Nawigacja

 • Magiczne chwile zatrzymane w kadrze!


  ​​​​​​​.

  W dniu 5 maja 2020 roku rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pod hasłem ,,Zostańmy w domu” zorganizowany w świetlicy szkolnej.

  Konkurs miał charakter amatorski i skierowany był do wszystkich dzieci zapisanych do świetlicy i ich rodziców. Głównym celem konkursu było nie tyle wykonanie artystycznych zdjęć, co zaangażowanie rodzin do wspólnej zabawy, propagowanie fotografii jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu i integracja środowiska szkolnego.

   Do konkursu przystąpiło 6 dzieci. Nadesłane zdjęcia odznaczały się oryginalnością ujęcia tematu, humorem, pomysłowością i tajemniczością. Dzieci bardzo się zaangażowały, wypiekały ciasteczka, gimnastykowały się a nawet wykonywały maseczki, tak bardzo teraz pożądane!

   Patronat nad konkursem objął Pan dyrektor Lech Owczarczyk, który ufundował dla dzieci nagrody książkowe.

  Jury w składzie: Alicja Mrozik i Ewa Szczech, wychowawczynie grup świetlicowych,

   nagrodziły dzieci w kilku kategoriach.

  • Oliwia Paliwda kl. 2a  I miejsce za estetyczny zapis rzeczywistści, świadczący o wrażliwości fotografa!
  • Aleksander Głębiewski kl. 2a  I miejsce za humr i optymizm płynący z obrazu!
  • Oliwia Czuba kl. 1c  I miejsce za t, że odważnie zrezygnowała z prezentacji poszczególnych osób na rzecz pokazania tego co istotne.
  • Julia Góralczyk kl. 2b  I miejsce za piękny prtret z serduszkiem.
  • Adrianna Brawska  kl. 2a  I miejsce za radsny portret z braciszkiem.
  • Patryk Zalewski  kl. 1a  I miejsce za prpagowanie poprzez fotografię idei aktywności fizycznej.

  Dzieciom i rodzicom gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie. Dzięki Państwa zaangażowaniu powstał ciekawy, fotograficzny reportaż z czasu domowej izolacji spowodowanej pandemią. Zachęcamy do dalszych fotograficznych poszukiwań …i do udziału w kolejnych konkursach! Dyplomy i nagrody będą do odebrania w sekretariacie szkoły w dniu 7 maja 2020 roku. Zapraszamy też do galerii zdjęć na stronie szkoły.

  Alicja Mrozik, Ewa Szczech.

 • Apel do Rodziców

  Szanowni Rodzice!

   

  Jestem nauczycielem bibliotekarzem i na co dzień zachęcam Państwa dzieci do czytania. Wiem, jak dużo mają Państwo teraz obowiązków, więc nie proponuję kolejnych zajęć online. Korzystając z okazji do bezpośredniego kontaktu, chcę tylko krótko i zwięźle zachęcić Państwa do czytania dzieciom.

   

  Każdy z nas zastanawia się czasem, co może zrobić jeszcze lepiej, by zapewnić dziecku dobrą przyszłość, a obecnie – by we względnym spokoju przetrwać ten trudny czas. Odpowiedź jest prosta: czytać dzieciom książki. A gdy są starsze, to czytać je razem z nimi.

   

  Wszystkie badania wskazują, że czytanie redukuje poziom stresu najskuteczniej z powszechnie dostępnych czynności, więc to idealna odskocznia na czas kwarantanny.

   

  Pomijając czas pandemii, czytanie daje nam wymierne korzyści na każdym etapie dojrzewania. Początkowo wzmacnia więź z rodzicami i poczucie bezpieczeństwa, jednocześnie rozwijając umysł i wyobraźnię. Później uczy koncentracji, odcinania się od bodźców, powiadomień i szumu informacyjnego. Gdy dziecko jest starsze, wiedza i emocje wyniesione z książek wzmacniają pewność siebie, umożliwiają tak ważne u nastolatków mówienie „nie”. Wreszcie, w skali całego życia, czytanie daje szczęście. Badania udowadniają bowiem, że ludzie czytający dla przyjemności są bardziej zadowoleni z życia, lepiej wykształceni, kreatywni, zajmują wyższe stanowiska i lepiej zarabiają.

   

  Jednocześnie dane są nieubłagane. Wynika z nich, że jeżeli dziecko nie wyniesie nawyku czytania z domu, to z reguły nie czyta dla przyjemności jako dorosły. Szkoła, biblioteka i rówieśnicy mogą pomagać rozwijać te zainteresowania, ale tworzy je z reguły rodzina. Jeżeli według badań ponad połowa dorosłych w ogóle nie czyta książek, to ponad połowa dzieci będzie na starcie pozbawiona szansy na skorzystanie z powyższych atutów.

   

  Wspólne czytanie jest też naturalnym sposobem komunikacji i budowania rodzinnych więzi. To czas, w którym dziecko jest blisko rodzica, czuje się bezpieczne, ważne i naprawdę Państwa słucha. Świat, który znamy, nasze zasady i poglądy, powstały m.in. w naszych domach, gdy rodzice lub dziadkowie czytali dzieciom bajki i legendy lub opowiadali historie.

   

  Wystarczy czytać kilkadziesiąt minut dziennie, by zbudować w dziecku nawyk, dać proste narzędzie, dzięki któremu będzie w stanie lepiej się rozwijać w samodzielnym życiu.

   

   

   

  Z wyrazami szacunku

  Nauczyciele pracujący w szkolnej bibliotece

 • Drodzy Rodzice i Uczniowie!


  Zgodnie z odgórnymi wytycznymi od   25 marca 2020 r. wszystkich uczniów obowiązuje edukacja na odległość i realizacja podstawy programowej.

   

  Nauczyciele wysyłają informacje przede wszystkim na konto dziecka(w zależności od wieku do rodzica).

  To zalogowanie się dziecka na swoje konto daje możliwość kontaktu z nauczycielem i odczytanie wszystkich wiadomości. Nauczyciel widzi, który uczeń jest zalogowany i ma możliwość weryfikacji aktywności dziecka w danej chwili.

   

  W związku z powyższym od środy 25.03.2020r. każdy nauczyciel będzie  do dyspozycji ucznia  w godzinach wynikających z planu lekcji. Do uczniów będą przesyłane wiadomości z e-dziennika, jak też odpowiednie linki, prezentacje, edytowalne pliki, które będą mogli oni odesłać po wykonaniu (zgodnie z podaną przez danego nauczyciela instrukcją). Częściej tego typu zadania będą dotyczyły uczniów ze starszych klas. Natomiast nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej będą przesyłać zadania do wykonywania w ćwiczeniach i kartach pracy. Przesyłając materiały do ucznia w e-dzienniku nauczyciele będą mogli zaznaczyć W ZADANIU DOMOWYM opcję z MOŻLIWOŚCIĄ ODESŁANIA ZROBIONEGO ZADANIA PRZEZ UCZNIA(tylko wówczas, kiedy nauczyciel zaznaczy taką możliwość)
  Od jutra obecność uczniów będzie  sprawdzana i zaznaczana na podstawie logowania się na swoich kontach w danym dniu. UCZNIÓW PROSZĘ ABY LOGOWALI SIĘ TYLKO ZE SWOICH KONT (NIE Z KONT RODZICÓW).

   

  Uwaga!

   

  UCZNIOWIE LOGUJĄ SIĘ  TYLKO I WYŁĄCZNIE NA SWOJE KONTO, A NIE NA KONTO RODZICA

  RODZICE NATOMIAST TYLKO NA SWOJE KONTO (aplikacja mobilna nie daje możliwości odczytu wiadomości!). W przypadku zgubienia loginu i hasła proszę o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły.

   

  Proszę o zachowanie samodyscypliny w odrabianiu zadań(przypominam, że zaczynamy pracę zgodnie z planem lekcji) pamiętając o higienie pracy.

  W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcam do kontaktu z poszczególnymi nauczycielami.

  Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie.

  Dyrektor szkoły Lech Owczarczyk


   

 • Uwaga Rodzice!

  Informujemy, że od poniedziałku  16.03.2020 r. w naszej szkole jest prowadzone nauczanie zdalne poprzez e-dziennik Librus (https://portal.librus.pl/rodzina). W związku z tym nauczyciele przesyłają uczniom  polecenia  do samodzielnej pracy w domu. Bardzo prosimy, żeby uczniowie logowali się na swoich kontach internetowych (nie korzystając z aplikacji mobilnych na telefonach komórkowych) i wykonywali zadane prace. Rodziców zaś prosimy o dopilnowanie tych działań.

  Dodatkowo uczniowie klas I-VIII mogą skorzystać z e-ćwiczeń zamieszczonych na stronie https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

  Informujemy również, iż rekrutacja dzieci do grup 5-6 latków została  przedłużona do końca kwietnia 2020 r.

  Dokumenty związane z zapisem dziecka do szkoły  rodzice mogą wypełniać i przesyłać drogą elektroniczną na adres szkola_podstawowanrjeden@op.pl . Wzory dokumentów znajdują się na stronie internetowej we wcześniejszym ogłoszeniu  związanym z rekrutacją dzieci do naszej szkoły.

  Dyrektor szkoły Lech Owczarczyk

 • Uwaga Rodzice!

  Od 12 do 25 marca zajęcia w naszej placówce zostają zawieszone. Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 12 i 13 marca w razie potrzeby będą zorganizowane działania opiekuńcze.

  Rodzicu,
  - zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  - jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  - przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  - rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  - śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

  Uczniu,

  - pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

  - przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

  - odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

  - przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.


  Dyrektor szkoły Lech Owczarczyk

 • Komunikat dla mieszkańców

   

        W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i zagrożeniem pojawienia się przypadków zachorowań w naszym mieście, Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda odwołuje wszystkie imprezy o charakterze masowym (kulturalne, sportowe) organizowane przez Miasto Kolno i jednostki podległe miastu. Burmistrz prosi również wszystkich innych organizatorów imprez w Kolnie o ich odwołanie. Decyzja ta ma charakter profilaktyczny w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się wirusa w Kolnie. Mieszkańców Kolna prosimy o zachowanie spokoju i przestrzeganie zasad higieny.

 • Ważne informacje na temat postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem

  Czym jest koronawirus?

  Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

  Jak często występują objawy?

  Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

  Kto jest najbardziej narażony?

  Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

  Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

  Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

  Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „przeniosły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

 • Święto patrona szkoły

  ,,Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi".

  Te słowa patrona naszej szkoły - Tadeusza Kościuszki przyświecały w tym roku obchodom święta szkoły. Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Poprzez montaż słowno- muzyczny uczniowie przenieśli nas w okres dzieciństwa i młodości Tadeusza Kościuszki. Przypomnieli również jego główne zasługi dla Ojczyzny. Była to doskonała lekcja historii, zwłaszcza dla maluchów(5- 6 latków). Wszystkim uczestnikom i osobom odpowiedzialnym za przygotowanie tej uroczystości należą się podziękowania i gromkie brawa.

 • Dzień Czarnego Kota

  Obchody Światowego Dnia Kota cieszą się wśród uczniów naszej szkoły dużą popularnością i święto to stało się tradycją. Jest to również okazja, aby zwrócić uwagę przede wszystkim na los bezdomnych kotów. Nie zapominamy również, w tym dniu reklamować książek o kociej tematyce. Kilka dni przed świętem, ogłoszenia ,,zakomunikowały”, że w tym roku będziemy obchodzić Dzień Czarnego Kota. Miłośnicy kotów, bywalcy czytelni oraz ci, którzy chcą się dobrze bawić w tym dniu, malują na twarzy czarny nosek, wąsy i upodabniają się do kota. Wszyscy chętni i żądni zabawy spotykają się w bibliotece 17 lutego. Pytaniom o szczegóły imprezy nie było końca. Nadszedł upragniony dzień i już od samego rana w świetlicy szkolnej zaczęły pojawiać się koty, wszystkie czarne Jako pierwsza grupa do szkolne czytelni zawitała wataha kotów z 1 c. Kocurki oglądały wystawy książkowe. Opowiadały o swoich domowych kotach, o ich zwyczajach i przyzwyczajeniach. Wspominano również o dzikich kotach żyjących na wolności. Poznaliśmy gatunki dziko żyjące nie tylko w Polsce, ale również w najdzikszych zakątkach świata.

  Kulminacyjnym punktem spotkania było jednak  białe, smaczne, pachnące, prosto od krowy Mleko. Kotki z 1 c piły je oczywiście przy pomocy języczków tak jak przystało na małe kocięta. Następnie w czytelni pojawiały się inne grupy kociąt : sześcioletnie kociaki i koty z klas pierwszych. Każda grupa spędzała miło czas w czytelni, poznawała ciekawostki dotyczące kociego rodu, w każdej klasie czytaliśmy i polecaliśmy do czytania książki o kotach. Przebojem stała się książeczka o przygodach kota Cykora, kota, którego przygarnęła zła czarownica i książka o przygodach Złego Kocurka. Inną atrakcją tego dnia był ,,materacyk”, na którym leżał chory kotek. Uczniowie klas starszych bardzo chętnie wcielali się w rolę chorego kotka i chociaż przez chwilę mogli poleżeć w łóżeczku i odpocząć od szkolnego zgiełku.

  Na wszystkich odwiedzających w tym dniu bibliotekę, czekał łyk  mleczka. Można śmiało powiedzieć, że biblioteka tego dnia stała się krainą mlekiem płynącą. Na zakończenie dnia resztki tego cudownego napoju skonsumowały świetlicowe kotki.  

 • Uwaga Rodzice

  Zapisy do 5 i 6 - latków na rok szkolny 2020/ 2021

   

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie informuje,

  że w dniach od 2 marca do 25 marca 2020 r.

  prowadzone będą zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych (5-latki) i (6-latki) na rok szkolny

  2020/2021.

                     Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły w celu złożenia podania i wniosku o przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego.

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie

   

  Pliki do pobrania znajdują się poniżej:

 • Poświąteczna promocja

  Minęły Święta Bożego Narodzenia i nadszedł czas powrotu do szkoły.  7 stycznia, głodni wiedzy uczniowie stawili  się do szkoły. Już od progu poczuli się  „jak w Biedronce” . Czekała na nich promocja w szkolnej bibliotece. Nie sposób było z niej nie skorzystać.

  Oferta promocyjna była niezwykle atrakcyjna i oczywiście związana z rozwijaniem czytelnictwa u uczniów.  Za jedną wypożyczoną książkę, każdy uczeń otrzymał dwie słodkie niespodzianki, za dwie książki, cztery cukierki, itd.

  Po ogłoszeniu szczegółów akcji, w bibliotece szkolnej pojawił tłum zainteresowanych uczniów. Liczba  petentów była tak duża, że kolejka kończyła się na korytarzu. Książki zaczynały znikać z półek w ,,zastraszającym” tempie.  Równie szybko pustoszał worek z niespodziankami. Po dwóch godzinach akcji biblioteczne półki  znacznie się przerzedził, a mocno nadwyrężony worek ze słodkościami  był zupełnie pusty.  Wielu uczniów mimo uczciwego ,,stania” w kolejce nie zdążyło skorzystać z promocji, stąd też promocja książkowa została kontynuowana w kolejnym dniu.  sytuacja powtórzyła się. Bibliotekę szkolną odwiedziła tłum uczniów spragnionych książkowych wrażeń i oczywiście słodkości.

  Gdy ostatnie cukierkowe niespodzianki, a wraz z nimi książki znikały z biblioteki, na twarzach uczniów dało się zauważyć nieukrywany smutek i żal.  Jednak Drodzy Uczniowie, nie wszystko stracone… W planach są kolejne akcje promocyjne, które z pewnością zaspokoją pragnienie, spragnionych i zniecierpliwionych czytelników.

 • Uwaga Rodzice!

  W piątek 17 stycznia 2020r. odbędą się śródroczne zebrania z rodzicami:

  - klasy młodsze ( 5- latki - kl. III)- godz. 1630

  - kl. IV- VIII - godz. 1700

 • Jasełka w naszej szkole

  W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka. Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe w naszej szkole miało zupełnie inny charakter niż zazwyczaj. W scenariuszu większy nacisk  położono na odbiór świąt Bożego Narodzenia przez współczesnego człowieka- zapędzonego w codziennych obowiązkach, żyjącego w ciągłym pośpiechu, nastawionego na konsumpcyjny styl życia. Był to doskonały moment, aby chociaż na chwilę pomyśleć nad prawdziwą istotą świąt,  najważniejszym ich przesłaniem. Nie zabrakło kolęd, życzeń świątecznych oraz uroczystego nastroju. To wszystko stało się okazją do rozpoczęcia świętowania- najpierw wraz z koleżankami i kolegami, następnie w domach rodzinnych. Wszystkim życzymy miłego spędzenia świąt w gronie rodzinnym.

 • Wieczór Kolęd i Pastorałek

  Już kolejny raz przed świętami Bożego Narodzenia w grudniowy wieczór spotkaliśmy się, aby wspólnie kolędować - Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele i Uczniowie. Wszystkie  klasy przygotowały i zaprezentowały wybraną kolędę lub pastorałkę. Zebranym udzielił się bardzo uroczysty, świąteczny nastrój.

 • Kiermasz bożonarodzeniowy

  W dniu 6 grudnia 2019 roku po raz kolejny odbył się w naszej szkole Kiermasz bożonarodzeniowy. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, między innymi: choinki z szyszek, makaronu, wspaniałe stroiki, bombki, aniołki, ciasta, rogaliki, ciasteczka. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno rodziców, nauczycieli jak i dzieci.Ozdoby były bardzo pomysłowe i kolorowe, a wypieki smaczne. Do akcji dołączyły również dzieci z najmłodszych grup 5- latków. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani pedagog. Dzięki hojności i zaangażowaniu rodziców udało nam się zebrać pokaźną kwotę, która zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym. W podziale środków będą uczestniczyć uczniowie  z Samorządu Uczniowskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w naszej akcji.

 • Kukiełkowy konkurs

  Z okazji Święta Postaci z Bajek w listopadzie w bibliotece ogłoszono konkurs na kukiełkę/pacynkę przedstawiającą wybraną postać z bajki. Do konkursu zaproszono uczniów klasa 1-4. Na wykonanie kukiełki uczniowie mieli prawie 2 tygodnie. Jeszcze przed upływem końcowego terminu  do biblioteki zaczęły trafiać „kukiełkowe cuda”: Czerwony Kapturek jak żywy, Olaf wyjęty z ekranu telewizyjnego, Elza i Anna, Kot w butach, Ołowiany żołnierzyk, Krecik i Minionki. Tuż przed zakończeniem konkursu w bibliotece pojawiły się pacynki wykonane przez uczniów klasy 1 c. Były wykonane ze skarpetek, ale zachwycały kolorami, precyzją wykonania i miały w sobie wiele uroku. Komisja konkursowa głowiła się nad wyborem. Trzeba było ocenić  20 prac, a wszystkie to arcydzieła. Wyłoniono 4 pierwsze miejsca, 10 drugich, a pozostałe prace uplasowano na trzeciej pozycji. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a kukiełki  wystąpią w najbliższym czasie w przedstawieniu.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Święto Pluszowego Misia

  Pluszowy miś to zabawka popularna na całym świecie i mimo upływającego czasu i pojawiania się coraz nowocześniejszych rozrywek dla najmłodszych, bywa największym pocieszycielem dziecka.

  Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie, a w naszej szkole to już tradycja. Kiedy zbliża się 25 listopada, czuć wśród naszych uczniów poruszenie. Przychodzą do biblioteki i upewniają się , czy w tym roku „coś będzie”.

  Zawsze jest! W każdym roku coś innego. Tym razem w bibliotece pojawiły się grupy sześciolatków, które jeszcze nie brały udziału w obchodach Święta. Dla nich to była nowość. „Po co mamy przynosić swoje misie?- padało pytanie.   Wśród uczniów czuło się zniecierpliwienie.

  W poniedziałek już o godzinie 8.00 w czytelni pojawiła się pierwsza grupa sześciolatków. Maluchy od progu powitała ciekawa, kolorowa wystawa „misiowych książeczek” i pluszowych niedźwiedzi  różnej wielkości i koloru. Dzieci otworzyły buzie z  zachwytu. Potem nastąpił wykład. Z wielką ekspresją przedstawiono uczniom  historię o tym, jak to dawno, dawno temu prezydent Stanów Zjednoczonych uratował małego , brązowego niedźwiedzia,, i o tym, jak w sklepach pojawiły się pierwsze przytulanki. Dzieci słuchały opowieści z zapartym tchem. Następnie rozmawiano o misiach mieszkających w książkach, o misiach żyjących na wolności . Nie zapomnieliśmy też o niedźwiedziach umieszczonych w gwiazdach.

  W następnej części naszego spotkania  przedstawiono  informacje o najbardziej popularnym  misiu świata- Kubusiu Puchatku. Tego misia znali wszyscy. Maluchy opowiadały o jego przygodach, przyjaciołach ze stumilowego Lasu i o tym, że Kubuś najbardziej lubi miodek. Na koniec przeczytaliśmy fragment opowiadania o tym, jak to Kubuś chciał zdobyć smaczny, pachnący miodek. I nagle czytelnię wypełnił słodki zapach. Wszyscy krzyknęli, że pachnie miodem i zaczęła się degustacja słychać było mlaskanie i słowa zachwytu „jakie to dobre”. Miodu było dużo więc jedzono długo. Wszyscy nasycili się do końca. Przedsiębiorczy uczniowie przynosili bułki i kromki chleba, na które spływał złoty , słodki miód. Na koniec spotkania uczniowie uściskali swoje misie.

  Zwieńczeniem obchodów Dnia Pluszowego Misia, był teatrzyk zatytułowany ,,Miś Niegrzeczniś”. Spektakl opowiadał o przygodach niesfornego misia, który bardzo spodobał się najmłodszym.  Głównym przesłaniem teatrzyku było zachęcenie najmłodszych do czytania książek, wcale niekoniecznie o misiach.

  A za rok kolejny Dzień Pluszowego Misia…

 • Dzień Głośnego Czytania

  Dzień Głośnego Czytania

  12 listopada obchodziliśmy  w bibliotece wielkie święto, był to Dzień Głośnego Czytania. Wszyscy wielbiciele czytania i słuchania spodziewali się  czytania „nowości wydawniczych”, a tu niespodzianka. Trzeba zabrać do szkoły Słodziaka. Maluchy dopytywały „co to będzie?”, ale chętnie zabrały ze sobą pluszaki, bo przecież biedronkowego Słodziaka każdy ma.

  We wtorek już od samego rana przed drzwiami biblioteki ustawiały się grupki ciekawskich. Uczniowie zastanawiali się  jaki sekret kryje szkolna czytelnia. Minęła ósma  i drzwi czytelni stanęły  otworem. Czytelnikom zaparło dech w piersiach. Stali z otwartymi buziami i dopiero po jakimś czasie dało się słyszeć okrzyki zachwytu. Oczom czytelników ukazała się Leśna polana- miejsce spotkań Słodziaków. Polana, choć niewielka, oczarowała dzieci. Rosły tam magiczne papierowe drzewa, a każdy listek tworzył misterny wzór. Największą atrakcją okazał się stary konar, wykonany z pianki termicznej, do którego przyczepiony został nietoperz. Pień drzewa również miał swojego mieszkańca. Był nim nieśmiały borsuk, który niepewnie wychylał się ze swojej norki. Ciekawość dzieci wzbudziła również „zwierzęca autostrada”, czyli ścieżka ułożona z kasztanów, szyszek i igliwia, która prowadziła mieszkańców „Leśnej polany” nad jezioro. Okazało się , że pognieciona, niedbale rzucona niebieska reklamówka, udekorowana liliami wodnymi zrobionymi z białych łyżeczek, doskonale imituję taflę jeziora. Na krzaczkach , na ziemi , wśród kolorowych kwiatów i czerwonych muchomorów można było spotkać pozostałych mieszkańców Leśnej polany: sówkę, skarpetkową stonogę, papierowego ślimaka, małego pomarańczowego liska, zajączka. Na niebieskim niebie, pokrytym gwiazdami pojawiły się złote mole i komary.

  Kiedy opadły pierwsze emocje rozpoczęły się spotkania, w czasie których głośno czytaliśmy książkę Renaty Piątkowskiej ”Przyjaciele mogą wiele, czyli magia Leśnej polany. Gang Słodziaków” Po odczytaniu ciekawych opowiadań o przygodach bajecznych Słodziaków rozmawialiśmy o sile przyjaźni, ekologii, segregacji odpadów. Przypominaliśmy o potrzebie pomocy zwierzętom w czasie zimy. Każdy maluch mógł przejęć ze swoim pluszakiem po magicznej leśnej drodze. Dzieci były wniebowzięte. Cały dzień szkolna czytelnia był oblegana przez uczniów . Każdy chciał choć na chwilę znaleźć się w magicznym świecie . W czasie Dnia Głośnego Czytania  wszyscy odwiedzający czytelnię pogrążali się w lekturze,  jedni czytali swoje książki, inni korzystali z książek o „Gangu Słodziaków”. Dzień minął szybko, aż szkoda.

 • Konkurs Dzieciaki do rakiet

  W związku z udziałem naszej placówki w konkursie Dzieciaki do Rakiet zwracamy się z prośbą do wszystkich osób związanych z JEDYNKĄ o oddawanie głosów na naszą szkołę. Głosowanie rozpoczęło się 14.11.2019, a zakończy 30.11.2019. Podajemy link do skopiowania w oknie przeglądarki:https://liblink.pl/Yhf4W4w7Ya

  WAŻNE: Szanowni Państwo pamiętajcie!,  można oddać 1 głos dziennie z jednego adresu e-mail.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik

Galeria zdjęć