Nawigacja

 • Egzamin ósmoklasisty

  Przed ósmoklasistami z naszej szkoły- ważny moment- trzy dni egzaminów. Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII. W 2022 r. – podobnie jak w zeszłym roku – egzamin ósmoklasisty będzie obejmował wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych.

  Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.  Jest przeprowadzany w formie pisemnej.

  Ósmoklasiści  przystępują do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:

  1. 24.05 2022 r. - języka polskiego - trwa 120 minut
  2. 25.05.2022 r.- matematyki - trwa 100 minut
  3. 26.05.2022 r.- języka angielskiego- 90 minut                                                                                                

  Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎

  Nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

  Wyniki i zaświadczenia

  W 2022 r. uczniowie poznają swoje wyniki 1 lipca, natomiast 8 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

   Wszystkim uczniom z klas VIII życzymy powodzenia i trzymamy za Was kciuki!

   

 • Ogłoszenie

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie informuje, że rozpoczynamy zapisy dzieci do świetlicy szkolnej na nowy rok szkolny 2022/2023. Z zajęć świetlicowych mogą korzystać uczniowie klas 0- III rodziców pracujących. Wymagane są zaświadczenia o zatrudnieniu. Karty zgłoszeniowe do świetlicy będą dostępne w kancelarii i w świetlicy, jak również  można je pobrać i wydrukować z poniższego linku. Wypełnioną kartę dostarczamy do sekretariatu szkoły lub do świetlicy do dnia 17.06.2022 r.

 • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że od 1 marca 2022  r. zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Kolno z dnia 26 stycznia 2022 r. rusza rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Kolno. Nabór potrwa do dnia 25 marca 2022 r. W naszej szkole nabór będzie prowadzony z wykorzystaniem systemu elektronicznego oraz osobiście w sekretariacie szkoły. Poniżej zamieszczamy niezbędne dokumenty do pobrania.

   oswiadczenia_dla_5-latkow(2).doc

  WNIOSEK_DO_ZEROWKI_I__5-LATKOW(1)(2).docx

  podanie_do_szkoly(2).doc

   

  Serdecznie zapraszamy

  Dyrekcja SP 1 w Kolnie

   

   

 • Dzień kota

  W dniu 17.02.2022 obchodzimy Dzień Kota. To jedno z ulubionych świąt uczniów naszej szkoły. Już od wczesnych godzin porannych na szkolnych korytarzach można było odnaleźć koty i kocięta różnych maści i ras: od zwykłych dachowców po wyszukane koty perskie. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i stworzyli piękne kocie kreacje.

  Z okazji tego wyjątkowego święta w bibliotece można było wypożyczyć ciekawe książki o kociej tematyce i obejrzeć przygotowaną wystawkę. Ale na tym atrakcje się nie kończyły. Chętni uczniowie klas 0-3, mogli wziąć udział w konkursie plastycznym pt. ,,Mój pupil - kot”. Najmłodsi mieli za zadanie stworzyć dowolną techniką, przy wykorzystaniu różnych materiałów postać kota.  W bibliotece szkolnej pojawił się pokaźny plik przepięknych prac uczniowskich. Niektóre koty miały nawet sierść, inne obdarzone były pięknym kocim spojrzeniem. Wszystkie prace zostaną ocenione i nagrodzone.

  Najmłodsze klasy w naszej szkole odwiedził również… KOT W BUTACH.  Przyniósł ze sobą nie tylko ciekawą historię, ale również koci przysmak, którym podzielił się z dziećmi. Chodzi oczywiście o mleko, które należało wypić z kubeczka ,,po kociemu”.

  Pod koniec obchodów Dnia Kota, uczniowie tłumnie gromadzili się w bibliotece, by wypożyczyć książki o swoich ulubieńcach.

  Następne kocie święto już za rok, kto wie, jakiż to kot nas wtedy odwiedzi….

 • Organizacja pracy od poniedziałku 21.02.2022 r.

  W związku z kontynuacją remontu wyłączone z użytku zostały sale lekcyjne na drugim piętrze. Od poniedziałku 21.02.2022 r. nauczyciele i uczniowie, którzy mają zajęcia w planie lekcje w salach 205, 207, 208, 209, 213 będą pracować na I piętrze w następujących salach:

  -  lekcje z sali 207 -   w sali 101

  - lekcje z sali 208 - w sali 102

  - lekcje z sali 209 -  w sali 104

  - lekcje z sali 205 -  w sali 105

  - lekcje informatyki z 212 -  przeniesione zostają na salę gimnastyczną

  - lekcje z sali 213 - odbywać się będą w wydzielonym pomieszczeniu świetlicy

  Ze względu na wyłączenie klatki schodowej od strony wejścia głównego do szkoły na zajęcia  w salach na I piętrze wchodzimy wyłącznie czynną klatką schodową ( od strony biblioteki).

 • Walentynki w nowej odsłonie

  .

  Od kilku lat pandemia narzuca nam pracę w reżymie sanitarnym. Dostosowaliśmy nasze plany i działania do nowych wymogów i staramy się działać tak, jakby nic się nie stało. Jesteśmy przyzwyczajeni, że w bibliotece zawsze coś się dzieje. Bardzo wyczekiwanym przez uczniów świętem są Walentynki.

  Celem walentynkowych, bibliotecznych akcji jest rozwijanie u dzieci poczucia przynależności do wspólnoty szkolnej, zachęcanie do okazywania uczuć innym osobom, kształtowanie pozytywnego nastawienia do innych, kształtowanie postawy empatycznej. W tym roku pandemia zamknęła w domu uczniów klas 5-8, więc do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie klas 1-4 oraz maluchy z zerówek. Wieści o „walentynkowej poczcie” rozprzestrzeniły się po szkole ,,lotem błyskawicy”.

  Czerwone pudełko, do którego uczniowie mogli wrzucać kartki walentynkowe, zapełniało się bardzo szybko. W ciągu 4 dni zebraliśmy worek walentynkowych kartek. Oprócz „poczty  dla zakochanych” w bibliotece trwała akcja ”randka w ciemno z książką”. Od środy w bibliotece pojawiały się osoby, które wyrażały chęć udział w tej akcji, nie wiedząc na czym ona będzie polegała.

  W poniedziałek rano pod drzwiami biblioteki stało kilkanaście osób chętnych do udziału w akcji. Jakież było zaskoczenie, gdy zamiast „walentynkowych kandydatek do randki” na stoliku leżały pięknie zapakowane książki. Każde dziecko wybierało jeden prezencik i rozpakowywało go po wyjściu. Dopiero za drzwiami biblioteki można było sprawdzić, jaką książkę wybrano. Chętnych do udziału w akcji było wielu. Wszyscy byli zaskoczeni i zadowoleni ze swoich wyborów.  Wychowawczyni klasy 3c - pani Ania przygotowała dla swoich wychowanków fotobudkę  z walentynkowym sercem. Wszyscy chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.  Do fotobudki ustawiały się długie kolejki. W ogonku stali nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele. Walentynkowy dzień trwał w naszej szkole do ostatniej lekcji.

  I choć ten dzień, podobnie jak inne święta w bibliotecznym kalendarzu, od kilku lat przebiegł mniej hucznie, ze względu na pandemię, to wśród uczniów         dało się wyczuć aurę zakochania. A chyba o to chodziło…

   

 • Nauka po feriach zimowych

  Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych  klas V-VIII  przechodzą na naukę  zdalną. 
  Dzieci z oddziałów  wychowania przedszkolnego oraz  uczniowie z klas  I-IV szkół podstawowych  kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. 

  Z poważaniem
  Dyrektor szkoły Lech Owczarczyk

 • Darmowe maseczki dla mieszkańców Kolna

  W związku z kolejną falą epidemii Covid-19, w czwartek 3 lutego 2022 r. miasto Kolno rusza z nową akcją dystrybucji jednorazowych maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców.

  Miasto otrzymało je z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Do rozdania jest 39 tys. bezpłatnych maseczek, które będą rozdysponowane w wyznaczonych miejscach i określonych godzinach. Każdemu mieszkańcowi będzie przysługiwało po cztery maseczki. Na terenie miasta będzie działało 9 punktów dystrybucji maseczek (8 stacjonarnych i 1 mobilny), skąd mieszkańcy mogą wygodnie i w dogodnym dla siebie terminie odebrać maseczki. Akcja dystrybucyjna potrwa dwa tygodnie oprócz sobót i niedziel. 

  Wykaz punktów odbioru bezpłatnych maseczek ochronnych dla mieszkańców Kolna
  (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 przy głównych wejściach do placówek)

  Stacjonarne punkty:

  1. Urząd Miasta Kolno, ul. Wojska Polskiego 20,
  2. Przedszkole Miejskie nr 4 w Kolnie, ul. Wojska Polskiego 65A,
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie, ul. Wojska Polskiego 22,
  4. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8,
  5. Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie, ul. M. Dąbrowskiej 4,
  6. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w Kolnie, ul. M. Konopnickiej 4,
  7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolnie, ul. W. Witosa 4,
  8. Stacja paliw Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Kolnie Sp. z o. o., ul. Kolejowa 4A.

   

  Mobilny punkt:

  Straż Miejska w Kolnie

  Akcja dystrybucji maseczek będzie trwała do 17 lutego br. lub do wyczerpania zapasów.

  Zapraszamy po odbiór maseczek!

   

   

  Burmistrz Miasta Kolno

                           Andrzej Duda

 • Bezpieczne ferie

   

  Ferie są po to, abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu.Jeśli jedziesz na zimowisko – to wspaniale. Poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów. Opiekunowie zapewnią Ci wiele atrakcji i bezpieczeństwo. Słuchaj ich i nie oddalaj się z miejsca zabawy bez ich wiedzy. Wrócisz do domu z głowa pełną niezapomnianych wrażeń. Nie wyjeżdżasz na zimowisko? - To też dobrze. Twoje otoczenie i Twój dom też są ciekawe.Będziesz miał co robić. Czasami jednak zostaniesz w domu sam. Dla własnego bezpieczeństwa zamknij drzwi od wewnątrz. W czasie nieobecności rodziców lub opiekunów nie wpuszczaj nikogo do mieszkania, bez względu na to, za kogo się podaje (np.: policjanta,listonosza czy znajomego rodziców). Nie otwieraj drzwi, żeby sprawdzić, czy osoba pukająca już odeszła. Jeśli będziesz bawić się poza domem – pamiętaj!!!- KLUCZE do mieszkania chowaj pod ubraniem,

  - NIE podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania,

  - NIE opowiadaj o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny,

  - NIE ufaj osobom obcym,

  - NIE bierz od nich proponowanych słodyczy,

  - NIE korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu,

  - NIE wsiadaj do samochodu osób nieznajomych,

  - BAW się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy

  ,- NIE rzucaj śnieżkami w pieszych, samochody lub okna

  ,- NIE ślizgaj się na zamarzniętym stawie lub rzece

  ,- NIE zjeżdżaj na sankach na ulice i torowiska,

  - NIE doczepiaj sanek do samochodu,

  - NIE oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów

   

  Inne rady na ferie znajdziesz w dołączonych plakatach. Miłego wypoczynku!

 • Życzenia Świąteczne

  Radosnych, zdrowych,  
  pełnych ciepła i nadziei
  Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wszelkiej pomyślności, cierpliwości
  i wytrwałości w realizacji planów  w nadchodzącym  2022 roku

  Radzie Pedagogicznej, Pracownikom, Uczniom, Rodzicom naszej szkoły  

  życzy

  Dyrekcja

  Świętujcie w spokoju i wspaniałej atmosferze. Jedzcie, cieszcie się z prezentów, spacerujcie, ale przede wszystkim: bądźcie razem. Niech dzieją się bożonarodzeniowe cuda!
   

  Kolno, 24 grudnia 2021 r.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Życzenia świąteczne od klasy 1c

 • Życzenia świąteczne od klasy 3c

 • Życzenia świąteczne od klasy 3a

 • OD 20 GRUDNIA DO 9 STYCZNIA ZAJĘCIA W SZKOLE W SYSTEMIE ZDALNYM

  Informuję, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki  z dnia 13 grudnia 2021 r. (Dziennik Ustaw 2021 poz 2301) zajęcia stacjonarne w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

  W tym czasie oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie pracują bez zmian.

   

  • Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą prowadzone. Wynika to z konieczności zapewnienia ciągłości wsparcia udzielanego w bezpośrednim kontakcie przez nauczycieli specjalistów procesie terapeutycznym dzieciom objętym odpowiednio wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, uczestniczącym w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych.

  • Na terenie szkoły można organizować konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty. Korzystanie z konsultacji jest dobrowolne.

  • Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.

  • Ponadto za zgodą dyrektora szkoły, uczniowie, którzy biorą udział w konkursach, olimpiadach i turniejach, mogą uczestniczyć w tych zawodach wiedzy po spełnieniu warunków regulaminowych określonych przez organizatorów konkursów, olimpiad i turniejów. Takie rozwiązanie umożliwi wsparcie uczniów szczególnie uzdolnionych.

  • W dniach 20-22 grudnia 2021 r. można organizować w szkole zajęcia wspomagające.

  • Zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoły mogły organizować zajęcia wspomagające od września do 22 grudnia br. W związku z planowanym wprowadzeniem czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zaproponowano pozostawienie możliwości organizacji w szkole w dniach 20-22 grudnia 2021 r. zajęć wspomagających.

  • Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach –  (3-4 i 5 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.

  Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.

  Szczegóły organizacyjne przekażą Wychowawcy klas oraz nauczyciele poszczególnych przedmiotów i zajęć.

  Z poważaniem

  Lech Owczarczyk

  Dyrektor Szkoły

 • Życzenia świąteczne od klasy 2b

 • Życzenia świąteczne od klasy 2a

 • Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny

  W dniu 14 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, na którym były sprzedawane ozdoby bożonarodzeniowe i wypieki przygotowane przez uczniów i rodziców.

  Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem całej naszej społeczności szkolnej.

  Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc dla rodzin uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji losowej.

  Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie rodziców i uczniów w organizację kiermaszu.

   

 • Mała książka- wielki człowiek

   

  Kampania „Mała książka- wielki człowiek” ma charakter ogólnopolski. Działaniami objęci są uczniowie klas pierwszych. Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej.

  Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie już po raz drugi. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał w prezencie Wyprawkę, w skład której wchodzi:

  • „Pierwsze abecadło”- antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych.
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania.
  • Kreatywny alfabet- plakat z literami do wycinania.

  Na zajęciach, które odbyły się 6 grudnia, przygotowanych przez nauczyciela –bibliotekarza, pierwszoklasiści zrozumieli, jak ważną umiejętnością jest czytanie, poznanie  liter, rozumienie znaczeń słów, a w rezultacie samodzielne czytanie, które jest fascynującą przygodą trwającą przez całe życie. Czytanie książek daje wiele korzyści. Relaksuje, poszerza wiedzę, daje poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu. Pozytywnych czynników obcowania z książką jest wiele. Wie o tym każdy, kto choć raz w życiu przeczytał jedną, dobrą książkę.

  W czasie spotkania prezentowano „Wyprawkę”. Maluchy oglądały książki, zachwycały się ich szatą graficzną i próbowały czytać krótkie teksty. Owocem rozważań o czytaniu było wypracowanie „Kodeksu czytelnika”. Dokument  umieszczono na honorowym miejscu w szkolnej bibliotece.

   

   

  Biblioteka szkolna

 • Zabawa jest najwyższą formą nauki!

  Zabawki! Nieodzowny element dzieciństwa na całym świecie. Pomagają rozwijać się, uczyć i oderwać od rzeczywistości. Ocierają łzy i wywołują radość.

  Jak to możliwe, że nikt na świecie nie wpadł na to, by ustanowić światowy dzień zabawek?

  25 listopada, w święto najsłynniejszej zabawki na świecie, w Światowy Dzień Pluszowego Misia dzieci z naszej świetlicy rozmawiały o swoich ulubionych zabawkach. Impreza była utrzymana w konwencji audycji telewizyjnej. Świetliczaki, poprzez okienko naszego prowizorycznego telewizora opowiadały o ulubionych przytulankach i innych zabawkach:

  - Jaka jest Twoja ulubiona zabawka?

  - W jaki sposób trafiła do Ciebie?

  - Jak długo ją posiadasz?

  - Czy wiąże się z nią jakaś historia?

  - Dlaczego tak bardzo lubisz się nią bawić?

  Pomysł okazał się trafiony. Dzieci bardzo chętnie prezentowały swoje zabawki i wesoło się bawiły. Nasz ,,telewizor” okazał się również fajną zabawką, bo nadal się nim bawimy aranżując inne audycje.

  Jak w ubiegłym roku, również obecnie, nie mogło zabraknąć własnoręcznie wykonanej zabawki. Tym razem była to taśma gimnastyczna dla dziewczynek i tangramy dla chłopców. To był udany dzień!

  Alicja Mrozik

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik

Galeria zdjęć