• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  • (0- 86)278-21-24
    Telefony przyjmuje sekretarz szkoły - p.Janina Szczech
Sobota 21.10.2017

Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej szkoły.

Zapraszamy do czytania wiadomości oraz oglądania zdjęć w Albumie fotograficznym.

Miłych wrażeń.

Statistics

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Aktualności

• W piątek 13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Swoją obecnością zaszczycili nas w tym dniu szczególni goście: emerytowani nauczyciele i pracownicy oświaty, Dziekan ks. Stanisław Uradziński, Sekretarz miasta Mirosław Bajorek, Przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Kleczyński oraz spora grupa Rodziców. Część artystyczną pełną humorystycznych scenek z życia szkoły oraz  tańców przygotowali uczniowie klas III b, VI b, VII a, pod kierunkiem pań: Marianny Bazydło i Beaty Boć. W tym wyjątkowym  dniu niektórzy nauczyciele otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Kolno oraz nagrody Dyrektora. Wszystkim pedagogom i pracownikom oświaty z okazji święta składamy najserdeczniejsze życzenia. Zdjęcia w Albumie.

• W dniu 12 października do naszej szkoły zawitali artyści z Agencji Muzycznej MAT z programem ,,Muzyczne opowieści małego Frycka". Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję wcielić się w postać Fryderyka Chopina i innych ludzi, których spotykał kompozytor w ciągu swojego życia. W prosty sposób wytłumaczone zostały pewne pojęcia muzyczne oraz przedstawiona biografia naszego najsłynniejszego muzyka. Słuchając utworów Chopina  i  tańców narodowych  uczniowie bardzo przyjemnie  spędzili czas. Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o życiu kompozytora. Uczestnicy tego konkursu  otrzymali nagrody książkowe. Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

• Uczniowie  z klas I a i I b od 12października  stali się  pełnoprawnymi pierwszoklasistami. W sali gimnastycznej naszej szkoły dzieci w obecności rodziców złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar.  Było to bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do społeczności szkolnej, zaprezentowały krótką część artystyczną, recytując wiersze i śpiwając piosenki, których zdąrzyły się nauczyć dotychczas. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły  Lech Owczarczyk. Z rąk swoich wychowawców, pierwszoklasiści otrzymali akty pasowania. W sali czekały na uczniów drobne upominki i słodki poczęstunek. Zdjęcia z wydarzenia w Albumie fotograficznym.

• 21.09.2017

Moduł Ubezpieczenie uczniów został zmodyfikowany

• Wyprawka 5 latka

1. Wyposażenie podstawowe

• worek + kapcie
    • ubranie na zmianę w woreczku- podpisane

2. Przybory toaletowe

• Chusteczki higieniczne w pudełku – 1 szt.
    • Serwetki papierowe -1 opak.
    • Ręczniki papierowe - 2 szt.
    • Papier toaletowy - 2 szt.
    • mydło w płynie – 1 szt.

3. WYPRAWKA 5-latka

• Uroczyste rozpoczęcie roku  szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. o godz 9 30 w sali gimnastycznej. Dzieci z grup 5- latków w tym dniu przebywają w szkole w normalnym trybie, czyli w godz. od 7 00 do 16 00.

• Rozdanie plecaków dla pierwszoklasistów z programu ,,Energetyczny tornister" odbędzie się 31 sierpnia 2017r. w sali widowiskowej KOKiS o godz. 11 00

• W tym roku akcja masowego czytania promująca książki i czytelnictwo „wypadała” w szczególny dzień-Dzień Dziecka.  Wszyscy spodziewaliśmy się żaru z nieba, a tu ogromne zaskoczenie- deszcz. Uruchomiliśmy „plan B”.    Wzorem ubiegłego roku akcja miała charakter czytelniczego pikniku. W pogotowiu były kocyki i poduszki, które zostały rozłożone na sali gimnastycznej. Pięciolatki, sześciolatki i pozostali uczniowie, wszyscy byli zaopatrzeni w ciekawe książki do czytania.

• 31 maja jest Światowym Dniem bez Papierosa. Pamiętali o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie. Z tej okazji odbył się happening antynikotynowy ulicami miasta. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele PSSE w Kolnie. Uczestnicy przeszli w głośnym, kolorowym korowodzie, prezentując wcześniej wykonane transparenty z hasłami oraz  manifestując w ten sposób swój negatywny stosunek do nałogów, odbierających zdrowie milionom ludzi.

• W dniach 25 i 26  maja 2017 r. w naszej szkole  odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klasy 0 b i grupy 5-latki b zaprosili rodziców, chcąc przypomnieć jak bardzo ich kochają. Dzieci złożyły życzenia rodzicom-recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Po części artystycznej mali artyści wręczyli swoim bliskim przygotowane przez siebie prezenty. Uściskom i całusom nie było końca.Uroczystości zwieńczył słodki poczęstunek w klasach. Było to niezwykłe spotkanie, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Mam i Tatusiów. Na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

Aktualności

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie