• INFORMACJA O SZCZEPIENIACH PRZECIW COVID – 19 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

     • Szanowni Rodzice

      informujemy, że na zebraniach klasowych w dniu 14.09.2021, będzie można złożyć deklarację w sprawie ewentualnej chęci zaszczepienia dziecka w trzecim tygodniu września.

      Druk deklaracji do pobrania ze strony szkoły w zakładce “Strefa Rodzica″/ “Profilaktyka COVID – 19”.

      Druki te od jutra będą dostępne również w Sekretariacie Szkoły.

      Przypominamy, że szczepienie ma charakter całkowicie dobrowolny.

      Wszystkie szczegóły i informacje umieściliśmy również na stronie www szkoły, w zakładce “Strefa Rodzica “Profilaktyka COVID – 19”

     • I znów przyszła Jesień

     • Jak nam wszystkim wiadomo 23.09 zawitała do nas kalendarzowa jesień. W związku z tym Biblioteka Szkolna wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, nie tylko pogodowym, ale również czytelniczym, rozpoczęła promocję czytelnictwa.

      Do najmłodszych uczniów naszej szkoły  zawitał niezwykły gość – była to Pani Jesień.  Wizyta tego niespodziewanego gościa wywołała spore poruszenie wśród  maluchów.

      Pani Jesień przyozdobiona w dary natury – wianek z liści mieniących się barwą złota i pomarańczy, korale z soczysto czerwonej jarzębiny i piękna suknia szeleszcząca na każdym kroku.  Podczas spotkania z nietypowym gościem, dzieci miały okazje poznać, a nawet spróbować dary natury, które przyniosła ze sobą Pani Jesień. Dzieci mogły  rozpoznać różnokolorowe liście z drzew oraz zobaczyć  inne dary jesieni: kasztany, jarzębinę czy żołędzie.  Najmłodsi mogli również skosztować przepysznej konfitury z żurawiny czy borówki.

      W trakcie swojej wizyty Pani Jesień przedstawiła ofertę Biblioteki Szkolnej: zachęcała nie tylko do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów książkowych, ale również do udziału w konkursach i akcjach czytelniczych, których, w naszej bibliotece nie brakuje, a lista ciekawych projektów powiększa się z roku na rok. Ponadto zareklamowała październikową akcję ,,Miesiąc Bibliotek Szkolnych”, w której najmłodsi będą mieli okazję zapoznania się z ciekawymi pozycjami książkowymi.

      Uczniowie najmłodszych klas zostali poinformowani o tym, iż w najbliższym czasie zasilą ,,oficjalnie” szeregi  czytelników naszej szkoły.

      Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty niezwykłego gościa i wyraziły nadzieję, że takich spotkań będzie jeszcze więcej. Zatem do zobaczenia wkrótce…

      Biblioteka szkolna

      M. Staszewska

     • Zajęcia wspomagające

     • Szanowni Rodzice,


      na podstawie § 10f Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493, z późn. zm.) w szkole planuje się zorganizowanie zajęć wspomagających, o których mowa w § 10f ust. 1 wymienionego rozporządzenia, w okresie od dnia 20 września 2021 r. do dnia 22 grudnia 2021 r.

      W ramach zajęć wspomagających planuje się realizację zajęć wynikających z potrzeb uczniów. Zajęcia będą prowadzone w bezpośrednim kontakcie z uczniami, w grupie liczącej co najmniej 10 uczniów (może być to także grupa międzyoddziałowa lub międzyklasowa), w liczbie godzin – 15 na oddział.
      Zajęcia będą odbywać się po lekcjach. Rodzice/opiekunowie zainteresowani udziałem dziecka w  zajęciach składają na pierwszej wywiadówce szkolnej dyrektorowi szkoły pisemną deklarację uczestnictwa ucznia w organizowanych w szkole zajęciach wspomagających z danego przedmiotu lub przedmiotów, które Państwo zadeklarujecie w terminie do 17 września 2021 r. Wzór deklaracji do pobrania
      Zajęcia będą organizowane dla chętnych uczniów, a złożona deklaracja jest wiążąca.

      Z poważaniem
      Lech Janusz Owczarczyk