• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, to oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i  szczęśliwym. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w styczniu odbyły się uroczyste spotkania  z okazji Dnia Babci i Dziadka .

      Dzieci z grup 5 i 6 – letnich pod czujnym okiem swych wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. Jedna z grup 6 – latków zaprezentowała również Jasełka członkom Klubu Seniora z Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Kolnie.

      Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanych programach artystycznych. To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy.

      Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

     • DZIEŃ DOBREGO SPANIA i DZIEŃ POPCORNU

     • Ach śpij kochanie, jeśli gwiazdkę z nieba chcesz dostaniesz…

      Któż z nas nie słyszał chociaż raz tej pięknej kołysanki. Wystarczy tylko mała poduszeczka, ciepły kocyk i można pogrążyć się w cudownym śnie.

      W dniu 19.01.2023 r. w naszej szkole  działy się dziwy nad dziwami. Po raz pierwszy budynek naszej placówki zamienił się w jedną, wielką… sypialnię.  Na korytarzach pojawiły się małe i duże ,,istoty” w piżamach, koszulach nocnych, szlafrokach i wielkich prześmiesznych kapciach. Niektórzy zapomnieli  nawet zdjąć z włosów papilotów. Centrum Dobrego Spania stała się oczywiście biblioteka. Na każdego czekało dzisiaj miejsce do spania lub do odpoczynku. Wygodne materace, miękkie kocyki, poduszeczki, przygaszone światło i kojąca muzyka w tle – wszystko to zachęcało do ucięcia sobie chociaż krótkiej drzemki.

      W czasie przerw na szkolnych korytarzach  snuły się rzesze śpiochów z poduszkami i kocykami u boku. Ci, nieco bardziej rozbudzeni, niczym na rewii mody, dumnie obnosili swoje nocne stroje. Uczniowie tłumnie przybywali również do biblioteki, a tu, oprócz chwili relaksu i ukojenia, mogli zdobyć również coś dla swoich głodnych brzuszków. Na każdego czytelnika oprócz ciekawej książki czekała również porcja pachnącego popcornu. Bo dziś mogliśmy świętować również Dzień Popcornu. Kolejka chętnych po książkę i smakołyk zdawała się nie mieć końca. Ci, którzy chcieli podnieść sobie poziom cukru, również się nie zawiedli- mogli poczęstować się przepysznymi owocowymi cukierkami.

      Wielu uczniów i tych dużych i tych małych odpoczywało podczas przerw w pomieszczeniach biblioteki. Mogli zregenerować się i nabrać sił przed kolejnymi lekcjami przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki.

      Wszyscy byli zadowolenie i wyjątkowo wypoczęci. To taka pierwsza nasza akcja, ale na pewno nie ostatnia…

      Mariola Staszewska, Anna Zalewska, Alicja Odachowska, Piotr Ossowski

     • Bal karnawałowy w klasach młodszych

     • W dniu 16 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Wspólnie z uczniami z klas I- III w przystrojonej na tą okazję sali gimnastycznej bawiły się dzieci ze wszystkich grup 5 latków. Uczestnicy zabawy przebrali się w piękne karnawałowe stroje. Były księżniczki, królewny, pszczółki, motylki, postaci z gier komputerowych, biznesmeni, kowboje, policjanci, kotki, smoki itp. Bal prowadziła pani wodzirej ze swoimi pomocnikami. Były tańce, korowody, wspólne zabawy, bitwy na kulki oraz dla chętnych malowanie twarzy. Dzieci mogły spróbować pysznej waty cukrowej. Niezapomniane chwile podczas zabawy zostały uwiecznione na zdjęciach. Niezawodni rodzice wraz z wychowawcami klas przygotowali w salach poszczególnych oddziałów smakowity poczęstunek. Nad całością czuwały wychowawczynie klas młodszych. Ten wspólnie spędzony czas wszyscy zapamiętają na długo.