• Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU

• W poniedziałek 26 września uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w zajęciach Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Jest  to projekt, który ma na celu zwiększenie wiedzy i świadomości uczniów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zostały przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy, bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego dorastania. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz edukacji wczesnoszkolnej mogły obejrzeć przedstawienie teatralne. Uczniowie poruszali się w obrębie trzech stref: Strefa Teatru, Strefa pierwszej pomocy oraz Strefa bezpiecznego ruchu i rozrywki. Uczestnicy projektu mieli okazję nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy na specjalistycznych fantomach, skorzystać z symulatora dachowania, zobaczyć, co dzieje się z poduszką powietrzną podczas zderzenia, doszkolić się z jazdy na mobilnym miasteczku. Wszystko to działo się z udziałem funkcjonariuszy Policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

• Problem agresji wśród młodzieży- projekt ,,Otwórz się na pomoc"

• Projekt ,,Otwórz się na pomoc" to interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką- Mają Pisarek. Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest około 5- 7 minutowy interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Zadaniem widzów projektu jest  pokierowanie losem Antosi- 12- letniej dziewczynki, która zmaga się z problemem przemocy rówieśniczej. Poniżej zamieszczamy link do filmu.  Zachęcamy do obejrzenia.