• JASEŁKA

     • 22 grudnia 2022 roku w naszej szkole wystawiono Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu w większości uczniów z klasy VIII b oraz VI b pod kierunkiem pani Katarzyny Kowalewskiej oraz chóru szkolnego, nadzorowanego przez panią Mirosławę Pomichowską. Szkolni aktorzy przedstawili historię narodzin Jezusa Chrystusa. Piękna dekoracja, starannie przygotowane stroje przyciągały uwagę oglądających. Śliczne kolędy i pastorałki śpiewane przez chór wzbogaciły jasełka i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Potem głos  zabrał  Dyrektor szkoły – pan Lech Owczarczyk, który podziękował uczniom za występ oraz złożył  życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

     • Życzenia świąteczne

     • Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,

      pełnych niespodziewanych prezentów….

      Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był znacznie lepszy niż ten, który właśnie mija…

       

      Wraz z serdecznymi podziękowaniami za współpracę w pełnym wyzwań i sukcesów roku 2022

      Lech Owczarczyk

     • Wieczór kolęd i pastorałek

     • Kolęda jest pieśnią, która od razu przywołuje na myśl piękny grudniowy okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia i same Święta. Tworzy niesamowity, magiczny, ciepły klimat, choć na zewnątrz najczęściej mróz. Kolęda wraz z innymi symbolami Świąt, m.in. choinką, Wigilią, spotkaniami w gronie rodzinnym, ozdobami i daniami świątecznymi, wprowadza niepowtarzalną atmosferę w naszą codzienność. Daje spokój, radość i refleksję.

      Wieczorem 21 grudnia spotkaliśmy się w naszej szkole, żeby kultywować przepiękną tradycję śpiewania kolęd i pastorałek. Każda klasa zaprezentowała przygotowaną pieśń. Swoje możliwości głosowe zaprezentowała również kadra pedagogiczna w kolędzie ,,Gdy się Chrystus rodzi". Licznie zgromadzeni Rodzice mogli podziwiać talent swoich pociech. Był to bardzo miły wieczór, który wprowadził nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

     • Niech nas porwie wyjątkowa atmosfera Świąt Bożego Narodzenia!

     • Tradycyjnie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole w dniu 12.12.2022 r. odbył się kiermasz świąteczny. Podczas jego trwania można było kupić przepiękne dekoracje świąteczne: choinki, bombki, stroiki, anioły oraz przepyszne świąteczne ciasta i ciasteczka.

      Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, i ich rodziców oraz nauczycieli, którzy wykonali przepiękne ozdoby i smaczne wypieki,  a tym samym zaangażowali się w organizację kiermaszu. Dochód z  tego przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na pomoc rodzinom potrzebującym.

       Anna Zalewska

     • Mikołajki w oddziałach przedszkolnych

     • W Polsce mikołajki obchodzone są od XVIII wieku. Na początku wręczaliśmy sobie tradycyjne bożonarodzeniowe podarunki, takie jak pierniki i jabłka. Obdarowywaliśmy zazwyczaj bliskie nam osoby dorosłe. Zwyczaj wręczania upominków dzieciom zaczął rozwijać się w Polsce dopiero w XIX wieku. Zgodnie z tradycją Święty Mikołaj także odwiedził nasze oddziały przedszkolne. Wspaniałe emocje towarzyszyły dzieciom, które otrzymały swoje prezenty. Poznaliśmy także historię Świętego Mikołaka oraz dowiedzieliśmy się jak obchodzi się mikołajki w różnych częściach świata. To był dzień pełen zabawy i niezapomnianych wrażeń.W mikołajkowym nastroju życzymy wszystkim samych radości i spokoju w przygotowaniu do Świąt!

     • Wielkie serducha naszych przedszkolaków

     • 9 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny Rodzinny Stroik Bożonarodzeniowy  adresowany do dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych i ich rodziców. Do konkursu zgłoszono 51 stroików bożonarodzeniowych. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch grupach wiekowych: 5-latkach i 6-latkach.

      Nagrody w grupach 5-latków otrzymali:

      I miejsce: Natalia Jurczak, Wiktoria Karwowska

      II miejsce: Maja Jabłońska

      III miejsce: Maja Gabryś

      Wyróżnienie: Mikołaj Archacki, Zofia Pomichowska, Dominika Konopko, Amelia Mizgier, Gabriela Anna Nosek, Dominik Kozikowski,

      Nagrody w grupach 6-latków otrzymali:

      I miejsce: Wiktoria Sutkowska, Feliks Biedrzycki

      II miejsce: Laura Lipińska, Aleksandra Bystra

      III miejsce: Laura Bystra, Daria Paliwoda, Aleksander Wyka

      Wyróżnienia: Kaja Jastrzębska, Stanisław Rydel, Wiktoria Maria Nosek, Adrianna Pisiak, Iga Makowska, Wojciech Mizgier, Zofia Twarowska, Filip Błażejczyk, Szymon Szarowski, Zofia Przytuła

      Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i świąteczny słodki upominek. Znaczna część stroików trafiła na aukcje charytatywne dla Wiktorka Wiśniewskiego https://www.facebook.com/groups/355048700101974/ oraz Oli Kotowskiej https://www.facebook.com/groups/346956440686472/. Pozostałe wzbogacą szkolny kiermasz. Laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu składamy ogromne gratulacje. Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców za pełną zaangażowania pracę z dziećmi.

                                                                                                     Organizator konkursu Joanna Waszkiewicz

     • Andrzejki - dzień wróżb i czarów…

     • W miniony czwartek i piątek dzieci z oddziałów przedszkolnych przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Mogły poznać swoją przyszłość… tą bliską (co dostaną od Mikołaja), oraz tą daleką (kim zostaną w przyszłości). Dzieci, by tradycji stało się zadość lały wosk,  poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, by sprawdzić, kto pierwszy wyjedzie w daleką podróż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą , aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.

      Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże… Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.