Nawigacja

 • Uwaga Rodzice!

  W piątek 17 stycznia 2020r. odbędą się śródroczne zebrania z rodzicami:

  - klasy młodsze ( 5- latki - kl. III)- godz. 1630

  - kl. IV- VIII - godz. 1700

 • Jasełka w naszej szkole

  W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka. Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe w naszej szkole miało zupełnie inny charakter niż zazwyczaj. W scenariuszu większy nacisk  położono na odbiór świąt Bożego Narodzenia przez współczesnego człowieka- zapędzonego w codziennych obowiązkach, żyjącego w ciągłym pośpiechu, nastawionego na konsumpcyjny styl życia. Był to doskonały moment, aby chociaż na chwilę pomyśleć nad prawdziwą istotą świąt,  najważniejszym ich przesłaniem. Nie zabrakło kolęd, życzeń świątecznych oraz uroczystego nastroju. To wszystko stało się okazją do rozpoczęcia świętowania- najpierw wraz z koleżankami i kolegami, następnie w domach rodzinnych. Wszystkim życzymy miłego spędzenia świąt w gronie rodzinnym.

 • Wieczór Kolęd i Pastorałek

  Już kolejny raz przed świętami Bożego Narodzenia w grudniowy wieczór spotkaliśmy się, aby wspólnie kolędować - Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele i Uczniowie. Wszystkie  klasy przygotowały i zaprezentowały wybraną kolędę lub pastorałkę. Zebranym udzielił się bardzo uroczysty, świąteczny nastrój.

 • Kiermasz bożonarodzeniowy

  W dniu 6 grudnia 2019 roku po raz kolejny odbył się w naszej szkole Kiermasz bożonarodzeniowy. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, między innymi: choinki z szyszek, makaronu, wspaniałe stroiki, bombki, aniołki, ciasta, rogaliki, ciasteczka. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno rodziców, nauczycieli jak i dzieci.Ozdoby były bardzo pomysłowe i kolorowe, a wypieki smaczne. Do akcji dołączyły również dzieci z najmłodszych grup 5- latków. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani pedagog. Dzięki hojności i zaangażowaniu rodziców udało nam się zebrać pokaźną kwotę, która zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym. W podziale środków będą uczestniczyć uczniowie  z Samorządu Uczniowskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w naszej akcji.

 • Kukiełkowy konkurs

  Z okazji Święta Postaci z Bajek w listopadzie w bibliotece ogłoszono konkurs na kukiełkę/pacynkę przedstawiającą wybraną postać z bajki. Do konkursu zaproszono uczniów klasa 1-4. Na wykonanie kukiełki uczniowie mieli prawie 2 tygodnie. Jeszcze przed upływem końcowego terminu  do biblioteki zaczęły trafiać „kukiełkowe cuda”: Czerwony Kapturek jak żywy, Olaf wyjęty z ekranu telewizyjnego, Elza i Anna, Kot w butach, Ołowiany żołnierzyk, Krecik i Minionki. Tuż przed zakończeniem konkursu w bibliotece pojawiły się pacynki wykonane przez uczniów klasy 1 c. Były wykonane ze skarpetek, ale zachwycały kolorami, precyzją wykonania i miały w sobie wiele uroku. Komisja konkursowa głowiła się nad wyborem. Trzeba było ocenić  20 prac, a wszystkie to arcydzieła. Wyłoniono 4 pierwsze miejsca, 10 drugich, a pozostałe prace uplasowano na trzeciej pozycji. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a kukiełki  wystąpią w najbliższym czasie w przedstawieniu.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Święto Pluszowego Misia

  Pluszowy miś to zabawka popularna na całym świecie i mimo upływającego czasu i pojawiania się coraz nowocześniejszych rozrywek dla najmłodszych, bywa największym pocieszycielem dziecka.

  Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie, a w naszej szkole to już tradycja. Kiedy zbliża się 25 listopada, czuć wśród naszych uczniów poruszenie. Przychodzą do biblioteki i upewniają się , czy w tym roku „coś będzie”.

  Zawsze jest! W każdym roku coś innego. Tym razem w bibliotece pojawiły się grupy sześciolatków, które jeszcze nie brały udziału w obchodach Święta. Dla nich to była nowość. „Po co mamy przynosić swoje misie?- padało pytanie.   Wśród uczniów czuło się zniecierpliwienie.

  W poniedziałek już o godzinie 8.00 w czytelni pojawiła się pierwsza grupa sześciolatków. Maluchy od progu powitała ciekawa, kolorowa wystawa „misiowych książeczek” i pluszowych niedźwiedzi  różnej wielkości i koloru. Dzieci otworzyły buzie z  zachwytu. Potem nastąpił wykład. Z wielką ekspresją przedstawiono uczniom  historię o tym, jak to dawno, dawno temu prezydent Stanów Zjednoczonych uratował małego , brązowego niedźwiedzia,, i o tym, jak w sklepach pojawiły się pierwsze przytulanki. Dzieci słuchały opowieści z zapartym tchem. Następnie rozmawiano o misiach mieszkających w książkach, o misiach żyjących na wolności . Nie zapomnieliśmy też o niedźwiedziach umieszczonych w gwiazdach.

  W następnej części naszego spotkania  przedstawiono  informacje o najbardziej popularnym  misiu świata- Kubusiu Puchatku. Tego misia znali wszyscy. Maluchy opowiadały o jego przygodach, przyjaciołach ze stumilowego Lasu i o tym, że Kubuś najbardziej lubi miodek. Na koniec przeczytaliśmy fragment opowiadania o tym, jak to Kubuś chciał zdobyć smaczny, pachnący miodek. I nagle czytelnię wypełnił słodki zapach. Wszyscy krzyknęli, że pachnie miodem i zaczęła się degustacja słychać było mlaskanie i słowa zachwytu „jakie to dobre”. Miodu było dużo więc jedzono długo. Wszyscy nasycili się do końca. Przedsiębiorczy uczniowie przynosili bułki i kromki chleba, na które spływał złoty , słodki miód. Na koniec spotkania uczniowie uściskali swoje misie.

  Zwieńczeniem obchodów Dnia Pluszowego Misia, był teatrzyk zatytułowany ,,Miś Niegrzeczniś”. Spektakl opowiadał o przygodach niesfornego misia, który bardzo spodobał się najmłodszym.  Głównym przesłaniem teatrzyku było zachęcenie najmłodszych do czytania książek, wcale niekoniecznie o misiach.

  A za rok kolejny Dzień Pluszowego Misia…

 • Dzień Głośnego Czytania

  Dzień Głośnego Czytania

  12 listopada obchodziliśmy  w bibliotece wielkie święto, był to Dzień Głośnego Czytania. Wszyscy wielbiciele czytania i słuchania spodziewali się  czytania „nowości wydawniczych”, a tu niespodzianka. Trzeba zabrać do szkoły Słodziaka. Maluchy dopytywały „co to będzie?”, ale chętnie zabrały ze sobą pluszaki, bo przecież biedronkowego Słodziaka każdy ma.

  We wtorek już od samego rana przed drzwiami biblioteki ustawiały się grupki ciekawskich. Uczniowie zastanawiali się  jaki sekret kryje szkolna czytelnia. Minęła ósma  i drzwi czytelni stanęły  otworem. Czytelnikom zaparło dech w piersiach. Stali z otwartymi buziami i dopiero po jakimś czasie dało się słyszeć okrzyki zachwytu. Oczom czytelników ukazała się Leśna polana- miejsce spotkań Słodziaków. Polana, choć niewielka, oczarowała dzieci. Rosły tam magiczne papierowe drzewa, a każdy listek tworzył misterny wzór. Największą atrakcją okazał się stary konar, wykonany z pianki termicznej, do którego przyczepiony został nietoperz. Pień drzewa również miał swojego mieszkańca. Był nim nieśmiały borsuk, który niepewnie wychylał się ze swojej norki. Ciekawość dzieci wzbudziła również „zwierzęca autostrada”, czyli ścieżka ułożona z kasztanów, szyszek i igliwia, która prowadziła mieszkańców „Leśnej polany” nad jezioro. Okazało się , że pognieciona, niedbale rzucona niebieska reklamówka, udekorowana liliami wodnymi zrobionymi z białych łyżeczek, doskonale imituję taflę jeziora. Na krzaczkach , na ziemi , wśród kolorowych kwiatów i czerwonych muchomorów można było spotkać pozostałych mieszkańców Leśnej polany: sówkę, skarpetkową stonogę, papierowego ślimaka, małego pomarańczowego liska, zajączka. Na niebieskim niebie, pokrytym gwiazdami pojawiły się złote mole i komary.

  Kiedy opadły pierwsze emocje rozpoczęły się spotkania, w czasie których głośno czytaliśmy książkę Renaty Piątkowskiej ”Przyjaciele mogą wiele, czyli magia Leśnej polany. Gang Słodziaków” Po odczytaniu ciekawych opowiadań o przygodach bajecznych Słodziaków rozmawialiśmy o sile przyjaźni, ekologii, segregacji odpadów. Przypominaliśmy o potrzebie pomocy zwierzętom w czasie zimy. Każdy maluch mógł przejęć ze swoim pluszakiem po magicznej leśnej drodze. Dzieci były wniebowzięte. Cały dzień szkolna czytelnia był oblegana przez uczniów . Każdy chciał choć na chwilę znaleźć się w magicznym świecie . W czasie Dnia Głośnego Czytania  wszyscy odwiedzający czytelnię pogrążali się w lekturze,  jedni czytali swoje książki, inni korzystali z książek o „Gangu Słodziaków”. Dzień minął szybko, aż szkoda.

 • Konkurs Dzieciaki do rakiet

  W związku z udziałem naszej placówki w konkursie Dzieciaki do Rakiet zwracamy się z prośbą do wszystkich osób związanych z JEDYNKĄ o oddawanie głosów na naszą szkołę. Głosowanie rozpoczęło się 14.11.2019, a zakończy 30.11.2019. Podajemy link do skopiowania w oknie przeglądarki:https://liblink.pl/Yhf4W4w7Ya

  WAŻNE: Szanowni Państwo pamiętajcie!,  można oddać 1 głos dziennie z jednego adresu e-mail.

 • Uroczysty apel z okazji 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

  W piątek 8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na początku cała społeczność szkolna włączyła się w akcję Szkoła do hymnu i odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego o  symbolicznej godz. 11:11. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy Rekord dla Niepodległej, w której również uczestniczyliśmy. Następnie mogliśmy obejrzeć piękny program słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów z klas VI i VII. Przypomniane fakty historyczne, wiersze i piękne pieśni patriotyczne wprowadziły nas w bardzo uroczysty nastrój. Dla wszystkich była to  doskonała lekcja patriotyzmu.

 • Uwaga Rodzice!

  • W dniu 13 XI 2019 r. odbędą się zebrania z Rodzicami według następującego porządku:

  - godz.  16 00  w poszczególnych salach spotkanie  rodziców w wychowawcami klas młodszych 5- latki  -  kl. III ( Po zakończeniu Rodzice przechodzą na salę gimnastyczną).

  * Wychowawcy grup 5- latki a, b, c spotkanie z rodzicami organizują w budynku SP nr 1.

  • Grupa 5 latki a- sala 07, grupa 5 latki b – sala 104, grupa 5 latki c- sala 105

  - godz. 16 30  –  Rodzice uczniów z klas IV- VIII  rozpoczynają spotkaniem na sali gimnastycznej  wraz z rodzicami z oddziałów młodszych(5- latki- kl. III). Odbędzie się tutaj  szkolenie w ramach realizacji programu rekomendowanego przez Ministerstwo Oświaty dotyczącego przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży oraz cyberprzemocy.

  - około godz. 17 30 – spotkania z wychowawcami w poszczególnych salach – kl. IV- VIII.

   

  * Nauczyciele nie posiadający wychowawstwa pełnią dyżur w pokoju nauczycielskim w godz. 17 45- 18 45

 • Dzień Postaci z Bajek

  Święto Postaci z Bajek, które przypada w dniu 05.11, to jedna z ważniejszych uroczystości celebrowana w naszej bibliotece. Tego dnia wśród uczniów klas najmłodszych zauważalna była wielka mobilizacja – większość dzieci wcieliła się w ulubione postaci z bajek i filmów.

  Korytarzem szkolnym przemieszczał się kolorowy korowód księżniczek, superbohaterów – Spidermana i Batmana, piratów, karateków, ,,Czerwonych Kapturków”, sportowców, strażaków, cały ten barwny pochód zamykały straszne wiedźmy.

  Główne uroczystości związane z obchodami tego Święta odbyły się w bibliotece szkolnej. Każda z zaproszonych klas mogła liczyć na mnóstwo atrakcji.  Każde dziecko miało możliwość zaprezentowania swojego stroju i opowiedzenia z jakiej bajki pochodzi.

  Następnie na naszych milusińskich czekał niezwykły konkurs rekwizytowy – uczniowie mieli za zadanie rozpoznać bajkę po charakterystycznym dla niej rekwizycie. Śmiało można stwierdzić, że wiedza dzieci na temat bajek i bajkowych bohaterów jest ogromna. Ponadto, uczniowie mogli obejrzeć prezentację książek o bajkowych postaciach, dostępną w szkolnej bibliotece.

  Zwieńczeniem naszych,, zmagań” z bajkami były ciekawe konkursy. Pierwszy z nich związany był z przeczytanym fragmentem baśni – zadaniem uczniów było odgadnąć, co to za utwór i stworzyć na jego postawie prace plastyczną (zadanie domowe).  Prace należy złożyć w bibliotece szkolnej, gdzie zostaną ocenione i nagrodzone przez Komisję.

  Starsi uczniowie mieli nieco trudniejsze zadanie. Ich praca polegała na stworzeniu kalambury do tytułów znanych bajek i baśni. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie.

  Na zakończeni,  dla  odważnych, czekała interesująca niespodzianka – degustacja ,,zatrutych” jabłek, prosto z bajki o Królewnie Śnieżce. Trzeba przyznać, że odważnych nie brakowało.

  Uczniowie, zgodnie zapowiedzieli, że za rok ich kostiumy będą jeszcze bardziej wymyślne i kolorowe. Z niecierpliwością więc, oczekujemy przyszłorocznego Święta Postaci z Bajek.

 • XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

  Uczennice naszej szkoły: Dominika Biedka, Natalia Remiszewska i Julia Truszkowska wzięły udział w XVII Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 24 października w SP w Lemanie. Uczennica kl. VIIIb- Dominika Biedka zajęła I miejsce, natomiast pozostałe dziewczęta otrzymały wyróżnienie. Wszystkim gratulujemy! 

 • Wieści z biblioteki szkolnej

  Październik to coroczne Święto Bibliotek Szkolnych. W tym roku hasło przewodnie obchodów brzmiało ,,Wyobraź sobie..”

  Akcja biblioteczna miała na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie wyobraźni czytelników, promocje działań biblioteki, która polegała na zaprezentowaniu najmłodszym uczniom oferty bibliotecznej.

  W pierwszym tygodniu akcji, uczniowie naszej szkoły, zostali zapoznani z działaniami biblioteki, mogli dowiedzieć się, jakie inicjatywy i konkursy będą realizowane w październiku. Zwieńczeniem akcji promocyjnej było wydarzenie, o tajemniczej nazwie ,,Niezwykła noc”…  To tajemnicze wydarzenie, to możliwość spędzenia nocy wśród regałów z książkami w szkolnej bibliotece oraz udział w konkursach i pokazach zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną.   Pomysł ten spotkał się z wielkim entuzjazmem  uczniów. Lista osób chętnych do spędzenia nocy w szkole, szybko się zapełniła.  Uczniowie byli niezwykle podekscytowani, bardzo podobały im się konkursy przygotowane przez wolontariuszy, chętnie brali w nich udział. Po wyczerpującym popołudniu, dzieci zmęczone wróciły do szkoły i zasnęły, słuchając pięknych historii czytanych przez panie nauczycielki.

  Kolejny tydzień upłynął pod hasłem ,,Baśnie i bajki dla zerówki”. Uczniowie klas najmłodszych mieli okazję przyjrzeć się bliżej pracy bibliotekarza. W wyznaczonym terminie każda z grup odwiedziła bibliotekę szkolną. Dzieci zostały zapoznane z ofertą biblioteczną, odsłuchały ciekawego opowiadania i wzięły udział w konkursie ,,Laurka dla biblioteki”. Każde dziecko otrzymało drobny upominek.

  W trzecim tygodniu października biblioteka otworzyła swoje podwoje dla nowych czytelników.  Uczniowie klas pierwszych, po uroczystym ślubowaniu, zostali wpisani w poczet oficjalnych czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści zapoznali się z ofertą czytelniczą dla najmłodszych, obejrzeli bogatą ofertę książkową, nauczyli się wypożyczać i oddawać książki. Chętni uczniowie z klas trzecich, wzięli udział w konkursie literackim pt. ,,Asiunia”.

  W ostatnim tygodniu Miesiąca Bibliotek Szkolnych podsumowaliśmy dotychczasowe akcje, zostały rozstrzygnięte  konkursy, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Dzięki podjętym działaniom dzieci mogły poznać ,,zdrowe” zasady współzawodnictwa, nauczyły się współpracy w grupie… i najważniejsze stały się prawowitymi członkami Biblioteki Szkolnej.

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz pracowników niepedagogicznych. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. W naszej szkole w tym dniu odbył się uroczysty apel, na którym wyróżnionym nauczycielom zostały wręczone nagrody Burmistrza  Miasta Kolno oraz Dyrektora Szkoły. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym były życzenia, scenki humorystyczne z życia szkoły, piosenki i tańce. Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji tego wyjątkowego  święta

 • Ślubowanie klas pierwszych

   

  W piątek 11 października dzieci z  klas I a, I b ,I c zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1  im. Tadeusza Kosciuszki. Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Dzieci musiały najpierw zaprezentować swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Po czym złożyły przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczyły w ceremonii pasowania ołówkiem dokonanej przez pana dyrektora szkoły. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

  Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce!

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/ 2020 w naszej szkole odbędzie się o godz. 900 na sali gimnastycznej.

 • Uwaga Rodzice!

   

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH
  W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

   

   

  0 – zerówka

   Podręczniki (opłatę ponosi rodzic, dystrybucja nauczyciel)

  Kupuje rodzic:

  JĘZYK ANGIELSKI - ,,New English Adventure - Starter" wyd. PEARSON (podręcznik i ćwiczenie)

  RELIGIA - ,,Kocham dobrego Boga" wyd. Jedność

  Klasa I

  PODRĘCZNIKI  – zakup podręczników z dotacji – rozprowadzane będą w szkole

  Kupuje rodzic:

  RELIGIA  –  „Żyjemy w Bożym świecie” wyd. Jedność ( podręcznik)

   

  Klasa II

  PODRĘCZNIKI  – zakup podręczników z dotacji – rozprowadzane będą w szkole

  Kupuje rodzic:

  RELIGIA – „Idziemy do Jezusa” wyd. Jedność (podręcznik)

   

  Klasa III

  PODRĘCZNIKI  – zakup podręczników z dotacji – rozprowadzane będą w szkole

  Kupuje rodzic:
  RELIGIA – ,,Jezus jest z nami" wyd. Jedność   (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

   

  Klasa IV

  Podręczniki – zakup podręczników z dotacji – rozprowadzane będą w szkole

  Kupuje rodzic:

  RELIGIA – „Miejsca pełne bogactw” wyd. Jedność (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

   

  Klasa V

  Podręczniki – zakup podręczników z dotacji – rozprowadzane będą w szkole

  Kupuje rodzic:

                                 RELIGIA „Spotkania ubogacające”  wyd. Jedność (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

   

  Klasa VI

  Podręczniki – zakup podręczników z dotacji – rozprowadzane będą w szkole

  Kupuje rodzic:

  RELIGIA – „Tajemnice bogatego życia " wyd. Jedność (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

   

   Klasa VII

  Podręczniki – zakup podręczników z dotacji – rozprowadzane będą w szkole

   Kupuje rodzic:

  RELIGIA – „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” wyd. Jedność (podręcznik)

   

   Klasa VIII

  Podręczniki – zakup podręczników z dotacji – rozprowadzane będą w szkole

               Kupuje rodzic:

  RELIGIA- „Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi” wyd. Jedność -  podręcznik

   

 • Żegnaj szkoło- witajcie wakacje!

  Całej społeczności szkolnej życzymy miłego wypoczynku letniego, Bezpiecznych wakacji, odpoczywajcie i nabierajcie sił do pracy. Do zobaczenia 2 września 2019 r.

 • Uwaga Uczniowie i Rodzice!

  Od poniedziałku 17 czerwca (na dwa dni) powracamy do normalnego rozkładu zajęć (czyli lekcje 45- minutowe i przerwy w/g zaplanowanego trybu). Jednocześnie informujemy, że uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/ 2019 odbędzie się w  środę 19 czerwca 2019 r. o godz. 900 w sali gimnastycznej. Po części ogólnej  odbędą się spotkania z wychowawcami w przydzielonych salach.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik

Galeria zdjęć