• ŚWIĘTO JĘZYKÓW OBCYCH

     • W dniu 26.09 w naszej szkole obchodziliśmy Święto Języków Obcych. Wszyscy wiemy, jak ważne jest w dzisiejszych czasach posługiwanie się językiem obcym. Już od najmłodszych lat nasi uczniowie rozpoczynają naukę języka angielskiego. Choć to najbardziej popularny język obcy, to jak wiadomo nie jedyny…

      ,,Bywalcy” świetlicy mogli usłyszeć w różnych językach nasze swojskie ,,DZIEŃ DOBRY”. W bibliotece zaprezentowana została ciekawa wystawa dotycząca języków obcych.  Jednym z ciekawszych elementów prezentacji były gazety codzienne z różnych krajów Europy i nie tylko, np. Danii, Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, czy USA lub Chin.

      Uwagę przybyłych przyciągnęła wielka mapa, na której nasi ukraińscy przyjaciele pokazywali swoją wędrówkę do Polski. Zainteresowaniem cieszyła się również lektura anglojęzycznych tekstów. Ponadto na drzwiach wszystkich pracowni w naszej szkole pojawiły się sentencje nawiązujące do korzyści płynących ze znajomości języków obcych. Słodkim akcentem kończącym obchody tego święta była możliwość skosztowania smerfowych żelek przywiezionych specjalnie z Belgii.

     • Dzień Szalonych Fryzur

     • W dniu 25.09.2023 r. odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Dzień Szalonych Fryzur. Wzbudził zainteresowanie nie tylko dziewczynek, ale także chłopców. Każdy mógł przyjść tego dnia do szkoły ze zwariowaną, dowolnie wymyśloną fryzurą. Nasi uczniowie odważnie eksperymentowali ze swoimi włosami, a wyobraźnia pomogła im przy tworzeniu zabawnych i  kolorowych fryzur. Pomysłów nie brakowało...kolorowe włosy, warkoczyki, loki, a nawet „pająki” na dobre zagościły w czuprynach naszych uczniów.
      Cieszymy się z ich pomysłowości i chęci udziału w zabawie. To był wesoły dzień. Wspólna zabawa pozwoliła uczniom nabrać dystansu do siebie i otaczającego ich świata.

      Pedagog szkolny Anna Zalewska