Nawigacja

 • Warsztaty malarskie w kl. II b

  W marcu, w klasie II b odbyły się warsztaty malarskie. Dzieci zamieniły się w projektantów mody i stworzyły własne projekty t-shirtów. Miały okazję, żeby na koszulkach umieścić np. swoje inicjały, zainteresowania. Malowanie sprawiło drugoklasistom wielką frajdę. Stworzone koszulki były bardzo oryginalne i pomysłowe. Kto wie może wśród ,,naszych młodych artystów" kryje się jakiś przyszły projektant mody? Czas pokaże.

  Małgorzata Liszewska 

 • Uczymy się pomagać!

  W dniach 13-24.03.2023 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka dla zwierząt ze schorniska w Kolnie. Zebrano karmę suchą oraz morką, miseczki, zabawki dla psów i kotów. Akcja ta pokazła, że uczniowie SP nr 1 w Kolnie nie są obojętni na los zwierząt schroniskowych. Zbiórka miała na celu zebranie jak najwięcej potrzebnych rzeczy dla schronika oraz uświadomienie uczniów, jak ważna jest bezinteresowna pomoc.

  Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się do akcji seredcznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej pomocy.

   

 • Warsztaty ,, Las w słoiku. Wielkanoc".

  W dniu 24 marca dzieci z klasy I a oraz z  grupy 5 latków b uczestniczyły w warsztatach tematycznych. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jakie są warstwy lasu oraz jakie rośliny i zwierzęta są dla nich charakterystyczne, poznali korzyści jakie ,,czerpiemy" z lasu, a także czym są ogrody w słoikach i skąd się u nas pojawiły? Następnie uczniowie pod kierunkiem animatora tworzyli własne „słoikowe lasy”, co okazało się niezapomnianym doświadczeniem. Końcowym etapem warsztatów było przyozdobienie naczynia w taki sposób, aby nadać mu indywidualny charakter. Gałęzie, kamienie, szyszki, patyki, kora, mech – każdy mógł zdecydować jak udekorować swój słoik, by wyglądał oryginalnie. Oprócz części edukacyjnej, panie zapewniły nam atrakcje i zabawy wielkanocne z okazji zbliżających się świąt. Po wyczerpującej zabawie z klasą I, animatorki odwiedziły grupę najmłodszych uczniów naszej szkoły- 5latki b. Tam dzieci poznały tradycje wielkanocne, mogły same udekorować i ozdobić swoje gipsowe pisanki. Były różne konkurencje, między innymi- ,,kto szybciej zwinie marchewkę". Ogromna radość towarzyszyła dzieciom z powodu odwiedzin króliczka. Były wspólne tańce i moc różnorodnych zabaw. Na koniec dzieci mogły zjeść pyszną watę cukrową. Uśmiechy na ich twarzach świadczyły, że taka forma nauki bardzo im odpowiada. Na pewno to nie były nasze ostatnie warsztaty.

  Wychowawczynie: Małgorzata Rumińska, Anna Makowiecka

 • Światowy Dzień Czytania Tolkiena

  Z uwagi na to, że wśród naszych uczniów coraz częściej pojawiają się wielbiciele powieści fantasy, postanowiliśmy zorganizować obchody Dnia Czytania Tolkiena.Święto to obchodzone jest 25 marca. Dla oczytanych, data ta nie jest przypadkowa - to dzień Upadku Saurona, zakończenia wojny o Pierścień i uwolnienia Środziemia z mrocznych mocy.

  W naszej szkole święto to obchodziliśmy w piątek  24 marca. Do biblioteki zaproszeni zostali uczniowie dwóch szóstych klas, którzy są na bieżąco z lekturą Tolkiena. W scenerii niczym ze Śródziemna, uczniowie czytali ulubione fragmenty książki „Hobbit….”. Zanim jednak zaczął się maraton czytania, prowadząca spotkanie, szkolna bibliotekarka, przypomniała zebranym dorobek literacki Tolkiena i jego biografię. W trakcie luźnej pogadanki uczniowie przypomnieli  losy bohaterów  ,,Trylogii” Tolkiena. Rozwiązywaliśmy zagadki Golluma i  rozpoczęliśmy maraton. Nie było ucznia, który by nie chciał czytać. Wszyscy z przejęciem, głośno, z piękną dykcją czytali swoje ulubione fragmenty. Uczniowie klasy 6a wybrali do czytania rozdział pt. „Muchy i pająki”. Z przejęciem i drżeniem w głosie czytali o strasznych przygodach włamywacza w czarodziejskim lesie. Na koniec spotkania na uczniów czekała niespodzianka. Mogli skosztować, prawdziwego pokarmu krasnali, słynnych lembasów. Mamy nadzieję, że za rok grono miłośników twórczości Tolkiena będzie znacznie większe.

  Mariola Staszewska

 • Światowy Dzień Wody

  Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Grupy 6-latków również przyłączyły się do świętowania.

  Dzień ten miał na celu, w głównej mierze, uświadomienie  znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie już zasoby wody pitnej.

  Dzieci badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, badały wodę za pomocą dotyku, przeprowadzały doświadczenia z wodą. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, do czego i komu potrzebna jest woda, i jak ją oszczędzać.

   By zgłębić temat znaczenia wody, 6-latki biorą również udział w  XIII edycji programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę”, którego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym  podkreśleniem roli wody w codziennej diecie oraz jej znaczenia dla życia na Ziemi.

 • Tak 6- latki powitały wiosnę

  21 marca 6 latki z naszej szkoły obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Każda grupa przygotowywała się do tego wydarzenia w swoim gronie. Dzieci dekorowały sale, malowały i wycinały wiosenne kwiaty, sadziły cebulki kwiatowe. Wiosnę przywitaliśmy na sportowo, spędzając aktywnie czas na hali sportowej. Następnie każda z grup wykonała pracę plastyczną związaną z tematyką wiosny oraz spędziła czas na zabawach ruchowych przy muzyce. Śpiewem i dobrym humorem wypędziliśmy Zimę, a przywitaliśmy piękną Wiosnę.

 • Witamy wiosnę na sportowo!

  Nikogo o tym nie musuimy przekonywać, że sport to zdrowie. Najlepszym sposobem na pokazanie swojej sportowej formy jest udział we wszelkiego rodzaju zawodach. Myśląc o tym postanowiliśmy zorganizować międzyklasowe rozgrywki sportowe z okazji Dnia Wiosny.

  Zawody rozpoczęliśmy od najmłodszych. Każdą  klasę  reprezentowała 15- osobowa drużyna, która stanęła do rywalizacji z innymi uczniami z równoległych oddziałów. Pozostali uczniowie przy dźwiękach muzyki dopingowali swoich kolegów i koleżanki.

  Nad prawidłowym przeprowadzeniem rozgrywek i liczeniem punktów czuwali nasi panowie od zajęć wychowania fizycznego- Zbigniew Bohuszko i Piotr Ossowski. 

  Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje. Trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy dawali z siebie 100 % i nie było ,,przegranych". Każdy ,,sportowiec" miał ogromną satysfakcję, że mógł reprezentowć swoją klasę. Gratulujemy, dziękujemy za udział w zawodach i wspaniałą sportową postawę!

  Anna Zalewska, Zbigniew Bohuszko, Piotr Ossowski,

 • Spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży

  W dniu 15 marca w KOKiS-ie odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kolnie. Bohaterem spotkania był  Marcin Kozioł, pisarz książek dla dzieci i młodzieży, autor lektury szkolnej (dla klas 4-6)  „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy” („Złota Dwudziestka” książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie (Nagroda Magellana dla najlepszej książka podróżniczej dla dzieci roku). W 2022 roku ukazała się książka „Psyjaciele”, której bohaterami są psy... Chopina, Sienkiewicza, Żeromskiego i innych. Książkę zilustrował Marcin Minor.

  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich wraz ze swymi opiekunami. Pisarz z wielką pasją opowiadał o swojej pracy. Mamy nadzieję, że udało się ,,zarazić" nią niektórych uczestników.  Dziękujemy za zaproszenie.

 • Mistrzostwa Powiatu Kolneńskiego „Mistrz Rachunku Pamięciowego 2023”

  Po raz szósty,  po przerwie związanej z pandemią Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie zorganizowała  Mistrzostwa Powiatu Kolneńskiego „Mistrz Rachunku Pamięciowego 2023”. Konkurs, któremu patronowali  Urząd  Miasta Kolno oraz Starostwo Powiatu Kolneńskiego, przy udziale  sponsorów: Mlekpolu, Banku Spółdzielczego w Kolnie, pana Pawła Trzeciaka oraz Edyty i Wojciecha Stachelskich  odbył  się 14 marca 2023 r.,  w dzień  obchodów  Światowego Dnia Liczby Pi, jednej z najważniejszych liczb.

  Do rozwiązywania matematycznych łamigłówek zgłosiło się 12 szkół podstawowych. Przygotowano zadania w postaci trzech rund obowiązkowych i czwartej dogrywki. W sumie można było zdobyć 120 punktów. Uczniowie wszystkie działania rozwiązywali w pamięci. Każdą szkołę reprezentowały 3- osobowe drużyny z klas IV- VI.

  W kategorii indywidualnej na podium stanęli następujący uczniowie:

  I miejsce - Marta Dziekońska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie

  II miejsce – Piotr Długozima Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie

  III miejsce – Mateusz Zyskowski Szkoła Podstawowa w Lachowie

  W rozgrywce drużynowej zwyciężyły:

  I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kolnie

  II miejsce -  Szkoła Podstawowa w Turośli

  III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolnie

   

  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

  Patronom i sponsorom bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe.

  Uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Do spotkania za rok.

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w wielu krajach na całym świecie. 8 marca mężczyźni wręczają znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom i koleżankom kwiaty oraz drobne podarunki.

   A jak obchodziliśmy to święto w naszej szkole? Jak zawsze – wyjątkowo! Przygotowano niespodziankę dla naszych uroczych Pań. Profesjonalne fryzjerki i makijażystki wykonały przepiękne fryzury i makijaże. Tego dnia nie zabrakło pięknych życzeń, słodkich upominków oraz kwiatów, a świąteczną atmosferę podkreślał śpiew w wykonaniu naszych chłopców. Wyjątkowy wokalno-taneczny występ prowadziła Pani Agnieszka wychowawca z OHP w Kolnie.

   Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas, życzenia, słodkości i kwiaty. Dzięki Wam drodzy Panowie, każda kobieta mogła poczuć się wyjątkową.

              Wyrazy wdzięczności kierujemy do pani Agnieszki Dudy z OHP w Kolnie oraz jej wspaniałych podopiecznych – pań fryzjerek i makijażystek!

  Mariola Staszewska, Anna Zalewska

 • Co słychać w naszej świetlicy?

  Do zabawy potrzebny miły towarzysz i natchnienie, więc swoboda.
                                Janusz Korczak

   

  Za nami pierwszy semestr pracy świetlicy szkolnej. Z radością możemy powiedzieć, że czas ten obfitował w wiele ciekawych i miłych dla dzieci przeżyć.

  Jak co roku przeżywaliśmy wiele miłych chwil i wrażeń podczas zabaw z okazji różnych świąt typowych i nietypowych wynikających z kalendarzowego układu roku. Wydarzenia te przebiegały zgodnie z przygotowanymi wcześniej scenariuszami i obejmowały takie formy jak: prace plastyczno- techniczne, filmy edukacyjne, pogadanki, zabawy ruchowe, konkursy.

  Świetlica zyskała nowe zabawki w postaci klocków Korbo, zakupionych z programu Laboratoria Przyszłości. Zabawa klockami jak zawsze daje dzieciom dużo frajdy, pobudza wyobraźnię, kreatywność, uczy współdziałania i tworzenia więzi społecznych.

  Piłka nożna jest bardzo popularnym i lubianym sportem wśród naszych dzieci a niesprzyjająca pora roku, jaką jest zima spowodowała, że nie zawsze mogliśmy w ten sposób spędzać wolny czas z dziećmi. Rozwiązaniem tego problemu stał się zakup do świetlicy profesjonalnego stołu do gry w piłkarzyki. Teraz każde dziecko może poczuć się jak prawdziwy król strzelców – i to bez wychodzenia ze szkoły! Żaden komputer nie jest w stanie oddać klimatu gry przy prawdziwym stole i towarzyszących temu emocji, bez potu i ryzyka doznania poważnej kontuzji. Dzieci z radością mogą oddać się pasjonującej rozrywce w gronie najbliższych kolegów.

  Obchodzone 30 września Dzień chłopaka i  11 października Dzień dziewczyny stały się dla dzieci okazją do nawiązywania bliskiego i serdecznego kontaktu w rówieśnikami, wytworzenia radosnej atmosfery w świetlicy, okazywania życzliwości i koleżeństwa.

   Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, przypomnieliśmy dzieciom o ich prawach i rozmawialiśmy o sytuacji dzieci na świecie, zwłaszcza w krajach objętych konfliktami zbrojnymi.

  10 października to coroczne Święto miłośników planszówek i różnorodnych gier umysłowych. Dzieci w świetlicy codziennie z przyjemnością grają w różne gry planszowe, ale w tym dniu grały ze szczególnym zaangażowaniem. Oprócz tradycyjnych planszówek z kostką i pionkami dużym zainteresowaniem cieszyły się także różne układanki logiczne i puzzle.

  Obchodzony 10 października Dzień jeża stał się okazją do rozwijania zainteresowań przyrodniczych, uwrażliwienia na krzywdę zwierząt i poznania możliwości niesienia im pomocy oraz rozwijania twórczej aktywności podczas zajęć plastycznych.

  Dzień postaci z bajek  przypomniał wszystkim jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Oprócz tradycyjnych zajęć plastycznych i zagadek, zaproponowaliśmy dzieciom projekcję bajek wyświetlanych za pomocą starego rzutnika. Taka forma przedstawienia bajek, dziś nieco zapomniana, bardzo spodobała się naszym podopiecznym. Na pewno wrócimy jeszcze do tej zabawy.

  Z okazji Dnia Pluszowego Misia odbył się konkurs plastyczno- techniczny pt.: Mój przyjaciel miś. Konkurs polegał na uszyciu, z pomocą rodziców, pluszowej zabawki wg zaproponowanego przez wychowawców szablonu. Kreatywność dzieci i rodziców przekroczyła nasze oczekiwania. Powstały piękne maskotki, które można było podziwiać w naszej świetlicy.

  W świat fantazji i marzeń przeniosły nas wróżby andrzejkowe. W tym dniu dzieci nie tylko ,,podpatrywały przyszłość” ale poznawały też tradycje i obrzędy ludowe związane z ostatnim dniem przed adwentem. Pomysłów na poznanie przyszłości było wiele: losowanie zawodów, losowanie imion, symbolika przedmiotów, numerologia, losowanie karteczek z przepowiednią. Pamiętając jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić?

  Natomiast z okazji Dnia babci i dziadka, oprócz tradycyjnych laurek szyliśmy serduszka z przyniesionych wcześniej materiałów. Do wykonania serduszek wykorzystaliśmy maszynę do szycia zakupioną w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Naszym celem było kształtowanie uczucia przywiązania do członków swojej rodziny i dostarczenie miłych wrażeń i przeżyć w dniu święta.

  Ponadto dzieci obchodziły też Dzień jabłka i Mikołajki. Uczciły te święta w twórczy sposób wykonując prace plastyczne ucząc przy tym staranności, estetyki i  odkrywały radość tworzenia.

  W naszej pracy zwracamy uwagę nawiązywanie przez dzieci pozytywnych kontaktów interpersonalnych, przestrzeganie zasad kultury osobistej i współdziałania w grupie. Z satysfakcją dostrzegamy pozytywne efekty naszych starań. Dziękujemy wszystkim rodzicom za życzliwość i dobrą współpracę.

  Zespół nauczycieli pracujących w świetlicy

 • Życzenia świąteczne

  Szanowne Panie

  Odwagi do realizacji najskrytszych marzeń.
  Aby nikt nie podkopywał Waszej wartości,
  a bliskie Wam osoby były zawsze obok, gdy Ich potrzebujecie.

  Spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie, radości życiowej
  i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet – życzymy wszystkim Wspaniałym i Niepowtarzalnym Paniom w naszej Szkole

  Z poważaniem

  Wszyscy panowie z SP 1 w Kolnie

 • Wycieczka do Warszawy

  W dniu 23.02.2023 r. uczniowie z klasy V b i IV c pod opieką nauczycieli H. Faszyńskiej,  E. Kowalczyk, M. Miłosek i P. Ossowskiego uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Podziwiali zbiory Muzeum Narodowego. Odbyli wraz edukatorem 80- minutową lekcję historii,  począwszy od  starożytności (mumie, sarkofag i i sztuka Egiptu oraz Grecji), po współczesność (sztuka użytkowa, malarstwo, rzeźba). Największe wrażenie wywołał 10- metrowy obraz Jana Matejki pt. Bitwa pod Grunwaldem.

  Uczniowie poznali charakterystyczne punkty Warszawy, odbyli spacer po Starym  Mieście, poznali  zabytki, historię Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta III Wazy oraz symbole związane z legendami o warszawskiej syrenie i bazyliszku.

  W teatrze Roma doskonale bawili się, oglądając dwugodzinny musical pt. Księga dżungli. Była to doskonała lekcja historii, kształcenia kulturowego oraz integracji.

                                                                                                                                                            H. Faszyńska

 • ,,#Rozmawiaj#Reaguj"

  Zgodnie z prośbą Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 zamieszczamy plakaty dotyczące kampanii społecznej pt.:„#Rozmawiaj#Reaguj”. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie omawianego tematu i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone.

  nie_uwierzylesv2_compressed_(2).pdf

  nie_zauwazylesv2_compressed_(2).pdf

  nie_rozmawialesv2_compressed_(2).pdf

 • Mamy laureatkę i finalistkę!

  Miło nam poinformować, że Julia Kulągowska uczennica klasy VIIIa została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, natomiast Julia Kajko z klasy VIIIc uzyskała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu  Chemicznego. Do konkursu z języka polskiego Julka przygotowywała się pod czujnym okiem pani Hanny Faszyńskiej, natomiast drugą Julkę z chemii ,,prowadziła" pani Teresa Gębarska. Gratulujemy! Jesteśmy dumni! Życzymy dalszych sukcesów!

 • Uwaga Ósmoklasiści!

  Ósmoklasisto masz szansę na stypendium. Jeśli chcesz kontynuować naukę poza miejscem zamieszkania, to właśnie ruszyła rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty. 

  informacja o programie i link do strony oraz  zgłoszenia (www.efc.edu.pl/programy/horyzonty)

 • Zapisy do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/24

  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że od 1 marca 2023  r. zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Kolno z dnia 24 stycznia 2023r. rusza rekrutacja do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. Nabór potrwa do dnia 27 marca 2023 r. W naszej szkole rekrutacja będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego oraz osobiście w sekretariacie szkoły. Poniżej zamieszczamy niezbędne dokumenty do pobrania.

  WNIOSEK DO ZEROWKI I 5-LATKOW.docx

  podanie do szkoly(2).doc

  oswiadczenia dla 5-latkow.doc

  Serdecznie zapraszamy

  Dyrekcja SP 1 w Kolnie

   

 • Szare, bure i pstrokate… mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat..

  Cała społeczność naszej szkoły wie, że 17 luty to Światowy Dzień Kota, zatem świętowanie tego  dnia jest miłym ,,obowiązkiem”. Kocie święto zapoczątkowały w 1990 roku spotkania rzymskich miłośników mruczących czworonogów, którzy corocznie w dniu 17 lutego oddają cześć tym niezwykle lubianym we Włoszech zwierzakom, zamieszkującym m.in. w słynnym Koloseum.  Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów.

  By oddać cześć tym fascynującym zwierzętom uczniowie i nauczyciele naszej szkoły sami upodobnili się do kotów - dzięki kocim atrybutom, takim jak spiczaste uszy, długie wibrysy, puszyste ogony i charakterystyczne barwy kociego futra. Dzieci z klas I- III wykonały prace plastyczne przedstawiające koty i kociaki; wysłuchały baśni i opowiadań, których bohaterami są koty; poznały kocie piosenki. Punktem kulminacyjnym świętowania była możliwość spotkania z ,,żywym” kotem, dzięki uprzejmości jego właściciela p. Piotra Ossowskiego.

  Mariola Staszewska, Alicja Odachowska

 • DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

  14 luty to dzień, który na całym świecie obchodzony jest jako Święto Zakochanych. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów. Na korytarzach dominowała piękna karminowa czerwień i mowa tu  nie tylko o dekoracjach, ale również o strojach uczniów. Na przerwach czas umilała nam ,,walentynkowa” muzyka. Jednak Dzień Zakochanych nie mógłby odbyć się bez poczty walentynkowej.

  Kartki z wyznaniem miłości zapełniły szkolną skrzynkę. Dzięki uprzejmości dziewczyn z klas 8c i 8b, każdy mógł liczyć na liścik od cichego wielbiciela lub wielbicielki. Święty Walenty nie zapomniał również o nauczycielach naszej szkoły, którzy również dostali kartki walentynkowe. Tego dnia na twarzach wszystkich gościł uśmiech i nieśmiały rumieniec.

   

  Serdeczne podziękowania kierujemy do uczennic: Róży Kowalczyk, Łucji Lutrzykowskiej, Zuzi Malinowskiej, Aleksandry Święcickiej, Martyny Krawczyk, za pomoc w organizacji Dnia Zakochanych w naszej szkole.

   

  Mariola Staszewska, Anna Zalewska, Alicja Odachowska

 • Walentynki w oddziałach przedszkolnych

  Walentynki to dzień miłości i przyjaźni.  Dla naszych  przedszkolaków ten dzień był okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze jest nam razem. Celebrując to święto zachęcaliśmy do okazywania uczuć innym- rodzinie, kolegom, koleżankom i nauczycielom. Dzieci miały okazję skorzystania z poczty walentynkowej, gdzie mogły obdarować koleżanki i kolegów kartkami z dobrym słowem. Poznaliśmy także historię powstania oraz wiele tradycji związanych z walentynkami. Z racji tego, że czerwony to kolor miłości -   nie obyło się bez czerwonych akcentów w naszych strojach.

  Aneta Podlaska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik

Galeria zdjęć