• Szare, bure i pstrokate… mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat..

     • Cała społeczność naszej szkoły wie, że 17 luty to Światowy Dzień Kota, zatem świętowanie tego  dnia jest miłym ,,obowiązkiem”. Kocie święto zapoczątkowały w 1990 roku spotkania rzymskich miłośników mruczących czworonogów, którzy corocznie w dniu 17 lutego oddają cześć tym niezwykle lubianym we Włoszech zwierzakom, zamieszkującym m.in. w słynnym Koloseum.  Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów.

      By oddać cześć tym fascynującym zwierzętom uczniowie i nauczyciele naszej szkoły sami upodobnili się do kotów - dzięki kocim atrybutom, takim jak spiczaste uszy, długie wibrysy, puszyste ogony i charakterystyczne barwy kociego futra. Dzieci z klas I- III wykonały prace plastyczne przedstawiające koty i kociaki; wysłuchały baśni i opowiadań, których bohaterami są koty; poznały kocie piosenki. Punktem kulminacyjnym świętowania była możliwość spotkania z ,,żywym” kotem, dzięki uprzejmości jego właściciela p. Piotra Ossowskiego.

      Mariola Staszewska, Alicja Odachowska

     • DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

     • 14 luty to dzień, który na całym świecie obchodzony jest jako Święto Zakochanych. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów. Na korytarzach dominowała piękna karminowa czerwień i mowa tu  nie tylko o dekoracjach, ale również o strojach uczniów. Na przerwach czas umilała nam ,,walentynkowa” muzyka. Jednak Dzień Zakochanych nie mógłby odbyć się bez poczty walentynkowej.

      Kartki z wyznaniem miłości zapełniły szkolną skrzynkę. Dzięki uprzejmości dziewczyn z klas 8c i 8b, każdy mógł liczyć na liścik od cichego wielbiciela lub wielbicielki. Święty Walenty nie zapomniał również o nauczycielach naszej szkoły, którzy również dostali kartki walentynkowe. Tego dnia na twarzach wszystkich gościł uśmiech i nieśmiały rumieniec.

       

      Serdeczne podziękowania kierujemy do uczennic: Róży Kowalczyk, Łucji Lutrzykowskiej, Zuzi Malinowskiej, Aleksandry Święcickiej, Martyny Krawczyk, za pomoc w organizacji Dnia Zakochanych w naszej szkole.

       

      Mariola Staszewska, Anna Zalewska, Alicja Odachowska

     • Walentynki w oddziałach przedszkolnych

     • Walentynki to dzień miłości i przyjaźni.  Dla naszych  przedszkolaków ten dzień był okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze jest nam razem. Celebrując to święto zachęcaliśmy do okazywania uczuć innym- rodzinie, kolegom, koleżankom i nauczycielom. Dzieci miały okazję skorzystania z poczty walentynkowej, gdzie mogły obdarować koleżanki i kolegów kartkami z dobrym słowem. Poznaliśmy także historię powstania oraz wiele tradycji związanych z walentynkami. Z racji tego, że czerwony to kolor miłości -   nie obyło się bez czerwonych akcentów w naszych strojach.

      Aneta Podlaska

     • Bal karnawałowy w oddziałach wychowania przedszkolnego

     • Karnawał to czas zabaw i tańców. Bajeczne stroje, kolorowy wystrój i skoczna muzyka – tak wyglądał bal karnawałowy w grupach 6-latków z naszej szkoły, który odbył się 10 lutego. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, smoka,  piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje piękne stroje, z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Imprezę we wszystkich grupach poprowadziły animatorki, które przygotowały ciekawy tor przeszkód, wiele zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz pokazały dzieciom jak skręcać z balonów różne figury.  Na koniec wszystkie przedszkolaki zatańczyły kilka znanych tańców. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom  spędzenie czasu w miłej i bajkowej  atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Nie obyło się również bez słodkości. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu poczęstunku oraz pięknych balowych strojów.

      Joanna Waszkiewicz

     • Pamiętajmy!

     • W dniu 10 lutego 2023 r. poczet sztandarowy szkoły i uczniowie klasy VI b pod opieką Pani Elżbiety Nodzewskiej i Pana Mariusza Kędzierskiego wzięli udział w miejskich obchodach 83. rocznicy pierwszej masowej deportacji obywateli polskich w głąb ZSRS. Uczniowie uczestniczyli we mszy świętej w kościele pw. św. Anny w Kolnie. Następnie poczty sztandarowe kolneńskich szkół ustawiły się pod pomnikiem Sybiraków i oddały hołd ofiarom deportacji. Przedstawiciele władz samorządowych złożyli tam kwiaty i znicze.

      W latach 1940- 1941 służby sowieckie zorganizowały cztery masowe deportacje obywateli polskich mieszkających na obszarach zajętych po 17 września 1939 r. przez Armię Czerwoną. W sumie ze wschodnich województw II RP deportowano w tragicznych warunkach (w przepełnionych wagonach towarowych, bez jedzenia i picia, przy ekstremalnie niskiej lub wysokiej temperaturze) około 350- 400 tysięcy ludzi, z czego ponad 60 % stanowili Polacy. Umieszczano ich w specjalnych obozach znajdujących się w odległych regionach ZSRS- na Syberii i Dalekim Wschodzie oraz w Kazachstanie. Deportowanych zmuszano do niewolniczej pracy w kopalniach, kamieniołomach, kołchozach, przy wyrębie lasów i budowie dróg. Wyczerpująca praca w surowym klimacie, głodowe racje żywnościowe, koszmarne warunki mieszkaniowe i sanitarne, brak odpowiedniej opieki medycznej oraz brutalność funkcjonariuszy NKWD doprowadziły do śmierci kilkudziesięciu tysięcy Polaków.

      Mariusz Kędzierski

     • Zagadki matematyczne

     • Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4 - 8 do zabawy matematycznej. W zakładce ,,Kącik matematyczny” pojawiły się zagadki - niespodzianki do rozwiązania w domu. Zachęcamy, gdyż matematyka pomaga w myśleniu, jest niezbędna w nauce, w pracy i codziennym życiu. Korzystają z niej inżynierowie, cukiernicy, a nawet muzycy. W trakcie rozwiązywania zagadek uczniowie rozwiną umiejętności korzystania z podstawowych narzędzi matematyki w życiu codziennym oraz matematycznego rozumowania.

     • Zmiany w planie

     • Od nowego półrocza nastąpiły niewielkie zmiany w planie lekcji. Proszę o sprawdzenie swoich zajęć na poszczególne dni.