Nawigacja

 • Uwaga

  W dniu 20 XII 2017r. o godz. 17 00 odbędzie się wieczór kolęd i pastorałek. Uczniowie  będą prezentowali przygotowane kolędy i pastorałki według kolejności (od najmłodszych do najstarszych klas).

 • ,,Segregacja- rewelacja"

  W dniach 11 i 13 XII 2017r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w prelekcjach na temat zasad selektywnej zbiórki odpadów, w ramach kampanii edukacyjnej Miasta Kolno ,,Segregacja- rewelacja".  Wszyscy uczestnicy otrzymali przydatne materiały na temat sposobów segregacji śmieci (poradniki segregacji,książeczki z przepisami, plany lekcji). Na zakończenie prezentacji grupy dzieci z każdej klasy brały udział w konkursie utrwalającym zagadnienia segregacji. Była to bardzo przydatna lekcja ekologii.

 • ,,Opowieść wigilijna"

  W dniu 1 grudnia uczniowie klas młodszych(5 latki- kl IV) w KOKiS mogli obejrzeć spektakl ,,Opowieść wigilijna", będący inscenizacją opowiadania Charles'a Dickensa.Wszystkim bardzo podobała się gra aktorów, którzy doskonale wcielili się w swoje role. Muzyka znakomicie wprowadzała w odpowiedni nastrój. Dzieci bardzo dobrze odebrały główne przesłanie spektaklu, iż ,,Pieniądze to nie wszystko". Pomogło to im w uświadomieniu sobie, że żeby być szczęśliwym, nie wystarczy mieć bardzo dużo pieniędzy. Była to doskonała okazja do wprowadzenia w  tematykę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 • Drugie miejsce w Turnieju Stołowym

  W dniu 30.11.2017r. w Dobrzyniewie Dużym odbyły się Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym- Finał Wojewódzki. Uczennice z naszej szkoły: Zuzanna Połomska, Martyna Gąsiewska, Amelia Modzelewska wywalczyły II miejsce. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy!

 • Program profilaktyczny

  W dniu 29 listopada w naszej szkole na sali gimnastycznej uczniowie mieli okazję uczestniczyć w programie profilaktycznym. Dla klas 0- III przygotowano program,,Tu rządzi kot", natomiast dla kl. IV- VII ,,Możesz odkryć siebie".

 • O misiach i miodku

  W tym roku Święto Pluszowego Misia obchodziliśmy 2 dni. Już w piątek świętowały pięciolatki, a w poniedziałek pozostałe klasy. Maluchy z  niecierpliwością czekały na wizytę kogoś nieznajomego, niesamowitego i niecodziennego. A tu  do klasy przyszła szkolna bibliotekarka.Przyniosła ogromnego, brązowego misia, bardzo ciekawe książki o niedźwiadkach i opowiadała niesamowite historie o początkach misiowej przytulanki. Na  koniec częstowała czymś przepysznym, żółtym i słodkim. W czasie świątecznego spotkania maluchy opowiadały o swoich ulubionych misiach, o bajkach, jakie oglądają i o tym, jakie książeczki czytają im rodzice. Pogadankom nie byłoby końca, gdyby nie czekało coś smacznego w talerzu. To był chyba najprzyjemniejszy moment spotkania. Wszystkim bardzo posmakował miodek, do tego stopnia, że kilkakrotnie zanurzały swoje łyżeczki w żółtym smakołyku. Czasami interweniowały panie wychowawczynie w trosce o zdrowie maluchów.

  W poniedziałek od samego rana pod drzwiami biblioteki było bardzo tłoczno. Czytelnicy, bywalcy szkolnej biblioteki zjawiali się z książką  i z łyżką. Książka oczywiście do wymiany na inną niekoniecznie o misiach, a łyżeczka do smakowania miodu. Ten miód już stał się tradycją w naszej bibliotece. Nie ma Święta Pluszowego Misia bez niego. Świętowanie i wspólne zabawy to jedno, ale przy takiej okazji nie zaszkodzi i odrobina nauki. Wszyscy korzystający w tym dniu z usług biblioteki mogli obejrzeć ciekawe atlasy, leksykony, czasopisma, książki o misiach(nie tylko tych bajkowych), ale również rzeczywistych, żyjących na naszej planecie i o tych, znajdujących się pośród gwiazd. Na odwiedzających czekała również wystawa bardzo ciekawych książek ,,do poduszki". Odważni odpowiadali na zagadki, rozwiązywali rebusy, uzupełnianki. Wszystkim polecano do czytania książki o misiu Uszatku. Pod koniec wizyty każdy skosztował miodku. Byli i tacy, co smakowali kilka razy, bo jak można oprzeć się takiej słodyczy. Ale spokojnie zapasy miodu w naszej bibliotece są duże, wystarczą na kilka lat. Z okazji obchodów święta zorganizowano  też konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 i 2 „Mój wymarzony miś”. Zgłoszone prace trafią na wystawę, a ich autorzy otrzymają nagrody. Dzień zakończyliśmy projekcją filmu o misiach. Było fantastycznie,  szkoda tylko, że tak krótko. Zdjęcia w Albumie.

 • W świecie teatru

  Listopad minął pod znakiem teatru. Ostatnio dość popularny stał się teatrzyk kamischibai. Aby przekonać się co to jest, postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia, zaprzyjaźnionej z naszą szkołą , Biblioteki Pedagogicznej. Tam zobaczyliśmy magiczną skrzyneczkę. Z zewnątrz niepozorna, ale po otwarciu jej magicznych drzwiczek  dzieci zamierały jak zahipnotyzowane. Teatrzyk kamischibai  to nic innego, jak teatrzyk obrazkowy ukryty w małym drewnianym pudełku. Teatrzyk polega na prezentowaniu obrazów, które ułożone jeden po drugim tworzą prosta fabułę. Pani Bożenka, kierowniczka biblioteki zaprezentowała naszym dzieciom wspaniałe przedstawienia. W spektaklach uczestniczyły: trzy grupy pięciolatków, dwie grupy sześciolatków , klasa 1 a i klasa 3 a. Nasze dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały ciekawe historie, słuchały w skupieniu, odpowiadały na bardzo trudne pytania i przeżywały. Czasami emocje były tak wielkie, że trudno było nad nimi zapanować. Za każdym razem po obejrzeniu sztuki, pani Bożenka zapraszała uczniów na bardzo ciekawe zajęcia. Były pogadanki o tym, czy możemy zostać w domu sami i co wtedy robić  , jak zachować się na ulicy, co to znaczy mieć prawdziwego przyjaciela, czy warto i jak pomagać innym, co zrobić, gdy się zgubimy. Dzieciaczki malowały swoje własne historie i próbowały stworzyć własne przedstawienie w teatrzyku kamischibai. Na koniec wszyscy zostali obdarowani słodkościami. Zdjęcia w Albumie.

 • Lekcja muzyki - występ zespołu ,,Wirtuoz"

  W dniu 16 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję przeżyć inną ,,lekcję muzyki" w wykonaniu zespołu ,,Wirtuoz". Tym razem artyści przenieśli nas w podróż do krajów Ameryki Południowej i Afryki. Uczniowie mieli okazję poznać wyjątkowe instrumenty perkusyjne z tamtych rejonów świata. Przy dźwiękach muzyki meksykańskiej i innej bardzo miło upłynął czas. Zdjęcia w Albumie.

 • Święto Niepodległości

  W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Na uroczystym apelu uczniowie klas  VI i VII przedstawili program słowno – muzyczny przypominający ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Podczas apelu nie zabrakło wierszy i pięknych pieśni patriotycznych, m.in. Roty, Warszawianki, Wojenko, wojenko…, Maszerują strzelcy, Ułani, ułani oraz innych. Występ uświetnił szkolny chór oraz zakończyło solowe wykonanie pieśni Ojczyzna.

  Dla wszystkich uczniów akademia była przypomnieniem historii naszej Ojczyzny oraz wydarzeń związanych z tą ważna rocznicą.

  Apel w ciszy i skupieniu oglądali wszyscy uczniowie naszej szkoły nawet ci najmłodsi. Własnoręcznie  wykonane kotyliony, wpięte w galowy strój ,były drobnym, lecz wyrazistym symbolem patriotyzmu. Zdjęcia z wydarzenia w Albumie.

 • Bajkowy świat w naszej szkole

  Pod datą 5 listopada w kalendarzu świąt nietypowych odnajdujemy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień w naszej szkole też był nietypowy. Czekały na niego z niecierpliwością wszystkie maluchy a starsze dzieci nieśmiało dopytywały się, czy w tym roku też się przebieramy. Tak, też się przebieramy. Dzień Postaci z Bajek, obchodzony w naszej szkole już kolejny raz,  to okazja aby pokazać się w klasie w odmiennym niż zazwyczaj stroju i zaakcentować fakt, że czytamy bajki i wiemy dużo na ich temat.  W tym roku wśród bajkowych strojów królowały czarownice, wampiry, księżniczki, krasnale. Pojawił się  piękny kostium Królowej Śniegu, księżniczki Lei z Gwiezdnych Wojen, Lorda Weidera, Tygryska i czarującej Pszczółki Mai. Pomiędzy  szkolnymi stolikami spacerowała: Elza, Anna, Calineczka, Śpiąca Królewna, Dzwoneczek, Bajkowa Wróżka i Wampirka. Wśród męskiej części maluchów dominowały stroje Strażaka Sama, Boba Budowniczego, Speidermana, Czarnego Rycerza, pirata i księcia. Trzeba przyznać, że rodzice bardzo napracowali się , przygotowując niektóre stroje. Swoją wiedzą na temat treści  bajek, bajkowych bohaterów chwaliły się najmłodsze dzieci.  W grupie pięciolatków i sześciolatków przeprowadzono mini konkursy na temat wiedzy o bajkowych bohaterach. Rozmawiano o ulubionych bajkach. Próbowano wyjaśniać znaczenie  terminu ”bajka”. Odpowiedzi były bardzo zaskakujące. Wszystkie dzieci świetnie bawiły się w tym dniu. Na koniec zajęć   po wypowiedzeniu czarodziejskiego zaklęcia, maluchy dostały słodki upominek. Szkoda, że taki dzień wypada tylko raz w roku. Zdjęcia w Albumie.

 • Październik w naszej bibliotece

  Październik to dla czytelników naszej biblioteki  jeden z ulubionych miesięcy w roku szkolnym. Od pierwszych dni w bibliotece zawsze się coś dzieje. W tym roku  mamy trochę ograniczone pole działania ze względu na brak czytelni ale poradziliśmy sobie i z tym problemem.

  Obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych rozpoczęliśmy od akcji reklamowej. W pierwszym tygodniu października postanowiliśmy poinformować społeczność szkolną o tym, co będziemy robić w październiku. Klasom pierwszym, drugim, trzecim i czwartym zaproponowaliśmy udział w konkursach. Dla uczniów klas pierwszych i drugich przygotowano konkurs „Laurka dla szkolnej biblioteki”. Uczniowie klas trzecich i czwartych mogli sprawdzić się w konkursie plastycznym „Książkowy troll”. Natomiast uczniowie pozostałych klas byli zaproszeni do udziału w plebiscycie „Książkowa lista przebojów”. Uczniowie-czytelnicy starszych klas podczas lekcji wychowawczych rozmawiali na temat doniosłej roli książki i czytania w życiu każdego człowieka. Swoje przemyślenia mogli zapisywać uzupełniając zdanie „Książka to dopiero początek…”. Odpowiedzi były bardzo zaskakujące.   Na uczniów klas pierwszych czekała niespodzianka-pasowanie na czytelnika naszej biblioteki. W trzecim tygodniu października, we wtorek każdy uczeń wypożyczający książkę był obdarowany słodkim upominkiem. W tym dniu bibliotekę odwiedziło prawie 100 osób. Nie wiadomo czy ściągnęły takie tłumy książki, czy cukierki? Mamy nadzieję, że magnesem były jednak ciekawe książki. W ostatnim tygodniu ogłosiliśmy wyniki konkursów plastycznych i plebiscytu. Laurki przygotowane dla biblioteki były prześliczne, a życzenia pisane przez uczniów klas pierwszych jeszcze lepsze. Nie można było oderwać od niektórych oczu. Ciekawe również były portrety książkowych trolli. Członkowie konkursowych komisji mieli bardzo  trudne zadanie. Ogłoszono również wyniki plebiscytu na najciekawsze i najchętniej czytane książki. Okazało się, że uczniowie oprócz lektur czytają również inne książki. Dużą popularnością cieszyły się serie książek detektywistycznych, przyrodniczych, przygodowych, książki o sportowcach-piłkarzach, seria książek –horrorów, komiksy i bajki.  Plebiscyt cieszył się dużą popularnością szczególnie wśród uczniów klas pierwszych i czwartych. W ciągu całego miesiąca w bibliotece prowadzono akcję reklamującą ciekawe książki. Większości reklamowanych książek nie ma w naszej bibliotece ale można wypożyczyć je w zaprzyjaźnionej Bibliotece Miejskiej. Mamy taką cichą nadzieję, że niedługo będziemy mogli zakupić większość tych książek do naszej biblioteki. Może spełnią się życzenia z laurek „mnóstwa nowych książek na półkach”. Zdjęcia w Albumie.

 • Święto Komisji Edukacji Narodowej

  W piątek 13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Swoją obecnością zaszczycili nas w tym dniu szczególni goście: emerytowani nauczyciele i pracownicy oświaty, Dziekan ks. Stanisław Uradziński, Sekretarz miasta Mirosław Bajorek, Przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Kleczyński oraz spora grupa Rodziców. Część artystyczną pełną humorystycznych scenek z życia szkoły oraz  tańców przygotowali uczniowie klas III b, VI b, VII a, pod kierunkiem pań: Marianny Bazydło i Beaty Boć. W tym wyjątkowym  dniu niektórzy nauczyciele otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Kolno oraz nagrody Dyrektora. Wszystkim pedagogom i pracownikom oświaty z okazji święta składamy najserdeczniejsze życzenia. Zdjęcia w Albumie.

 • Lekcja muzyki dla najmłodszych

  W dniu 12 października do naszej szkoły zawitali artyści z Agencji Muzycznej MAT z programem ,,Muzyczne opowieści małego Frycka". Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję wcielić się w postać Fryderyka Chopina i innych ludzi, których spotykał kompozytor w ciągu swojego życia. W prosty sposób wytłumaczone zostały pewne pojęcia muzyczne oraz przedstawiona biografia naszego najsłynniejszego muzyka. Słuchając utworów Chopina  i  tańców narodowych  uczniowie bardzo przyjemnie  spędzili czas. Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o życiu kompozytora. Uczestnicy tego konkursu  otrzymali nagrody książkowe. Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Ślubowanie klas pierwszych

  Uczniowie  z klas I a i I b od 12października  stali się  pełnoprawnymi pierwszoklasistami. W sali gimnastycznej naszej szkoły dzieci w obecności rodziców złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar.  Było to bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do społeczności szkolnej, zaprezentowały krótką część artystyczną, recytując wiersze i śpiwając piosenki, których zdąrzyły się nauczyć dotychczas. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły  Lech Owczarczyk. Z rąk swoich wychowawców, pierwszoklasiści otrzymali akty pasowania. W sali czekały na uczniów drobne upominki i słodki poczęstunek. Zdjęcia z wydarzenia w Albumie fotograficznym.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 21.09.2017

  Moduł Ubezpieczenie uczniów został zmodyfikowany

 • Wyprawka 5- latków

  Wyprawka 5 latka

   

  1. Wyposażenie podstawowe

  • worek + kapcie
  • ubranie na zmianę w woreczku- podpisane

  2. Przybory toaletowe

  • Chusteczki higieniczne w pudełku – 1 szt.
  • Serwetki papierowe -1 opak.
  • Ręczniki papierowe - 2 szt.
  • Papier toaletowy - 2 szt.
  • mydło w płynie – 1 szt.

  3. WYPRAWKA 5-latka

  • Papier xero biały - 1 ryza
  • Papier xero kolorowy - 1 ryza
  • Kredki ołówkowe grube BAMBINO 12 sztuk - 1 komplet
  • Kredki bambino - 1 komplet
  • Blok techniczny biały A4 - 2 szt.
  • Blok techniczny kolorowy A4 - 2 szt.
  • Wycinanki A4 - 2 szt. (1 na klej, 1 samoprzylepna)
  • Kolorowanki - 2 szt.
  • Teczka papierowa z gumką - 2 szt.
  • Klej w tubce MAGIC -2 szt.
  • Klej w sztyfcie (Glue stick zielony) - 4 szt.
  • Plastelina duża (ASTRA lub BAMBINO) - 1 szt.
  • Nożyczki metalowe z zaokrąglonymi końcówkami,
  • Piórnik bez wyposażenia
  • Ołówki – 2 szt.
  • Gumka do ścierania
  • Temperówka metalowa (z dwoma otworami na cienkie i grube kredki)
  • Pędzelek ( cienki i gruby)
  • Bibuła kolorowa - 2 szt.
  • Brystol kolorowy duży -2 szt.
  • Koperty – 10 szt.

   

  Proszę o podpisanie wszystkich rzeczy!

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku  szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. o godz 9 30 w sali gimnastycznej. Dzieci z grup 5- latków w tym dniu przebywają w szkole w normalnym trybie, czyli w godz. od 7 00 do 16 00.

 • Uwaga Rodzice Pierwszoklasistów

  Rozdanie plecaków dla pierwszoklasistów z programu ,,Energetyczny tornister" odbędzie się 31 sierpnia 2017r. w sali widowiskowej KOKiS o godz. 11 00

 • Jak nie czytam, jak czytam

  W tym roku akcja masowego czytania promująca książki i czytelnictwo „wypadała” w szczególny dzień-Dzień Dziecka.  Wszyscy spodziewaliśmy się żaru z nieba, a tu ogromne zaskoczenie- deszcz. Uruchomiliśmy „plan B”.    Wzorem ubiegłego roku akcja miała charakter czytelniczego pikniku. W pogotowiu były kocyki i poduszki, które zostały rozłożone na sali gimnastycznej. Pięciolatki, sześciolatki i pozostali uczniowie, wszyscy byli zaopatrzeni w ciekawe książki do czytania.

   Na samym początku około godziny 915, na czytelniczy piknik zawitał burmistrz naszego miasta. Wszystkim uczniom złożył życzenia i zachęcił do czytania. Następnie pan dyrektor przypomniał wszystkim o ogromnej roli książki w życiu każdego człowieka. Po życzeniach czytelnicy ,,oddali się” lekturze. Przyniesione książki były tak ciekawe, że czas mijał bardzo szybko. Pod koniec akcji uczniowie opowiadali o swoich ulubionych lekturach. Chętnych do wypowiedzi było wielu. Uczniowie mieli możliwość zareklamowania ulubionej książki. Wypowiadali się uczniowie wszystkich poziomów, nawet ci, którzy tylko książki oglądają. Oni też mieli swoje ulubione książki czytane przez rodziców. Dyskusjom i wypowiedziom nie byłoby końca, gdyby na czytelników nie czekały inne atrakcje przygotowane z okazji święta. Żal było kończyć tak ciekawą dyskusję.  Tak deszczowy, chłodny dzień zmienił się w słoneczny piknik z książką na sali gimnastycznej. Z niecierpliwością czekamy na następny raz!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik

Galeria zdjęć