• Dzień kota

     • W dniu 17.02.2022 obchodzimy Dzień Kota. To jedno z ulubionych świąt uczniów naszej szkoły. Już od wczesnych godzin porannych na szkolnych korytarzach można było odnaleźć koty i kocięta różnych maści i ras: od zwykłych dachowców po wyszukane koty perskie. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i stworzyli piękne kocie kreacje.

      Z okazji tego wyjątkowego święta w bibliotece można było wypożyczyć ciekawe książki o kociej tematyce i obejrzeć przygotowaną wystawkę. Ale na tym atrakcje się nie kończyły. Chętni uczniowie klas 0-3, mogli wziąć udział w konkursie plastycznym pt. ,,Mój pupil - kot”. Najmłodsi mieli za zadanie stworzyć dowolną techniką, przy wykorzystaniu różnych materiałów postać kota.  W bibliotece szkolnej pojawił się pokaźny plik przepięknych prac uczniowskich. Niektóre koty miały nawet sierść, inne obdarzone były pięknym kocim spojrzeniem. Wszystkie prace zostaną ocenione i nagrodzone.

      Najmłodsze klasy w naszej szkole odwiedził również… KOT W BUTACH.  Przyniósł ze sobą nie tylko ciekawą historię, ale również koci przysmak, którym podzielił się z dziećmi. Chodzi oczywiście o mleko, które należało wypić z kubeczka ,,po kociemu”.

      Pod koniec obchodów Dnia Kota, uczniowie tłumnie gromadzili się w bibliotece, by wypożyczyć książki o swoich ulubieńcach.

      Następne kocie święto już za rok, kto wie, jakiż to kot nas wtedy odwiedzi….

     • Organizacja pracy od poniedziałku 21.02.2022 r.

     • W związku z kontynuacją remontu wyłączone z użytku zostały sale lekcyjne na drugim piętrze. Od poniedziałku 21.02.2022 r. nauczyciele i uczniowie, którzy mają zajęcia w planie lekcje w salach 205, 207, 208, 209, 213 będą pracować na I piętrze w następujących salach:

      -  lekcje z sali 207 -   w sali 101

      - lekcje z sali 208 - w sali 102

      - lekcje z sali 209 -  w sali 104

      - lekcje z sali 205 -  w sali 105

      - lekcje informatyki z 212 -  przeniesione zostają na salę gimnastyczną

      - lekcje z sali 213 - odbywać się będą w wydzielonym pomieszczeniu świetlicy

      Ze względu na wyłączenie klatki schodowej od strony wejścia głównego do szkoły na zajęcia  w salach na I piętrze wchodzimy wyłącznie czynną klatką schodową ( od strony biblioteki).

     • Walentynki w nowej odsłonie

     • .

      Od kilku lat pandemia narzuca nam pracę w reżymie sanitarnym. Dostosowaliśmy nasze plany i działania do nowych wymogów i staramy się działać tak, jakby nic się nie stało. Jesteśmy przyzwyczajeni, że w bibliotece zawsze coś się dzieje. Bardzo wyczekiwanym przez uczniów świętem są Walentynki.

      Celem walentynkowych, bibliotecznych akcji jest rozwijanie u dzieci poczucia przynależności do wspólnoty szkolnej, zachęcanie do okazywania uczuć innym osobom, kształtowanie pozytywnego nastawienia do innych, kształtowanie postawy empatycznej. W tym roku pandemia zamknęła w domu uczniów klas 5-8, więc do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie klas 1-4 oraz maluchy z zerówek. Wieści o „walentynkowej poczcie” rozprzestrzeniły się po szkole ,,lotem błyskawicy”.

      Czerwone pudełko, do którego uczniowie mogli wrzucać kartki walentynkowe, zapełniało się bardzo szybko. W ciągu 4 dni zebraliśmy worek walentynkowych kartek. Oprócz „poczty  dla zakochanych” w bibliotece trwała akcja ”randka w ciemno z książką”. Od środy w bibliotece pojawiały się osoby, które wyrażały chęć udział w tej akcji, nie wiedząc na czym ona będzie polegała.

      W poniedziałek rano pod drzwiami biblioteki stało kilkanaście osób chętnych do udziału w akcji. Jakież było zaskoczenie, gdy zamiast „walentynkowych kandydatek do randki” na stoliku leżały pięknie zapakowane książki. Każde dziecko wybierało jeden prezencik i rozpakowywało go po wyjściu. Dopiero za drzwiami biblioteki można było sprawdzić, jaką książkę wybrano. Chętnych do udziału w akcji było wielu. Wszyscy byli zaskoczeni i zadowoleni ze swoich wyborów.  Wychowawczyni klasy 3c - pani Ania przygotowała dla swoich wychowanków fotobudkę  z walentynkowym sercem. Wszyscy chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.  Do fotobudki ustawiały się długie kolejki. W ogonku stali nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele. Walentynkowy dzień trwał w naszej szkole do ostatniej lekcji.

      I choć ten dzień, podobnie jak inne święta w bibliotecznym kalendarzu, od kilku lat przebiegł mniej hucznie, ze względu na pandemię, to wśród uczniów         dało się wyczuć aurę zakochania. A chyba o to chodziło…

       

     • Nauka po feriach zimowych

     • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych  klas V-VIII  przechodzą na naukę  zdalną. 
      Dzieci z oddziałów  wychowania przedszkolnego oraz  uczniowie z klas  I-IV szkół podstawowych  kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. 

      Z poważaniem
      Dyrektor szkoły Lech Owczarczyk

     • Darmowe maseczki dla mieszkańców Kolna

     • W związku z kolejną falą epidemii Covid-19, w czwartek 3 lutego 2022 r. miasto Kolno rusza z nową akcją dystrybucji jednorazowych maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców.

      Miasto otrzymało je z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Do rozdania jest 39 tys. bezpłatnych maseczek, które będą rozdysponowane w wyznaczonych miejscach i określonych godzinach. Każdemu mieszkańcowi będzie przysługiwało po cztery maseczki. Na terenie miasta będzie działało 9 punktów dystrybucji maseczek (8 stacjonarnych i 1 mobilny), skąd mieszkańcy mogą wygodnie i w dogodnym dla siebie terminie odebrać maseczki. Akcja dystrybucyjna potrwa dwa tygodnie oprócz sobót i niedziel. 

      Wykaz punktów odbioru bezpłatnych maseczek ochronnych dla mieszkańców Kolna
      (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 przy głównych wejściach do placówek)

      Stacjonarne punkty:

      1. Urząd Miasta Kolno, ul. Wojska Polskiego 20,
      2. Przedszkole Miejskie nr 4 w Kolnie, ul. Wojska Polskiego 65A,
      3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie, ul. Wojska Polskiego 22,
      4. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8,
      5. Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie, ul. M. Dąbrowskiej 4,
      6. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w Kolnie, ul. M. Konopnickiej 4,
      7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolnie, ul. W. Witosa 4,
      8. Stacja paliw Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Kolnie Sp. z o. o., ul. Kolejowa 4A.

       

      Mobilny punkt:

      Straż Miejska w Kolnie

      Akcja dystrybucji maseczek będzie trwała do 17 lutego br. lub do wyczerpania zapasów.

      Zapraszamy po odbiór maseczek!

       

       

      Burmistrz Miasta Kolno

                               Andrzej Duda