Przed ósmoklasistami z naszej szkoły- ważny moment- trzy dni egzaminów. Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII. W 2022 r. – podobnie jak w zeszłym roku – egzamin ósmoklasisty będzie obejmował wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych.
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Jest przeprowadzany w formie pisemnej.
Ósmoklasiści przystępują do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę.
Nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Wyniki i zaświadczenia
W 2022 r. uczniowie poznają swoje wyniki 1 lipca, natomiast 8 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.
Wszystkim uczniom z klas VIII życzymy powodzenia i trzymamy za Was kciuki!
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie informuje, że rozpoczynamy zapisy dzieci do świetlicy szkolnej na nowy rok szkolny 2022/2023. Z zajęć świetlicowych mogą korzystać uczniowie klas 0- III rodziców pracujących. Wymagane są zaświadczenia o zatrudnieniu. Karty zgłoszeniowe do świetlicy będą dostępne w kancelarii i w świetlicy, jak również można je pobrać i wydrukować z poniższego linku. Wypełnioną kartę dostarczamy do sekretariatu szkoły lub do świetlicy do dnia 17.06.2022 r.
Drodzy Rodzice!
Informujemy, że od 1 marca 2022 r. zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Kolno z dnia 26 stycznia 2022 r. rusza rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Kolno. Nabór potrwa do dnia 25 marca 2022 r. W naszej szkole nabór będzie prowadzony z wykorzystaniem systemu elektronicznego oraz osobiście w sekretariacie szkoły. Poniżej zamieszczamy niezbędne dokumenty do pobrania.
oswiadczenia_dla_5-latkow(2).doc
WNIOSEK_DO_ZEROWKI_I__5-LATKOW(1)(2).docx
Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja SP 1 w Kolnie
W dniu 17.02.2022 obchodzimy Dzień Kota. To jedno z ulubionych świąt uczniów naszej szkoły. Już od wczesnych godzin porannych na szkolnych korytarzach można było odnaleźć koty i kocięta różnych maści i ras: od zwykłych dachowców po wyszukane koty perskie. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i stworzyli piękne kocie kreacje.
Z okazji tego wyjątkowego święta w bibliotece można było wypożyczyć ciekawe książki o kociej tematyce i obejrzeć przygotowaną wystawkę. Ale na tym atrakcje się nie kończyły. Chętni uczniowie klas 0-3, mogli wziąć udział w konkursie plastycznym pt. ,,Mój pupil - kot”. Najmłodsi mieli za zadanie stworzyć dowolną techniką, przy wykorzystaniu różnych materiałów postać kota. W bibliotece szkolnej pojawił się pokaźny plik przepięknych prac uczniowskich. Niektóre koty miały nawet sierść, inne obdarzone były pięknym kocim spojrzeniem. Wszystkie prace zostaną ocenione i nagrodzone.
Najmłodsze klasy w naszej szkole odwiedził również… KOT W BUTACH. Przyniósł ze sobą nie tylko ciekawą historię, ale również koci przysmak, którym podzielił się z dziećmi. Chodzi oczywiście o mleko, które należało wypić z kubeczka ,,po kociemu”.
Pod koniec obchodów Dnia Kota, uczniowie tłumnie gromadzili się w bibliotece, by wypożyczyć książki o swoich ulubieńcach.
Następne kocie święto już za rok, kto wie, jakiż to kot nas wtedy odwiedzi….
W związku z kontynuacją remontu wyłączone z użytku zostały sale lekcyjne na drugim piętrze. Od poniedziałku 21.02.2022 r. nauczyciele i uczniowie, którzy mają zajęcia w planie lekcje w salach 205, 207, 208, 209, 213 będą pracować na I piętrze w następujących salach:
- lekcje z sali 207 - w sali 101
- lekcje z sali 208 - w sali 102
- lekcje z sali 209 - w sali 104
- lekcje z sali 205 - w sali 105
- lekcje informatyki z 212 - przeniesione zostają na salę gimnastyczną
- lekcje z sali 213 - odbywać się będą w wydzielonym pomieszczeniu świetlicy
Ze względu na wyłączenie klatki schodowej od strony wejścia głównego do szkoły na zajęcia w salach na I piętrze wchodzimy wyłącznie czynną klatką schodową ( od strony biblioteki).
.
Od kilku lat pandemia narzuca nam pracę w reżymie sanitarnym. Dostosowaliśmy nasze plany i działania do nowych wymogów i staramy się działać tak, jakby nic się nie stało. Jesteśmy przyzwyczajeni, że w bibliotece zawsze coś się dzieje. Bardzo wyczekiwanym przez uczniów świętem są Walentynki.
Celem walentynkowych, bibliotecznych akcji jest rozwijanie u dzieci poczucia przynależności do wspólnoty szkolnej, zachęcanie do okazywania uczuć innym osobom, kształtowanie pozytywnego nastawienia do innych, kształtowanie postawy empatycznej. W tym roku pandemia zamknęła w domu uczniów klas 5-8, więc do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie klas 1-4 oraz maluchy z zerówek. Wieści o „walentynkowej poczcie” rozprzestrzeniły się po szkole ,,lotem błyskawicy”.
Czerwone pudełko, do którego uczniowie mogli wrzucać kartki walentynkowe, zapełniało się bardzo szybko. W ciągu 4 dni zebraliśmy worek walentynkowych kartek. Oprócz „poczty dla zakochanych” w bibliotece trwała akcja ”randka w ciemno z książką”. Od środy w bibliotece pojawiały się osoby, które wyrażały chęć udział w tej akcji, nie wiedząc na czym ona będzie polegała.
W poniedziałek rano pod drzwiami biblioteki stało kilkanaście osób chętnych do udziału w akcji. Jakież było zaskoczenie, gdy zamiast „walentynkowych kandydatek do randki” na stoliku leżały pięknie zapakowane książki. Każde dziecko wybierało jeden prezencik i rozpakowywało go po wyjściu. Dopiero za drzwiami biblioteki można było sprawdzić, jaką książkę wybrano. Chętnych do udziału w akcji było wielu. Wszyscy byli zaskoczeni i zadowoleni ze swoich wyborów. Wychowawczyni klasy 3c - pani Ania przygotowała dla swoich wychowanków fotobudkę z walentynkowym sercem. Wszyscy chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Do fotobudki ustawiały się długie kolejki. W ogonku stali nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele. Walentynkowy dzień trwał w naszej szkole do ostatniej lekcji.
I choć ten dzień, podobnie jak inne święta w bibliotecznym kalendarzu, od kilku lat przebiegł mniej hucznie, ze względu na pandemię, to wśród uczniów dało się wyczuć aurę zakochania. A chyba o to chodziło…
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII przechodzą na naukę zdalną.
Dzieci z oddziałów wychowania przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.
Z poważaniem
Dyrektor szkoły Lech Owczarczyk
W związku z kolejną falą epidemii Covid-19, w czwartek 3 lutego 2022 r. miasto Kolno rusza z nową akcją dystrybucji jednorazowych maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców.
Miasto otrzymało je z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Do rozdania jest 39 tys. bezpłatnych maseczek, które będą rozdysponowane w wyznaczonych miejscach i określonych godzinach. Każdemu mieszkańcowi będzie przysługiwało po cztery maseczki. Na terenie miasta będzie działało 9 punktów dystrybucji maseczek (8 stacjonarnych i 1 mobilny), skąd mieszkańcy mogą wygodnie i w dogodnym dla siebie terminie odebrać maseczki. Akcja dystrybucyjna potrwa dwa tygodnie oprócz sobót i niedziel.
Wykaz punktów odbioru bezpłatnych maseczek ochronnych dla mieszkańców Kolna
(od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 przy głównych wejściach do placówek)
Stacjonarne punkty:
Mobilny punkt:
Straż Miejska w Kolnie
Akcja dystrybucji maseczek będzie trwała do 17 lutego br. lub do wyczerpania zapasów.
Zapraszamy po odbiór maseczek!
Burmistrz Miasta Kolno
Andrzej Duda
Ferie są po to, abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu.Jeśli jedziesz na zimowisko – to wspaniale. Poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów. Opiekunowie zapewnią Ci wiele atrakcji i bezpieczeństwo. Słuchaj ich i nie oddalaj się z miejsca zabawy bez ich wiedzy. Wrócisz do domu z głowa pełną niezapomnianych wrażeń. Nie wyjeżdżasz na zimowisko? - To też dobrze. Twoje otoczenie i Twój dom też są ciekawe.Będziesz miał co robić. Czasami jednak zostaniesz w domu sam. Dla własnego bezpieczeństwa zamknij drzwi od wewnątrz. W czasie nieobecności rodziców lub opiekunów nie wpuszczaj nikogo do mieszkania, bez względu na to, za kogo się podaje (np.: policjanta,listonosza czy znajomego rodziców). Nie otwieraj drzwi, żeby sprawdzić, czy osoba pukająca już odeszła. Jeśli będziesz bawić się poza domem – pamiętaj!!!- KLUCZE do mieszkania chowaj pod ubraniem,
- NIE podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania,
- NIE opowiadaj o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny,
- NIE ufaj osobom obcym,
- NIE bierz od nich proponowanych słodyczy,
- NIE korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu,
- NIE wsiadaj do samochodu osób nieznajomych,
- BAW się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy
,- NIE rzucaj śnieżkami w pieszych, samochody lub okna
,- NIE ślizgaj się na zamarzniętym stawie lub rzece
,- NIE zjeżdżaj na sankach na ulice i torowiska,
- NIE doczepiaj sanek do samochodu,
- NIE oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów
Inne rady na ferie znajdziesz w dołączonych plakatach. Miłego wypoczynku!
Radosnych, zdrowych,
pełnych ciepła i nadziei
Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności, cierpliwości
i wytrwałości w realizacji planów w nadchodzącym 2022 roku
Radzie Pedagogicznej, Pracownikom, Uczniom, Rodzicom naszej szkoły
życzy
Dyrekcja
Świętujcie w spokoju i wspaniałej atmosferze. Jedzcie, cieszcie się z prezentów, spacerujcie, ale przede wszystkim: bądźcie razem. Niech dzieją się bożonarodzeniowe cuda!
Kolno, 24 grudnia 2021 r.
Informuję, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. (Dziennik Ustaw 2021 poz 2301) zajęcia stacjonarne w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.
W tym czasie oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie pracują bez zmian.
Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą prowadzone. Wynika to z konieczności zapewnienia ciągłości wsparcia udzielanego w bezpośrednim kontakcie przez nauczycieli specjalistów procesie terapeutycznym dzieciom objętym odpowiednio wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, uczestniczącym w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych.
Na terenie szkoły można organizować konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty. Korzystanie z konsultacji jest dobrowolne.
Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.
Ponadto za zgodą dyrektora szkoły, uczniowie, którzy biorą udział w konkursach, olimpiadach i turniejach, mogą uczestniczyć w tych zawodach wiedzy po spełnieniu warunków regulaminowych określonych przez organizatorów konkursów, olimpiad i turniejów. Takie rozwiązanie umożliwi wsparcie uczniów szczególnie uzdolnionych.
W dniach 20-22 grudnia 2021 r. można organizować w szkole zajęcia wspomagające.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoły mogły organizować zajęcia wspomagające od września do 22 grudnia br. W związku z planowanym wprowadzeniem czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zaproponowano pozostawienie możliwości organizacji w szkole w dniach 20-22 grudnia 2021 r. zajęć wspomagających.
Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – (3-4 i 5 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.
Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.
Szczegóły organizacyjne przekażą Wychowawcy klas oraz nauczyciele poszczególnych przedmiotów i zajęć.
Z poważaniem
Lech Owczarczyk
Dyrektor Szkoły
W dniu 14 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, na którym były sprzedawane ozdoby bożonarodzeniowe i wypieki przygotowane przez uczniów i rodziców.
Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem całej naszej społeczności szkolnej.
Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc dla rodzin uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji losowej.
Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie rodziców i uczniów w organizację kiermaszu.
Kampania „Mała książka- wielki człowiek” ma charakter ogólnopolski. Działaniami objęci są uczniowie klas pierwszych. Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej.
Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie już po raz drugi. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał w prezencie Wyprawkę, w skład której wchodzi:
Na zajęciach, które odbyły się 6 grudnia, przygotowanych przez nauczyciela –bibliotekarza, pierwszoklasiści zrozumieli, jak ważną umiejętnością jest czytanie, poznanie liter, rozumienie znaczeń słów, a w rezultacie samodzielne czytanie, które jest fascynującą przygodą trwającą przez całe życie. Czytanie książek daje wiele korzyści. Relaksuje, poszerza wiedzę, daje poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu. Pozytywnych czynników obcowania z książką jest wiele. Wie o tym każdy, kto choć raz w życiu przeczytał jedną, dobrą książkę.
W czasie spotkania prezentowano „Wyprawkę”. Maluchy oglądały książki, zachwycały się ich szatą graficzną i próbowały czytać krótkie teksty. Owocem rozważań o czytaniu było wypracowanie „Kodeksu czytelnika”. Dokument umieszczono na honorowym miejscu w szkolnej bibliotece.
Biblioteka szkolna
Zabawki! Nieodzowny element dzieciństwa na całym świecie. Pomagają rozwijać się, uczyć i oderwać od rzeczywistości. Ocierają łzy i wywołują radość.
Jak to możliwe, że nikt na świecie nie wpadł na to, by ustanowić światowy dzień zabawek?
25 listopada, w święto najsłynniejszej zabawki na świecie, w Światowy Dzień Pluszowego Misia dzieci z naszej świetlicy rozmawiały o swoich ulubionych zabawkach. Impreza była utrzymana w konwencji audycji telewizyjnej. Świetliczaki, poprzez okienko naszego prowizorycznego telewizora opowiadały o ulubionych przytulankach i innych zabawkach:
- Jaka jest Twoja ulubiona zabawka?
- W jaki sposób trafiła do Ciebie?
- Jak długo ją posiadasz?
- Czy wiąże się z nią jakaś historia?
- Dlaczego tak bardzo lubisz się nią bawić?
Pomysł okazał się trafiony. Dzieci bardzo chętnie prezentowały swoje zabawki i wesoło się bawiły. Nasz ,,telewizor” okazał się również fajną zabawką, bo nadal się nim bawimy aranżując inne audycje.
Jak w ubiegłym roku, również obecnie, nie mogło zabraknąć własnoręcznie wykonanej zabawki. Tym razem była to taśma gimnastyczna dla dziewczynek i tangramy dla chłopców. To był udany dzień!
Alicja Mrozik