• Rajd rowerowy

     • W dniu 19 czerwca grupa 50 uczniów naszej szkoły pod opieką pana dyrektora, pani Doroty, pani Renaty, pana Piotra i pani Ani uczestniczyła w rajdzie rowerowym.
      Głównym celem rajdu było promowanie aktywnego trybu spędzania wolnego czasu. Przystankiem docelowym była harcówka w Koźle, w której zjedliśmy pyszny bigos, ugotowany przez nasze panie kucharki, a na ognisku upiekliśmy kiełbaski.
      Uczestnicy rajdu grali w gry, bawili się i integrowali.
      Bilans rajdu: ok. 16 km w nogach, dużo radości i satysfakcji z udziału.

      Nad naszym bezpieczeństwem czuwała Straż Miejska- pan Piotr Małż i panWiesław Niedbała, którym bardzo serdecznie dziękujemy!
      Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości.

      Dyrekcja i pedagog szkolny

     • Szkolny konkurs „Mam Talent”

     • W najdłuższym dniu roku 21.06.2023r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja przeglądu talentów uczniów naszej szkoły – MAM TALENT. W konkursie wzięło udział 32 uczniów.

      Uczestnicy zaprezentowali niesamowity talent wokalny, taneczny, artystyczny i piłkarski.

      Poziom był niezwykle wysoki a Jury w składzie: p. dyrektor Lech Owczarczyk, p. Katarzyna Wysocka,p.  Mariola Staszewska i p. Alicja Odachowska miało niezwykle trudne zadanie. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców. W kategorii zespół:

      I miejsce – Lena Kowalewska, Eliza Darmetko, Anna Chmielewska

      II miejsce – Helena Parzych, Kornelia Raszczyk

      III miejsce – Wiktor Kukliński, Andrzej Bajno, Wiktor Cempa, Kacper                   Kosiński, Jakub Piwowarski

      Nagrody otrzymali również uczniowie biorący udział indywidualnie:

      I miejsce – Łucja Cempa

      II miejsce – Jan Rodak

      III miejsce – Paweł Kukiełko

      Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich za rok!

      Pedagog szkolny - Anna Zalewska, Samorząd uczniowski - Piotr Ossowski

     • ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

     • Zakończyła się kolejna zbiórka karmy i artykułów dla zwierząt ze schroniska w Kolnie. Tym razem do akcji przystąpiły oddziały przedszkolne. Oprócz suchej i mokrej karmy wśród zebranych rzeczy znalazły się również inne  przedmioty niezbędne dla zwierzaków, np. zabawki, smycze, szelki.

      Zbiórka pokazała, że młodszym dzieciom oraz wszystkim osobom wspierającym akcję nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt.   

      Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

      Pamiętajmy, że zwierzakom możemy pomagać przez cały rok. Schronisko przyjmuje nawet najmniejsze dary. Przy takich akcjach warto pamiętać, że pomaganie nie kończy się na finale, a pomagać można przez cały czas.

      Agnieszka Łada

     • Jak nie czytam, jak czytam

     • Nasza szkoła cyklicznie bierze udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,,Jak nie czytam, jak czytam”. Na wstępie uczniowie z klas 6 a i 6 b pod kierunkiem p. Marioli Staszewskiej przygotowali przedstawienie pt. ,,Przygoda w bibliotece”.

      Na sali gimnastycznej pojawiły się postaci z różnych książek: Calineczka, Kot w butach, Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Księżniczka na ziarnku grochu, Śpiąca królewna, Esmeralda, Wróżka, Elza z Krainy lodu, Piotruś Pan… Ich pojawienie się w bibliotece nie było przypadkowe. W wyniku niewłaściwego traktowania książek przez czytelników, bajkowe postaci wypadły ze swoich światów. Jednak nasi czytelnicy wyciągnęli do bohaterów literackich pomocną dłoń. Uczniowie naszej szkoły zachowali się wzorowo- uroczyście zobowiązali się do systematycznego wypożyczania i czytania książek oraz  dbania o nie. Ta magiczna przysięga wystarczyła, by bajkowe postaci wróciły do swoich historii.

      Na zakończenie przedstawienia wszyscy uczniowie naszej szkoły, w dogodnych warunkach, pogrążyli się w lekturze ulubionych książek.

      Również najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych, na korytarzu, otuleni kocykami, słuchali ciekawych bajeczek, czytanych przez p. A. Makowiecką.  Niektóre dzieci ta lektura niemal ukołysała do snu.

      Mariola Staszewska, Anna Makowiecka, Alicja Odachowska, Mariusz Kędzierski

     • A JA KOCHAM SWOJĄ MAMĘ…

     • Uczniowie klasy IV c uroczyście obchodzili Dzień Matki. Były życzenia, serdeczności, laurki i mnóstwo wzruszeń.  Dzieci były szczęśliwe, ponieważ wszystkie mamy zaszczyciły nas swoją obecnością. Wychowankowie zaprezentowali część artystyczną składającą się z brawurowo zaśpiewanych piosenek w języku angielskim. Do wspólnego śpiewania porwały nas zaś wiecznie żywe piosenki z Akademii Pana Kleksa do słów wierszy Jana Brzechwy. Dzieci pięknie wyrecytował słowa piosenki „The  Wonderful World. Na koniec części artystycznej wystąpił akcent kurpiowski – gatka kurpiowska – „Letniki”

      Po artystycznych wrażeniach mamy zostały zaproszone na skromny słodki poczęstunek.

      100 LAT KOCHANE MAMY !

     • Uczniowie klasy IV c i V b z wizytą u strażaków

     • Uczniowie z klas: IV c i V b złożyli wizytę strażakom w Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. Dzieci miały okazję obejrzeć wozy strażackie, zapoznać się ze sposobami gaszenia różnych rodzajów pożarów. Wielkie zainteresowanie wśród uczniów wzbudził sprzęt gaśniczy. Nasi wychowankowie mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć mundury strażackie oraz przymierzyć hełmy używane podczas akcji gaśniczych. Największy zachwyt wzbudziło stanowisko dowodzenia oraz urządzenia, które na tym stanowisku pracy pomagają strażakom w pełnieniu dyżurów. Osoba nadzorująca tym miejscem została ,,zasypana" lawiną pytań. Kto wie, może wśród najbardziej zainteresowanych uczniów  są przyszli strażacy ?

     • Nasze sukcesy

     • Podobnie, jak w latach poprzednich, także w tym roku szkolnym uczniowie klas ósmych mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w różnych dziedzinach  z j. niemieckiego. Mogli  sprawdzić zarówno swoją wiedzę, jak i talenty plastyczno- manualne. 

      Maciej Woźniak z klasy VIII a zdobył dwa wyróżnienia – jedno  w konkursie  plastycznym „Różne oblicza księstwa Liechtensteinu” , a drugie w konkursie  „Świąteczne odliczanie – der Adventskalender”.

      Julia Kulągowska z klasy VIII a zajęła II miejsce w XIV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, a Julia Kajko z klasy VIII c w tym samym konkursie zajęła III miejsce.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Dzień Dziecka

     • Dzień Dziecka świętują zarówno dzieciaki, jak i dorośli. Z okazji tego święta w naszej szkole było wesoło i kolorowo. Wyjątkowo magiczne atrakcje, które dostarczyły naszym uczniom wiele niezapomnianych wrażeń i przeniosły do bajkowego świata magicznej zabawy, przygotował nam zespół Wodzirej Band z Grajewa.

      Serdecznie dziękujemy!

      Dyrekcja i Pedagog szkolny

     • Bieg po zdrowie

     • Nasza szkoła uczestniczyła w realizacji projektu „Bieg po zdrowie” opracowanym w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

      Głównymi celami programu było: opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

      Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku uczniów.

      Podsumowaniem projektu była prelekcja dla uczniów klas IV i V poprowadzona przez pracownika PSSE w Kolnie, panią Sylwię Pisiak oraz zawody sportowe dla uczniów klas IV. Wyłoniliśmy naszych najsprawniejszych uczniów, a byli to Oliwia Czuba, Marcel Trzeciak i Adam Jarzyło.

      Pedagog - Anna Zalewska, Renata Pogorzelska, Zbigniew Bohuszko, Piotr Ossowski

     • Trzymaj formę

     • Program ,,Trzymaj formę" to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie, połączone z regularną aktywnością fizyczną. Realizując projekt przekazaliśmy naszym uczniom informacje, że zdrowe odżywianie i styl życia mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, rozwój i życie. W maju nasi najmłodsi uczniowie  z klasy I-III  przygotowali zdrowe śniadanie. Mamy nadzieję, że prawidłowe nawyki żywieniowe zostaną na długo.

      Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wiedzy w zakresie podejmowania właściwych działań mających na celu utrzymanie formy.

      Serdecznie dziękuję wychowawcom oraz pracownikowi PSSE w Kolnie- pani Sylwii Pisiak.

      Pedagog szkolny Anna Zalewska

       

     • Kiermasz słodkości

     • 15 maja w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny dla Michaliny Malinowskiej. Ta mała bohaterka, każdego dnia dzielnie walczy o zdrowie. Wielu ludzi zjednoczyło się by pomóc małej wojowniczce.

      Dzięki życzliwości i zaangażowaniu rodziców, uczniów, wychowawców i nauczycieli udało nam się zebrać imponującą kwotę 4065 zł,  która w całości została przekazana na ortezy dla Miśki.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu i wsparli naszą akcję.
      Drodzy Rodzice, Uczniowie, Wychowawcy, Nauczyciele i Goście, dzięki Waszej solidarności pokazaliśmy, że wspólna praca w szczytnym celu może dać wiele radości i satysfakcji. Udowodniliście, że jesteście wrażliwi na potrzeby innych. Dziękujemy!
      Warto pomagać!

      Pedagog szkolny Anna Zalewska