• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

• Informujemy wszystkich Rodziców i Uczniów, że uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022 odbędzie na hali sportowej według harmonogramu:

– 9.00 dla wszystkich klas

8b-czytelnia

8c-105

• Konkursy z języka niemieckiego

• Wzorem lat ubiegłych, tak i w tym roku szkolnym odbyło się wiele różnych konkursów z j. niemieckiego, zarówno plastycznych, jak i sprawdzających umiejętności językowe. Uczniowie klas VII i VIII mieli możliwość wzięcia udziału także  w projektach językowych, których celem było wzmocnienie motywacji uczniów do nauki j. niemieckiego.

Gratulacje należą się uczennicom i uczniom  naszej szkoły Ewelinie Kowalewskiej z klasy VIIIc ( II miejsce w konkursie „Frohe Ostern – Osterkarten”), Jakubowi Pomichowskiemu z klasy VIIIc( wyróżnienie w konkursie „ Erfindungen – made in DACHL- Ländern” oraz Weronice Sutkowskiej z klasy VIIa ( wyróżnienie w konkursie

„Mein Deutschheft”), a także wszystkim pozostałym uczestnikom, gdyż wiele osób zaangażowało się w te konkursy.

Gratulujemy sukcesów i zachęcamy pozostałych uczniów do udziału w konkursach!

• SZLAKIEM MAZURSKICH JEZIOR

• 6 czerwca uczniowie klas VIIa, VIIc i VIIIc wyjechali na wycieczkę szkolną na Mazury.

Był to dzień pełen atrakcyjnych wrażeń w pięknych okolicznościach przyrody.

Już od rana sprzyjała nam cudowna pogoda. W dobrych humorach ruszyliśmy najpierw do Rucianej Nidy - malowniczej  miejscowości  turystyczno-wypoczynkowej  położonej w samym sercu Puszczy Piskiej. Tam odbyliśmy krótki spacer po porcie Żeglugi Mazurskiej i  wypłynęliśmy w 2.5 godzinny rejs po trasie Ruciane – Kamień – j. Śniardwy – Mikołajki. Szlak w przeważającej części wiódł po niezwykle malowniczym, rynnowym jeziorze Bełdany, którego brzegi porastają lasy Puszczy Piskiej. Dodatkową atrakcją było lekkie zboczenie z kursu i wpłynięcie na największe polskie jezioro – Śniardwy. Rejs zakończył się w porcie Perły Mazur, gdzie poszliśmy na spacer przez port wzdłuż jeziora Mikołajskiego. Następnie wybraliśmy się do MAZURSKIEGO ZOO SAFARI – gdzie odbyliśmy niezapomnianą przejażdżkę, w trakcie której można było podglądać życie i obyczaje dzikich zwierząt żyjących w naturalnych warunkach. Po przejażdżce odbyło się ognisko z kiełbaskami. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Grodu  Galindów – odwiedziliśmy krainę historycznego plemienia, położoną na półwyspie u ujścia najpiękniejszej rzeki Mazur Krutyni do Wielkich Jezior. Pozaprzyjaźnieniu się z tubylcami zwiedzilismy: lauks Galindów, Święty Gaj, polanę obrzędów, podziemne groty Perkuna, Labirynty Demonów, Bursztynową Komnatę i pieczarę wiedźm. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do naszych domów, zabierając ze sobą piękne wspomnienia.

• Dzień Dziecka w naszej szkole

• Dzień Dziecka  różnił się od zwykłych dni w szkole. Każdy wychowawca mógł zaplanować dla uczniów różne atrakcje. Tak też się stało. Pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego dnia w roku było bardzo dużo. Niektórzy zaplanowali grilla (z pomocą rodziców), inni dzień gier planszowych, oglądania filmów, ktoś wyjście na kręgle, pizzę i wiele innych zabaw i gier ruchowych. Dzień był miły i wyjątkowy. Wszyscy uczniowie otrzymali słodki upominek- lody ufundowane przez Burmistrza Miasta Kolno pana Andrzeja Dudę. Dziękujemy.

• Życzenia z okazji Dnia Dziecka

• Kochani Uczniowie

Pierwszy czerwca dzień radosny kwitną kwiatki- to znak wiosny. W dniu tak pięknym i wspaniałym życzymy Wam sercem całym moc uśmiechu i radości, szczęścia, zdrowia, pomyślności.W  każdym dniu nowych przygód wiele, żeby żyło się weselej. Butów siedmiomilowych, Wspaniałych przyjaciół do pomocy zawsze gotowych,

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna SP nr 1