i konkurencjach sportowych.Na koniec mieliśmy okazję upiec przy ognisku pyszne kiełbaski.Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, integrację i miłą atmosferę. Na szczególne podziękowanie za ogromną życzliwość, wsparcie i pomoc w organizacji imprezy zasłużyli: Burmistrz Miasta Kolno, Towarzystwo „Jan z Kolna”, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie, Powiatowa Komenda Policji, Straż Miejska, nauczyciele – opiekunowie, rodzice oraz wolontariusze - harcerze . Rajd został zrealizowany w ramach projektu przez Towarzystwo „Jan z Kolna” oraz SP nr 1w Kolnie, a sfinansowany przez Miasto Kolno i Powiat Kolneński. Impreza ma charakter cykliczny,  dlatego przewidujemy i już zapraszamy na kolejny rok!!! Zdjęcia w Albumie.

 • Koncertowy zawrót głowy

  W dniu 11 maja odbył się koncert ,,Z perkusją dookoła świata". Nietypową lekcję muzyki przygotowało Łódzkie Biuro Koncertowe,,Wirtuoz". Dzieci miały okazję poznać ciekawe instrumnty perkusyjne.  Była to również doskonała okazja do wysłuchania pięknych utworów muzycznych ,,tych znanych i mniej znanych". Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Zdjęcia w Albumie.

 • Jak działa oczyszczalnia ścieków?

  ,,Oczyszczalnia wody to krok do ochrony przyrody.”

  Nieustający niepokój budzi wzrastające tempo zanieczyszczania środowiska wskutek działalności człowieka. Dlatego edukacja ekologiczna ma obecnie wielkie znaczenie. W szkole chcemy kształtować postawy najmłodszych tak, aby byli świadomymi i odpowiedzialnymi użytkownikami środowiska naturalnego. Dlatego w dniu 5 maja 2017 r. uczestnicy projektu edukacyjnego Kolno w zadaniach udali się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Kolnie.

  Celem wycieczki była integracja wiedzy nabytej na zajęciach koła przyrodniczego, dotyczącej ochrony wód, z bezpośrednią obserwacją procesów oczyszczania ścieków.

  Dzięki uprzejmości Pani Renaty Popielarz, młodzież miała możliwość poznać obiekty znajdujące się na terenie oczyszczalni oraz dowiedzieć się, jak działają poszczególne urządzenia i maszyny wykorzystywane do procesu oczyszczania ścieków. Ponadto uczniowie odwiedzili biuro, w którym pracownicy nadzorują pracę maszyn a w laboratorium obserwowali przez mikroskop mikroorganizmy biorące udział w biologicznym oczyszczaniu wód.

  Cały zakład jest w pełni zautomatyzowany i nowoczesny. Ścieki w pierwszym etapie, ulegają oczyszczaniu mechanicznemu a następnie biologicznemu. Ogromną rolę odgrywają tu mikroorganizmy, znajdujące się w osadzie czynnym. Osad czynny jest żywą zawiesiną bakterii heterotroficznych i pierwotniaków, które zdolne są do prowadzenia rozkładu związków organicznych znajdujących się w ściekach. Zajęcia w laboratorium były najciekawszym punktem naszej wycieczki.

  Zagęszczony, wysuszony i wymieszany z ziemią i słomą osad, jest cennymnawozempod rośliny ogrodowe.

  To była ciekawa lekcja dla uczniów, zakończona przeświadczeniem, że jeżeli ludzkość nie powstrzyma zanieczyszczenia wód, to zniszczy florę i faunę Ziemi, a w konsekwencji również siebie.

  Bardzo dziękujemy Pani Renacie Popielarz za oprowadzenie nas po zakładzie i przekazanie zawiłych procesów technologicznych w sposób jasny, interesujący i zrozumiały dla piątoklasistów. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wielu sukcesów. Zdjęcia w Albumie.

  Uczestnicy projektu Kolno w zadaniach.

 • Procedura przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej

  W załączniku znajduje się procedura przyjmowania uczniów do świetlicy szkolnej. PROCEDURA__PRZYJMOWANIA__UCZNIOW_DO__SWIETLICY_SZKOLNEJ_SZKOLY_PODSTAWOWEJ_NR_1_W_KOLNIE_IM_TADE.doc

 • Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

 • Uwaga - konferencje metodyczne w SP nr 1

  Konferencje metodyczne odnośnie nowej podstawy programowej

   

  godz. 15 00

   

  9 maja 2017r

  • Nauczyciele języka polskiego- sala 203
  • Nauczyciele języków obcych- sala 209
  • Nauczyciele matematyki- sala 205
  • Nauczyciele geografii, biologii i przyrody- sala 207
  • Nauczyciele informatyki- sala 212
  • Nauczyciele wych. przedszk.- sala 202
  • Nauczyciele kształcenia specjalnego i integracyjnego- sala 101

   

   

  Konferencje metodyczne odnośnie nowej podstawy programowej

  godz. 15 00

  10 maja 2017r

   

  • Nauczyciele fizyki i chemii- sala 205
  • Nauczyciele ed. wczesnoszkolnej- sala 207

   

 • Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z kl. IIIc, Vb, VIai VI b biorący udział w akademii przypomnieli tło historyczne wydarzeń 3 maja 1791r i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Nie zabrakło akcentów symbolicznych: biało-czerwonej flagi, godła, ,,Mazurka Dąbrowskiego", portretów postaci historycznych związanych z tym wydarzeniem. Montaż słowno- muzyczny uświetniły pieśni śpiewane przez chór szkolny oraz solistów: M. Lemańską, N. Święczkowską, N. Szymańską, W. Chmielewską. W stworzeniu klimatu udział mieli uczniowie, którzy na zakończenie uroczystości zatańczyli poloneza. Po akademii nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród uczniom wyróżnionym w konkursach: M. Lemańskiej i D. Biedce za uzyskanie tytułów finalistek w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego oraz klasom wyróżnionym w szkolnym konkursie zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Książki. Zdjęcia w Albumie.

 • Bezpieczni w sieci i nie tylko...

  W dniu 25 kwietnia 2017r. uczniowie kl. II b i V b uczestniczyli w zajęciach w ramach realizacji kampanii edukacyjnej pod nazwą „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”. Podczas spotkania specjaliści z Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Białymstoku w towarzystwie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wyjaśnili w przystępny i ciekawy sposób, czym jest bezpieczeństwo w Internecie, jak unikać zagrożeń i odpowiedzialnie korzystać z możliwości oferowanych przez nowoczesną telekomunikację. W trakcie zajęć zaprezentowane zostały filmy edukacyjne oraz prowadzona była dyskusja, w której dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe. Zdjęcia w Albumie.
   

 • Dzień Sapera w Orzyszu

            W dniu 21 kwietnia 2017r. grupa uczniów z kl. V a naszej szkoły  oraz Szkoły Podstawowej w Czerwonem  wraz z opiekunami uczestniczyła w obchodach Święta 15. Mazurskiego Batalionu Saperów połączonego z Dniem Sapera. Po przybyciu do jednostki wojskowej w Orzyszu, tuż po przekroczeniu bramy udekorowanej flagami czuliśmy podniosłą atmosferę. Na placu apelowym kompleksu koszarowego  pojawiło się wielu żołnierzy oraz sprzęt wojskowy. Na obchody saperskiego święta przybyli przedstawiciele służb mundurowych, władz województwa, powiatu i miasta  oraz grupy dzieci i młodzieży szkolnej. Miłym zaskoczeniem i niespodzianką okazała się obecność żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Orzyszu. Żołnierze Grupy Bojowej NATO chętnie z nami rozmawiali u boku tłumacza i pozowali  do zdjęć. Z ich pogodnych i uśmiechniętych twarzy można było odczytać, że czują się u nas komfortowo. Po oficjalnych uroczystościach niesamowitą frajdą szczególnie dla uczniów było obejrzenie i zapoznanie się z wystawionym  sprzętem wojskowym.  Impreza zakończyła się degustacją przepysznej wojskowej grochówki. Wycieczka minęła szybko, ale  na pewno bardzo długo będziemy mile wspominać  niezwykłe atrakcje i niespodzianki. Grupa uczestników naszej szkoły jest bardzo wdzięczna Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w  Czerwonem  za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym  wydarzeniu. Zdjęcia w Albumie.

  .

 • Konkurs czytelniczy

  W ramach obchodów Światowego Dnia Książki w naszej szkole każda klasa przystąpiła do konkursu na zilustrowanie  najciekawszej książki lub wiersza. Wspólnie zostały stworzone dekoracje na drzwi sal lekcyjnych. Powstało 20 pięknych prac. Uczniowie przygotowali ilustracje do wierszy „Na straganie”, „Kaczka-Dziwaczka”, „Do Czytelnika”,  do książek: „Mała Syrenka”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Afryka Kazika”, „Czarownica i kot”, „Willa Trzech Łotrów”, „Z przygód krasnala Hałabały”, „Cudaczek-Wyśmiewaczek”, „Plastusiowy pamiętnik”, „O psie, który jeździł koleją”, „Calineczka”, „Morska przygoda”, ,,Charlie i fabryka czekolady”, „Akademia pana Kleksa”, „W pustyni i w puszczy”, „Tomek u źródeł Amazonki”.

  W kategorii klas młodszych: I miejsce zajęła klasa IIa oraz grupa sześciolatków 0a, II miejsce- klasa II c i grupa 5- latków b, III miejsce- grupa sześciolatków 0b i grupa świetlicowa.

  W kategorii klas starszych: wyróżnione zostały klasy IVa i IVb, I miejsce i talon zwalniający ze sprawdzianów, kartkówek i odpytywania na czas  tygodnia zdobyła klasa VIa. Wszystkim uczniom gratulujemy i mamy nadzieję, że była to doskonała zachęta do czytania książek.

   

   

 • Z wizytą w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Kolnie

   

  W dniu 5 IV uczniowie uczestniczący w projekcie Kolno w zadaniach, w ramach zajęć kół przyrodniczych byli z wizytą w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Kolnie.

  Celem zajęć było między innymi: zapoznanie ze specyfiką pracy strażaków, poznanie nowoczesnego sprzętu strażackiego,  zwiększenie świadomości bezpiecznego posługiwania się ogniem oraz nabycie podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

  Dzieci spotkały się z bardzo życzliwym i profesjonalnym przyjęciem. Uzyskały informacje na wszystkie nurtujące je pytania, dotyczące funkcjonowania straży pożarnej. Podczas zajęć został zaprezentowany sprzęt pożarniczy, stanowiący wyposażenie wozu strażackiego. Uczniowie mieli możliwość przymierzenia hełmu strażackiego i zwiedzenia wozu strażackiego. Panowie strażacy zaprezentowali  także działanie urządzenia, służącego do rozpraszania dymu.

  Pan Kapitan zapoznał uczestników spotkania z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, gdyż obecnie strażacy nie tylko gaszą pożary. Do ich zadań należy walka z klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami, głównie wypadkami komunikacyjnymi i działania medyczne. Niebywałą atrakcją była dla uczniów symulacja alarmu przeciwpożarowego. Dzieci mogły zobaczyć jak strażacy szybko zjeżdżają po rurze i szykują się do akcji. Dowiedziały się również, że służba strażaka trwa 24 godziny i przez cały ten czas strażacy muszą być przygotowani do akcji. Najważniejszym punktem wizyty była nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomie i układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Dzięki wskazówkom uzyskanym od panów strażaków dzieci nauczyły się układać w pozycji bezpiecznej nawet osobę cięższą od siebie.

  To było bardzo udane popołudnie! Młodzież i opiekunowie dziękują Panu Komendantowi za wyrażenie zgody na zwiedzanie jednostki oraz będącym w tym dniu na dyżurze Strażakom, za przybliżenie naszym podopiecznym jak odpowiedzialna i trudna jest służba w straży pożarnej. Dzięki nabytej wiedzy i umiejętnościom oraz wiedząc, że doskonale wyszkolona straż pożarna czuwa, uczniowie czują się bezpieczniejsi.

  Życzymy Panom Strażakom wielu sukcesów i szczęścia w ich trudnej i niebezpiecznej pracy oraz w życiu osobistym.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 im Tadeusza Kościuszki w Kolnie z nauczycielami.

   

   

   

 • Akcja V-py czytają dzieciom

  Dnia 24 IV 2017 r. klasa Va gościła w Bibliotece Pedagogicznej w Kolnie. Celem odwiedzin był udział w akcji „Vipy czytają dzieciom”. Tajemniczym „vipem” okazał się pan Krzysztof Kajko- dyrektor Banku Spółdzielczego w Kolnie, który niezwykle interesująco przeczytał fragment książki Sławomira Hanaka pt. „Dziewczyny i chłopaki”. Ciekawe to było wydarzenie, gdyż uczniowie słuchali  skupieni i  zaciekawieni. O dziwo! Nikt nie przeszkadzał! Nawet ci, którym nieraz ciężko wytrwać do końca lekcji, wsłuchiwali się z uwagą w słowa czytane przez niecodziennego gościa.  

  Po tej  lekturze pan Krzysztof Kajko zaprosił uczniów na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Kolnie. Piątoklasiści poznali salę operacyjną, gdzie obsługuje się klientów, a także pomieszczenia, do których nie ma wstępu zwykły petent banku , np. gabinet pana prezesa. Można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie na „dyrektorskim fotelu”, z czego skorzystała Ala Kowalczyk.

  To była ciekawa wycieczka. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy bankowca, wiedzą co to depozyt, kredyt, marża czy odsetki. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki-piłeczki antystresowe, które na pewno przydadzą się przy przezwyciężaniu codziennych napięć związanych z nauką. 

  To był naprawdę udany dzień !

 • Kiermasz Wielkanocny

  W czwartek 6 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się tradycyjny już Kiermasz Wielkanocny. Na przerwach śródlekcyjnych wszyscy chętni mogli nabyć wielkanocne ozdoby, skosztować przepysznych wypieków lub spróbować szczęścia  w Loterii Fantowej. Na kolorowych stołach można było znaleźć to z czym kojarzymy nadchodzące święta – pisanki, koszyczki, zajączki, stroiki i kartki świąteczne. Wielkanocne „cudeńka” były przygotowane przez uczniów kl.IV-VI z pomocą ich kochanych rodziców.

  Ogólnie impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To wydarzenie wprowadziło całą społeczność szkolną w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

   Uzyskane środki przeznaczone zostały na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

  Wszystkim, którzy odwiedzili nasz kiermasz dziękujemy i zapraszamy na kolejny!

   

 • Marzec w bibliotece szkolnej

  Marzec w naszej bibliotece upłynął pod hasłem poezji. Z okazji Światowego Dnia Poezji uczniowie klas I-III  zostali zaproszeni do konkursu literacko-plastycznego „Znam wiersze Jana Brzechwy”

  Uczniowie klasy pierwszej przygotowali ilustracje do ulubionych wierszy Jana Brzechwy. Komisja konkursowa oceniająca prace miała ciężki orzech do zgryzienia. Wszystkie wytwory dziecięce były ciekawe, estetyczne, kolorowe i dopracowane do najdrobniejszego szczegółu.

  Uczniowie klas drugich i trzecich chwalili się znajomością treści wierszy poety. Ogólnie w konkursie wzięło udział 28 uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i oceny celujące z języka polskiego.

 • Program profilaktyczny

   

  W dniu 28.III. 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Profilaktyki. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w  spotkaniach o charakterze warsztatów profilaktycznych. Celem programu było uświadomienie młodym ludziom podczas prezentacji wybranych, często tragicznych sytuacji i zdarzeń wynikających z występowania wszechobecnych trucizn, jakimi są alkohol, narkotyki, nikotyna i dopalacze. Innowacyjność elementów wykorzystanych do przeprowadzenia warsztatów oraz umiejętności komunikacyjne prowadzącego powodowały, że uczniowie  w trakcie spotkania słuchali i myśleli nad słowami do nich kierowanymi. Sprzęt użyty na zajęciach zapewnił atrakcyjność pokazów i ćwiczeń.

  W ramach uzupełnienia Dnia Profilaktyki, po południu odbyło się spotkanie przedstawiciela policji i terapeuty z kadrą nauczycielską. Przypomniano na jakie zachowania uczniów należy zwrócić szczególną uwagę oraz jakie „sprzęty” w rękach młodych ludzi mogą świadczyć o tym, że są oni na drodze prowadzącej do uzależnienia. Przekazywana wiedza zarówno dla uczniów jak i nauczycieli  zwierała również treści dotyczące zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z komputera, telefonu itp. Zdjęcia w Albumie.

 • Finał Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym

  W dniu 21 marca 2017r. w Grajewie odbył się Finał Wojewódzki Drużynowych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Martyna Gąsiewska i Zuzanna Połomska z klasy V b. Dziewczynki wypadły (jak na swoją kategorię wiekową) bardzo dobrze. Zuzia zajęła VII miejsce, a Martynka IX. Ogólnie nasza szkoła uplasowała się na  V miejscu. Uczennicom gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszych treningach. Zdjęcia w Albumie.

 • Wystawa fotograficzna

  W dniach od 13 do 16 marca 2017r. w naszej szkole można było podziwiać wystawę zdjęć  pana  Sylwestra  Nicewicza pod hasłem ,,Polowanie z obiektywem”. Autor prac  z wielką pasją opowiadał o swoich zdjęciach oraz  okolicznościach ich powstania. Uczniowie chętnie wysłuchali ciekawych historii oraz podziwiali zdjęcia flory i fauny naszego regionu.  Panu  Sylwestrowi bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że wzbudził w wielu uczniach chęć fotografowania i podsunął pomysł na nowe hobby. Zdjęcia w Albumie.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (0- 86)278-21-24
  Telefony przyjmuje sekretarz szkoły - p.Janina Szczech

Galeria zdjęć