• Życzenia Świąteczne

     • Radosnych, zdrowych,  
      pełnych ciepła i nadziei
      Świąt Bożego Narodzenia
      oraz wszelkiej pomyślności, cierpliwości
      i wytrwałości w realizacji planów  w nadchodzącym  2022 roku

      Radzie Pedagogicznej, Pracownikom, Uczniom, Rodzicom naszej szkoły  

      życzy

      Dyrekcja

      Świętujcie w spokoju i wspaniałej atmosferze. Jedzcie, cieszcie się z prezentów, spacerujcie, ale przede wszystkim: bądźcie razem. Niech dzieją się bożonarodzeniowe cuda!
       

      Kolno, 24 grudnia 2021 r.

     • OD 20 GRUDNIA DO 9 STYCZNIA ZAJĘCIA W SZKOLE W SYSTEMIE ZDALNYM

     • Informuję, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki  z dnia 13 grudnia 2021 r. (Dziennik Ustaw 2021 poz 2301) zajęcia stacjonarne w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

      W tym czasie oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie pracują bez zmian.

       

      • Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą prowadzone. Wynika to z konieczności zapewnienia ciągłości wsparcia udzielanego w bezpośrednim kontakcie przez nauczycieli specjalistów procesie terapeutycznym dzieciom objętym odpowiednio wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, uczestniczącym w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych.

      • Na terenie szkoły można organizować konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty. Korzystanie z konsultacji jest dobrowolne.

      • Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.

      • Ponadto za zgodą dyrektora szkoły, uczniowie, którzy biorą udział w konkursach, olimpiadach i turniejach, mogą uczestniczyć w tych zawodach wiedzy po spełnieniu warunków regulaminowych określonych przez organizatorów konkursów, olimpiad i turniejów. Takie rozwiązanie umożliwi wsparcie uczniów szczególnie uzdolnionych.

      • W dniach 20-22 grudnia 2021 r. można organizować w szkole zajęcia wspomagające.

      • Zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoły mogły organizować zajęcia wspomagające od września do 22 grudnia br. W związku z planowanym wprowadzeniem czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zaproponowano pozostawienie możliwości organizacji w szkole w dniach 20-22 grudnia 2021 r. zajęć wspomagających.

      • Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach –  (3-4 i 5 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.

      Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.

      Szczegóły organizacyjne przekażą Wychowawcy klas oraz nauczyciele poszczególnych przedmiotów i zajęć.

      Z poważaniem

      Lech Owczarczyk

      Dyrektor Szkoły

     • Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny

     • W dniu 14 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, na którym były sprzedawane ozdoby bożonarodzeniowe i wypieki przygotowane przez uczniów i rodziców.

      Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem całej naszej społeczności szkolnej.

      Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc dla rodzin uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji losowej.

      Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie rodziców i uczniów w organizację kiermaszu.

       

     • Mała książka- wielki człowiek

     •  

      Kampania „Mała książka- wielki człowiek” ma charakter ogólnopolski. Działaniami objęci są uczniowie klas pierwszych. Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej.

      Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie już po raz drugi. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał w prezencie Wyprawkę, w skład której wchodzi:

      • „Pierwsze abecadło”- antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych.
      • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania.
      • Kreatywny alfabet- plakat z literami do wycinania.

      Na zajęciach, które odbyły się 6 grudnia, przygotowanych przez nauczyciela –bibliotekarza, pierwszoklasiści zrozumieli, jak ważną umiejętnością jest czytanie, poznanie  liter, rozumienie znaczeń słów, a w rezultacie samodzielne czytanie, które jest fascynującą przygodą trwającą przez całe życie. Czytanie książek daje wiele korzyści. Relaksuje, poszerza wiedzę, daje poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu. Pozytywnych czynników obcowania z książką jest wiele. Wie o tym każdy, kto choć raz w życiu przeczytał jedną, dobrą książkę.

      W czasie spotkania prezentowano „Wyprawkę”. Maluchy oglądały książki, zachwycały się ich szatą graficzną i próbowały czytać krótkie teksty. Owocem rozważań o czytaniu było wypracowanie „Kodeksu czytelnika”. Dokument  umieszczono na honorowym miejscu w szkolnej bibliotece.

       

       

      Biblioteka szkolna

     • Zabawa jest najwyższą formą nauki!

     • Zabawki! Nieodzowny element dzieciństwa na całym świecie. Pomagają rozwijać się, uczyć i oderwać od rzeczywistości. Ocierają łzy i wywołują radość.

      Jak to możliwe, że nikt na świecie nie wpadł na to, by ustanowić światowy dzień zabawek?

      25 listopada, w święto najsłynniejszej zabawki na świecie, w Światowy Dzień Pluszowego Misia dzieci z naszej świetlicy rozmawiały o swoich ulubionych zabawkach. Impreza była utrzymana w konwencji audycji telewizyjnej. Świetliczaki, poprzez okienko naszego prowizorycznego telewizora opowiadały o ulubionych przytulankach i innych zabawkach:

      - Jaka jest Twoja ulubiona zabawka?

      - W jaki sposób trafiła do Ciebie?

      - Jak długo ją posiadasz?

      - Czy wiąże się z nią jakaś historia?

      - Dlaczego tak bardzo lubisz się nią bawić?

      Pomysł okazał się trafiony. Dzieci bardzo chętnie prezentowały swoje zabawki i wesoło się bawiły. Nasz ,,telewizor” okazał się również fajną zabawką, bo nadal się nim bawimy aranżując inne audycje.

      Jak w ubiegłym roku, również obecnie, nie mogło zabraknąć własnoręcznie wykonanej zabawki. Tym razem była to taśma gimnastyczna dla dziewczynek i tangramy dla chłopców. To był udany dzień!

      Alicja Mrozik

     • Mikołajki w naszej szkole

     • Wydaje się, że Święty Mikołaj to postać doskonale nam znana. Czy umiemy powiedzieć coś więcej na jego temat? Kim był i czym się zasłużył? Skąd wzięły się Mikołajki i tradycja ich obchodzenia?

      W dniu dzisiejszym odpowiedzi na te pytania szukali wspólnie ze swoimi nauczycielami uczniowie naszej szkoły.  Tradycyjnie były prezenty, dużo uśmiechu i życzliwości. W szkole królował czerwony kolor i czapki Mikołaja. Był to bardzo miły dzień.