• ,,Symbole niepodległej"- wyniki konkursu plastycznego

     • Dnia 9 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci 5 i 6 – letnich pt.: „Symbole niepodległej”. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, rozwijanie kreatywności dzieci oraz wzmacnianie wiary we własne siły i możliwości.

      Jury konkursowe stanęło przed bardzo trudnym wyzwaniem, jakim było wyłonienie trzech najpiękniejszych prac i wyróżnień w każdej z grup wiekowych. Kryterium oceny były: zgodność z tematyką, samodzielność, oryginalność, pomysłowość oraz estetyka pracy.

      NAGRODY W GRUPACH 5 – LATKÓW  OTRZYMUJĄ:

      I miejsce – Laura S.

      II miejsce – Wiktoria K.

      III miejsce – Claudia C.

      Wyróżnienia:

      1. Aleksandra B.

      2. Karol L.

      3. Maja G.

      NAGRODY W GRUPACH 6 – LATKÓW  OTRZYMUJĄ:

      I miejsce – Hania G.

      II miejsce – Feliks B., Oliwia S.

      III miejsce – Wiktoria N.

      Wyróżnienia:

      1. Lena S.

      2. Iga M.

      3. Szymon B.

      DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PODJĘLI WYZWANIE I SPRÓBOWALI SWOICH SIŁ W KONKURSIE  

      Agnieszka Łada

     • SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

     • W dniu 8 listopada oddziały przedszkolne z naszej szkoły z wielką radością powitały wyjątkowych gości - strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolnie. Goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych niebezpiecznych akcji. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru. Dzieci z bliska mogły podziwiać wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy - wielką radość przedszkolakom sprawiła możliwość przymierzenia munduru i hełmu strażackiego.

      Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.

      Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

      Agnieszka Łada

     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

     • Jedno z najsympatyczniejszych, najbardziej kolorowych świąt- Dzień Postaci z Bajek. Do obchodów tego święta społeczność naszej szkoły przygotowywała się cały rok. Jedni chcą zaistnieć  wśród koleżanek i kolegów pokazując się w nowym stroju, inni zabłysnąć znajomością  treści bajek i liczbą  wypożyczonych  i przeczytanych  książek. Jest to również okazja do tego, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów.

      Był to dzień pełen wrażeń. Już od rana na dolnym korytarzu, w okolicach biblioteki pojawiały się postacie z różnych bajek: Czerwony Kapturek, Anna i Elza z Krainy Lodu, świnka Peppa, Pipi, kilka księżniczek, policjant, Dziewczynka z zapałkami, damy dworu, Spider- Man, Mroczny Rycerz i wiele innych, tak samo ciekawych. Wszystkich w drzwiach biblioteki witał Pirat, który specjalnie tego dnia opuścił swój statek i wzburzone wody dalekich mórz. W tę postać wcieliła się szkolna bibliotekarka, której pomocą służyła  cudowna Myszka Minnie, czyli pani pedagog. W bajkowych spotkaniach, w szkolnej czytelni brały udział maluchy z klasy 1 a, 2 b i 2 c. Spotkania  rozpoczęły się od prezentacji kostiumów ulubionych postaci i kilku słów dotyczących bajki, z której pochodzi.. Zachwytom nie było końca. Nic tak nie podkręca atmosfery jak konkursy-zgadywanki. A teraz najlepsze - każdy wygrywał!

      Maluchy chwaliły się swoją wiedzą na temat przeczytanych bajek. Nagrodą były bajkowe medale i czarodziejskie cukierki. W czasie przerw biblioteka pękała w szwach. Jedni oglądali wystawy ciekawych książek, podziwiali kolorowe dekoracje. Furorę zrobiła „wędrująca czarownica”(czarownica bardzo często zmieniała miejsce, najpierw siedziała na bibliotecznych drzwiach i zerkała, co uczniowie robią w czasie przerwy, potem znalazła spokojne miejsce na regale z książkami). Druga grupa uczniów robiła pamiątkowe zdjęcia. Dzień zbliżał się ku końcowi, a atrakcjom nie było końca. Około godziny 14.00 w szkolnej świetlicy rozpoczęło się szaleństwo- „Dyskoteka bajkowych postaci”. Pląsom i wygibasom nie było końca. Na twarzach niektórych tańcowników pojawiła się złość, gdy w drzwiach pojawiał się rodzic i trzeba było wrócić do domu. Niestety świętowanie było zbyt krótkie. Świętowanie warto zakończyć  słowami wielkiego człowieka Alberta Einsteina: ,, Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne, czytaj im więcej książek”.

      Mariola Staszewska, Anna Zalewska, Alicja Odachowska

     • Spotkanie z Funkcjonariuszem Policji

     • Na początku listopada nasze przedszkolaki miały ważne spotkania z  funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.

      Tematem spotkania było teoretyczne i praktyczne utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole jak i w domu. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach miasta, a w szczególności zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Następnie Pani Policjant wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo należy zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.  Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.

      Punktem kończącym nasze spotkanie było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po zmroku a każdy przedszkolak otrzymał odblask aby być widocznym uczestnikiem ruchu drogowego. Dziękujemy za miłą wizytę i do zobaczenia przy kolejnej okazji.

      Aneta Podlaska

     • Pamiętamy o tych. którzy odeszli

     • Listopad to odpowiedni czas na wspomnienie tych, którzy już odeszli, czas na rozmowę, dotyczącą szacunku dla zmarłych i odpowiedniego zachowania się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Dlatego 6-latki z naszej szkoły 3 listopada odwiedziły pobliski cmentarz. Celem spaceru było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami poległych żołnierzy. Podjęte działania przyczyniły się do kształtowania postaw patriotycznych oraz kultywowania tradycji związanej z Dniem Zmarłych.

      Joanna Waszkiewicz

     • MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

     • Październik to miesiąc, w którym obchodzimy ważne dla szkolnej biblioteki święto-Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W naszej szkole obchody tej uroczystości stały się już tradycją. Każdy uczeń nie wyobraża sobie października bez celebrowania tego święta. Za każdym razem obchody realizowane są pod innym hasłem. W ubiegłym roku mottem przewodnim były „Baśnie i legendy”. Natomiast tegoroczne święto ze względu na sytuację na świecie hasło brzmiało: ”Czytanie dla pokoju”.

      Organizując obchody mieliśmy na uwadze popularyzację literatury pokazującej grozę i tragizm wojny oraz jej skutki w wymiarze materialnym i społecznym oraz ludzkim. Poprzez zaprezentowanie odpowiednich książek chcieliśmy zwrócić uwagę na proces kształtowania postaw tolerancji, empatii dla ofiar wojny. Idea tegorocznych obchodów zakłada zwrócenie uwagi wszystkich uczniów na fakt, że pokój na świecie nie jest dany raz na zawsze.

      Akcja ma również na celu zachęcenie całej społeczności szkolnej  do korzystania z bogatych zasobów szkolnej biblioteki, do pokazania uczniom, biblioteki jako miejsca przyjaznego, bezstresowego, pozwalającego ciekawie i przyjemnie spędzić czas.

      W czasie spotkań z klasami prezentowano literaturę poświęconą wojnie. Bibliotekarka opowiadała  czytelnikom w ciekawy sposób treść niektórych książek.

      Uczniów klasy 8c zaciekawiły książki: ,,Która to Malala?”, ,,Bajka o wojnie”, ,,Kotka Brygidy”, ,,Wszystkie moje mamy”, ,,Wojna na Pięknym Brzegu i Arka czasu”.

      Uczniowie klasy 5a chętnie słuchali informacji o książkach: ,,Bezsenność Jutki”, ,,Listy w butelce”, ,,Wysiedleni” , ,,Jadzia”.  Wszystkie prezentowane przez bibliotekarkę książki rozchodziły się jak „ciepłe bułeczki”. Do niektórych ustawiały się kolejki oczekujących na wypożyczenie. W czasie przerw chętni uczniowie mogli oglądać wystawy książkowe poświęcone tematyce wojennej.

      Na wystawie znalazły się dzieła w barwnej szacie graficznej, które przyciągały wzrok. Popularnością cieszyły się: ,,Pamiętnik Blumki”, ,,Kasiunia”, ,,Listy w butelce”, ,,Czy wojna jest dla dziewczyn?” i inne.

      Nadal będziemy popularyzować taki rodzaj literatury dla przestrogi i dla wzbudzenia empatii dla ofiar działań wojennych. Uczeń klasy piątej zobowiązał się, że w najbliższym czasie odczyta swojej klasie bajkę w języku ukraińskim, opowiadającą o walecznym króliku. Wszyscy z niecierpliwością będziemy czekać na tę chwilę.

      Mariola Staszewska, Anna Makowiecka, Alicja Odachowska, Mariusz Kędzierski

     • Różnymi ścieżkami ku Niepodległej szli. „Ojcowie Polski Odrodzonej”

     • 11 listopada będziemy uroczyście obchodzić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 104 lata temu, 11 listopada 1918 r., zakończył się kataklizm I wojny światowej. W tym dniu w Warszawie Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo nad podległym jej Wojskiem Polskim. Dla Polaków data ta miała jeszcze inny, bardziej doniosły, a zrazem i radosny wymiar- był to symboliczny początek odbudowy niepodległego bytu państwowego i narodowego.

      Ogromny wpływ na odbudowę niepodległego państwa polskiego mieli dwaj wybitni mężowie stanu: Józef Piłsudski i Roman Dmowski. To dzięki Józefowi Piłsudskiemu mieliśmy u progu niepodległości przeszkolone w Legionach Polskich i Polskiej Organizacji Wojskowej kadry odrodzonego Wojska Polskiego, a za sprawą konsekwentnych działań i zabiegów dyplomatycznych Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego uzyskaliśmy decydujące wsparcie polityczne mocarstw zwycięskiej Ententy- Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Do polskich „Ojców Niepodległości” należy również zaliczyć przywódców głównych ówczesnych sił politycznych- Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego i Wojciecha Korfantego.

      Trzeba podkreślić, że tych wielkich Polaków różniło bardzo wiele– orientacje polityczne, wykształcenie, pochodzenie społeczne, czy nawet kraj zaborczy, gdzie się urodzili i wychowywali. Te przeciwieństwa okazały się jednak ich nieocenioną siłą, bo gdy zaczęli dążyć do wspólnego celu, jakim było wskrzeszenie  niepodległego państwa polskiego, pociągnęli za sobą ogromne rzesze Polaków. Należy zaznaczyć, że ci wyjątkowi politycy nie we wszystkim byli zgodni, a później, już w okresie wolnej II Rzeczypospolitej, ich konflikty często miały dramatyczny przebieg. Każdy z nich pozostał jednak wierny własnym poglądom.

      Niewątpliwie „Ojców Niepodległości” łączyła jedna, wielka rzecz: miłość do naszej Ojczyzny i gotowość pracy dla jej dobra.

      Dlatego z okazji Narodowego Święta Niepodległości warto zapoznać się z biografiami „Ojców Niepodległości”. W tym celu wystarczy tylko kliknąć w podany niżej link:

      https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/roznymi-sciezkami-ku-niepodleglej-szli-ojcowie-polski-odrodzonej/

       

      Mariusz Kędzierski

     • XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,, Mistrz Ortografii 2022"

     • W dniu 20 października w Szkole Podstawowej im. Stanisława Krupki w Lemanie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii 2022". Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice i wszystkie osiągnęły wysokie wyniki. Gratulacje kierujemy do następujących uczennic: Julii Kajko (kl. VIII c) - za zajęcie I miejsca, Julii Kulągowskiej (kl. VIII a) za zajęcie III miejsca oraz najmłodszej  z tego grona- Natalii Kijek (kl.  VI b)- I wyróżnienie. Jesteśmy z Was dumni.

     • ​​​​​​​Uwaga mLegitymacja

     • Drodzy Uczniowie!

        Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przypominamy, że uczniowie naszej szkoły mają możliwość bezpłatnego korzystania z Generatora Zdjęć do mLegitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej.

      Bezpłatny Generator Zdjęć umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.

      W celu udostępnienia Generatora uczniom prosimy o dodanie informacji o Generatorze i odnośnika do niego w Aktualnościach na stronie szkoły oraz w zakładce poświęconej mLegitymacji (jeśli taka zakładka funkcjonuje).

      Odnośnik: Bezpłatny Generator Zdjęć do Legitymacji

      W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

      Z wyrazami szacunku 

      Dyrektor szkoły Lech Owczarczyk

      ​​​​

       

       

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W dniu 13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Kolno pan Andrzej Duda oraz Dziekan Kolneński Ksiądz Kan. Stanisław Uradziński. Wszyscy podkreślali, jak ważna i trudna ale jednocześnie wdzięczna jest praca Nauczycieli. Jak w każdym roku z tej okazji przyznane zostały nauczycielom oraz pracownikom admistracji i obsługi nagrody Burmistrza i Dyrektora szkoły. Następnie obejrzeliśmy część artystyczną przygotowana przez uczniów z klas: 2 a, 5a, 5b, 6a, 8a, pod opieką p. Urszuli Samul, p. Emilii Bazydło, p. Ewy Kowalczyk i p. Beaty Boć, w trakcie której mogliśmy przyjrzeć się, co dzieje się w szkole w trakcie przerwy i jakie rozmowy toczą się w pokoju nauczycielskim. Uroczystość uświetnił występ chóru pod kierunkiem pani Mirosławy Pomichowskiej. Na koniec uczniowie wręczyli nauczycielom słodkości, dziękując za ich pracę.

      Drodzy nauczyciele z okazji święta, życzymy Wam wszystkiego najlepszego, dużo radości, niegasnącego zapału do pracy z dziećmi. Najserdeczniejsze życzenia kierujemy również do wszystkich Pracowników niepedagogicznych naszej szkoły.

      Emilia Bazydło

     • Ślubowanie klas I

     • W dniu 12 października 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: p. Bożeny Borzymowskiej i p. Małgorzaty Rumińskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. 

      Uczniowie klasy pierwszej wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

      Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły Lech Janusz Owczarczyk.  W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie.

      Po uroczystym apelu Uczniowie klas I wraz z Wychowawczyniami i Rodzicami udali się do klas na poczęstunek. Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

      Witamy Was w gronie Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie.

      Wychowawcy klas I

       

     • WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO I MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO W WARSZAWIE

     • Dnia 11 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły z klas 8 pod opieką p. Katarzyny Kowalewskiej, P. Emilii Bazydło i p. Renaty Pogorzelskiej wzięli udział w wycieczce do Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Wojska Polskiego.

      Pierwszym punktem wycieczki do Warszawy był Rynek Starego Miasta. Uczniowie podziwiali piękną zabudowę oraz panoramę stolicy.

      Następnie uczniowie mogli uczestniczyć w lekcji muzealnej. W trakcie zajęć poszerzyli wiedzę z zakresu historii i mitologii, motywów literackich czy symboli i alegorii w sztuce. Na zajęciach odkrywali świat kultury i piękno dzieł sztuki. Zdobywali wiedzę i nabywali kompetencje kulturowe. Lekcja w Muzeum Narodowym zawierała elementy aktywności, refleksji, pracę grupową oraz możliwość wymiany poglądów. To wszystko sprawiło, że lekcja o sztuce okazała się interesująca i łatwa w odbiorze dla uczniów.

      Podczas wycieczki zwiedzaliśmy również Muzeum Wojska Polskiego, które gromadzi, opracowuje naukowo i eksponuje muzealia wojskowo-historyczne.

      Ostatnim punktem programu było kino 3-D i oczywiście czas wolny na "Maka". To był niesamowity dzień. Ta wycieczka na pewno na długo zostanie w pamięci naszych uczniów. 

      Emilia Bazydło

     • Dzień Jesieni

     • W dniu 3 października w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Dzień Jesieni. Uczniowie, niczym jesienne liście, przybrali barwy czerwieni, złota, pomarańczy… Ale święto jesieni nie byłoby świętem, gdyby nie gość specjalny. Na tę okoliczność do naszej szkoły przybyła Pani Jesień. Ubrana w piękną kwiecistą suknię, z czerwonymi koralami na szyi i pięknym wiankiem z jesiennych liści,  w ręku trzymała parasol zdobionym darami natury i kosz pełen jesiennych smakołyków.

      Na spotkanie z wyjątkowym gościem przybyła klasa 1a wraz z wychowawczynią M. Rumińską. Pani Jesień czytała uczniom opowieść o zwierzętach i ich zachowaniach w okresie jesiennym. Pierwszaki miały mnóstwo pytań i chętnie słuchały odpowiedzi Pani Jesieni. Również uczniowie innych klas mogli liczyć na krótkie spotkanie z jesiennym gościem.

      Pani Jesień, kończąc swoją wizytę zostawiła nam stół pełen podarków: smakowite kanie, pyszne dynie, orzechy, śliwki, jabłka, czerwoną jarzębinę, cudowne wrzosy, turzyce i słoneczniki. Stół zachwycał kolorami i przepychem darów jesieni, cieszył oko, ale również podniebienie.

      Mamy nadzieję, że za rok również możemy liczyć na wizytę Pani Jesieni.

      Anna Zalewska, Alicja Odachowska, Mariola Staszewska, Piotr Ossowski

     • Noc bibliotek

     • W dniu 1 października czytelnicy naszej biblioteki wzięli udział w akcji „Noc bibliotek”. W tym roku była to „nietypowa”, jak dla naszej szkoły impreza, ponieważ nie nocowaliśmy w szkole. Rozczarowanie, żal, smutek  i rezygnacja gościły na twarzach naszych uczniów, ale tylko przez chwilę. Przecież i tak zapowiadała się wspaniała zabawa. Tak jak każdego roku nogi zaniosły nas do zaprzyjaźnionej z nami Biblioteki Pedagogicznej. Tam czekały na nas ciekawe atrakcje. Obok czytania była również zabawa. Każdy z naszych czytelników (a było ich  120 osób) znalazł coś dla siebie. Uczniowie brali udział w różnych zabawach, w których książka zajmowała honorowe miejsce. Śpiewaliśmy znane i mniej znane piosenki. Prym w tym przedsięwzięciu wiodła pani Urszula Samul ze swoją klasą 5a. Jak długi i szeroki był korytarz w ZST, tak było słychać piosenki w ich „niecodziennym” wykonaniu. Uczniowie klasy 6a i 6b sprawdzili swoją detektywistyczno- matematyczną wiedzę w pokoju zagadek. „Na wszelki wypadek” pani policjantka zebrała odciski palców wszystkich naszych uczniów. Nasi uczniowie zostali przeszkoleni w ramach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na tych wszystkich, którzy chcieliby wyglądać modnie i zjawiskowo, kierując się literaturą o najnowszych trendach, czekały stanowiska oferujące modne fryzury i ciekawe makijaże. Chętnych było tak wielu, że panie ,,fryzjerki i kosmetyczki” pracowały na wysokich obrotach, nawet po zakończeniu oficjalnej imprezy. Maluchy z naszej szkoły dowiedziały się, co można wyczarować z  balonika, tzw. ,,kiełbaski”. Nawet nie spostrzegliśmy, jak zabawa dobiegła do końca. Wycieńczeni mnóstwem atrakcji postanowiliśmy naładować akumulatory. Wszyscy ochoczo pobiegli do bufetu, a tam „delicje”: pizza w różnych smakach, naleśniki, różnosmakowe napoje, ciastka, cukierki, paluszki, rurki… Trudno było się zdecydować- co wybrać (wszystkie wyrafinowane smaki i gusta zostały zaspokojone). Ubawieni, najedzeni i oczytani podziękowaliśmy za zaproszenie, wspaniałą zabawę i wróciliśmy do domów.

      W myśl hasła przewodniego tegorocznej  „Nocy bibliotek” – „To się musi powieść”- tak było!

      Organizatorom imprezy- dziękujemy i polecamy się na przyszłość.

      Mariola Staszewska, Mariusz Kędzierski

     • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU

     • W poniedziałek 26 września uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w zajęciach Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Jest  to projekt, który ma na celu zwiększenie wiedzy i świadomości uczniów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zostały przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy, bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego dorastania. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz edukacji wczesnoszkolnej mogły obejrzeć przedstawienie teatralne. Uczniowie poruszali się w obrębie trzech stref: Strefa Teatru, Strefa pierwszej pomocy oraz Strefa bezpiecznego ruchu i rozrywki. Uczestnicy projektu mieli okazję nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy na specjalistycznych fantomach, skorzystać z symulatora dachowania, zobaczyć, co dzieje się z poduszką powietrzną podczas zderzenia, doszkolić się z jazdy na mobilnym miasteczku. Wszystko to działo się z udziałem funkcjonariuszy Policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

     • Problem agresji wśród młodzieży- projekt ,,Otwórz się na pomoc"

     • Projekt ,,Otwórz się na pomoc" to interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką- Mają Pisarek. Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest około 5- 7 minutowy interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Zadaniem widzów projektu jest  pokierowanie losem Antosi- 12- letniej dziewczynki, która zmaga się z problemem przemocy rówieśniczej. Poniżej zamieszczamy link do filmu.  Zachęcamy do obejrzenia.

       

      https://wspolczesna.pl/miasto-kolno-otworz-sie-na-pomoc-przemoc/re

     • Uwaga Rodzice!

     • W dniu 1 września uczniowie klas 1-8 rozpoczynają nowy rok szkolny o godz. 9 00.

      Dzieci z grup 5- latków w nowo wyremontowanym przedszkolu mają normalne zajęcia. Przebywają w swoich grupach pod  opieką wychowawczyń (zgodnie z zadeklarowanymi godzinami 5 lub 8). 

      Natomiast dzieci z grup 6- latków mają tylko spotkania z wychowawcą o godzinie 8.00 w swoich salach. Po zakończeniu spotkań idą do domu.

     • WYPRAWKA 5 - LATKA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

     •  

      1. Papier xero biały - 1 ryza.
      2. Papier xero kolorowy – 1 ryza.
      3. Kredki ołówkowe Bambino – 12 szt.
      4. Klej w sztyfcie – 2 szt.
      5. Blok techniczny biały A4- 2 szt.
      6. Blok techniczny kolorowy A4 - 2 szt.
      7. Folia piankowa lub blok papierów brokatowych- 1 szt.
      8. Nożyczki metalowe – 1 szt.
      9. Gumka do ścierania-  1 szt.
      10. Temperówka- 1 szt.
      11. Ołówek- 2 szt.
      12. Kolorowanki- 2 szt.
      13. Teczka papierowa z gumką- 3 szt.
      14. Plastelina duża - 1 szt.
      15. Farby plakatowe – 1 opakowanie. ( + kubeczek).
      16. Pędzelek cienki i gruby.
      17. Piórnik bez wyposażenia.
      18. Obrusy foliowe – 1 szt.
      19. Bibuła kolorowa- 2 szt.
      20. Brystol - biały 1 szt., kolorowy 1 szt.
      21. Zeszyt 16 kartkowy w linie – 1 szt., w kratkę – 1 szt.
      22. Chusteczki nawilżane - 1 szt.
      23. Ręcznik papierowy MEGA SWEEP ( dzieci 5 godz. 2 szt./ dzieci 9 godz. 3 szt.)
      24. Mydło w płynie - 2 szt.
      25. Papier toaletowy – 4 szt.
      26. Koperty- 10 szt.
      27. Serwetki papierowe – 1 opakowanie.
      28. Chusteczki higieniczne w pudełku - 1szt.
      29. Kapcie i  worek.
      30. Ubrania na zmianę.

      Wszystkie materiały i pomoce proszę podpisać.

      Wychowawcy grup 5- latków