Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik
Piątek 31.03.2023

 

Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej szkoły.

 

Zapraszamy do czytania wiadomości oraz oglądania zdjęć w Albumie fotograficznym.

 

 

Miłych wrażeń.

Statistics

liczba odwiedzin: 1597991

Aktualności

 • W marcu, w klasie II b odbyły się warsztaty malarskie. Dzieci zamieniły się w projektantów mody i stworzyły własne projekty t-shirtów. Miały okazję, żeby na koszulkach umieścić np. swoje inicjały, zainteresowania. Malowanie sprawiło drugoklasistom wielką frajdę. Stworzone koszulki były bardzo oryginalne i pomysłowe. Kto wie może wśród ,,naszych młodych artystów" kryje się jakiś przyszły projektant mody? Czas pokaże.

  Małgorzata Liszewska

 • W dniach 13-24.03.2023 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka dla zwierząt ze schorniska w Kolnie. Zebrano karmę suchą oraz morką, miseczki, zabawki dla psów i kotów. Akcja ta pokazła, że uczniowie SP nr 1 w Kolnie nie są obojętni na los zwierząt schroniskowych. Zbiórka miała na celu zebranie jak najwięcej potrzebnych rzeczy dla schronika oraz uświadomienie uczniów, jak ważna jest bezinteresowna pomoc.

  Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się do akcji seredcznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej pomocy.

 • W dniu 24 marca dzieci z klasy I a oraz z grupy 5 latków b uczestniczyły w warsztatach tematycznych. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jakie są warstwy lasu oraz jakie rośliny i zwierzęta są dla nich charakterystyczne, poznali korzyści jakie ,,czerpiemy" z lasu, a także czym są ogrody w słoikach i skąd się u nas pojawiły? Następnie uczniowie pod kierunkiem animatora tworzyli własne „słoikowe lasy”, co okazało się niezapomnianym doświadczeniem. Końcowym etapem warsztatów było przyozdobienie naczynia w taki sposób, aby nadać mu indywidualny charakter. Gałęzie, kamienie, szyszki, patyki, kora, mech – każdy mógł zdecydować jak udekorować swój słoik, by wyglądał oryginalnie. Oprócz części edukacyjnej, panie zapewniły nam atrakcje i zabawy wielkanocne z okazji zbliżających się świąt. Po wyczerpującej zabawie z klasą I, animatorki odwiedziły grupę najmłodszych uczniów naszej szkoły- 5latki b. Tam dzieci poznały tradycje wielkanocne, mogły same udekorować i ozdobić swoje gipsowe pisanki. Były różne konkurencje, między innymi- ,,kto szybciej zwinie marchewkę". Ogromna radość towarzyszyła dzieciom z powodu odwiedzin króliczka. Były wspólne tańce i moc różnorodnych zabaw. Na koniec dzieci mogły zjeść pyszną watę cukrową. Uśmiechy na ich twarzach świadczyły, że taka forma nauki bardzo im odpowiada. Na pewno to nie były nasze ostatnie warsztaty.

 • Z uwagi na to, że wśród naszych uczniów coraz częściej pojawiają się wielbiciele powieści fantasy, postanowiliśmy zorganizować obchody Dnia Czytania Tolkiena.Święto to obchodzone jest 25 marca. Dla oczytanych, data ta nie jest przypadkowa - to dzień Upadku Saurona, zakończenia wojny o Pierścień i uwolnienia Środziemia z mrocznych mocy.

  W naszej szkole święto to obchodziliśmy w piątek 24 marca. Do biblioteki zaproszeni zostali uczniowie dwóch szóstych klas, którzy są na bieżąco z lekturą Tolkiena. W scenerii niczym ze Śródziemna, uczniowie czytali ulubione fragmenty książki „Hobbit….”. Zanim jednak zaczął się maraton czytania, prowadząca spotkanie, szkolna bibliotekarka, przypomniała zebranym dorobek literacki Tolkiena i jego biografię. W trakcie luźnej pogadanki uczniowie przypomnieli losy bohaterów ,,Trylogii” Tolkiena. Rozwiązywaliśmy zagadki Golluma i rozpoczęliśmy maraton. Nie było ucznia, który by nie chciał czytać. Wszyscy z przejęciem, głośno, z piękną dykcją czytali swoje ulubione fragmenty. Uczniowie klasy 6a wybrali do czytania rozdział pt. „Muchy i pająki”. Z przejęciem i drżeniem w głosie czytali o strasznych przygodach włamywacza w czarodziejskim lesie. Na koniec spotkania na uczniów czekała niespodzianka. Mogli skosztować, prawdziwego pokarmu krasnali, słynnych lembasów. Mamy nadzieję, że za rok grono miłośników twórczości Tolkiena będzie znacznie większe.

 • Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Grupy 6-latków również przyłączyły się do świętowania.

  Dzień ten miał na celu, w głównej mierze, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie już zasoby wody pitnej.

  Dzieci badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, badały wodę za pomocą dotyku, przeprowadzały doświadczenia z wodą. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, do czego i komu potrzebna jest woda, i jak ją oszczędzać.

 • 21 marca 6 latki z naszej szkoły obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Każda grupa przygotowywała się do tego wydarzenia w swoim gronie. Dzieci dekorowały sale, malowały i wycinały wiosenne kwiaty, sadziły cebulki kwiatowe. Wiosnę przywitaliśmy na sportowo, spędzając aktywnie czas na hali sportowej. Następnie każda z grup wykonała pracę plastyczną związaną z tematyką wiosny oraz spędziła czas na zabawach ruchowych przy muzyce. Śpiewem i dobrym humorem wypędziliśmy Zimę, a przywitaliśmy piękną Wiosnę.

 • Nikogo o tym nie musuimy przekonywać, że sport to zdrowie. Najlepszym sposobem na pokazanie swojej sportowej formy jest udział we wszelkiego rodzaju zawodach. Myśląc o tym postanowiliśmy zorganizować międzyklasowe rozgrywki sportowe z okazji Dnia Wiosny.

  Zawody rozpoczęliśmy od najmłodszych. Każdą klasę reprezentowała 15- osobowa drużyna, która stanęła do rywalizacji z innymi uczniami z równoległych oddziałów. Pozostali uczniowie przy dźwiękach muzyki dopingowali swoich kolegów i koleżanki.

 • W dniu 15 marca w KOKiS-ie odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kolnie. Bohaterem spotkania był Marcin Kozioł, pisarz książek dla dzieci i młodzieży, autor lektury szkolnej (dla klas 4-6) „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy” („Złota Dwudziestka” książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie (Nagroda Magellana dla najlepszej książka podróżniczej dla dzieci roku). W 2022 roku ukazała się książka „Psyjaciele”, której bohaterami są psy... Chopina, Sienkiewicza, Żeromskiego i innych. Książkę zilustrował Marcin Minor.

 • Po raz szósty, po przerwie związanej z pandemią Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie zorganizowała Mistrzostwa Powiatu Kolneńskiego „Mistrz Rachunku Pamięciowego 2023”. Konkurs, któremu patronowali Urząd Miasta Kolno oraz Starostwo Powiatu Kolneńskiego, przy udziale sponsorów: Mlekpolu, Banku Spółdzielczego w Kolnie, pana Pawła Trzeciaka oraz Edyty i Wojciecha Stachelskich odbył się 14 marca 2023 r., w dzień obchodów Światowego Dnia Liczby Pi, jednej z najważniejszych liczb.

 • Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w wielu krajach na całym świecie. 8 marca mężczyźni wręczają znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom i koleżankom kwiaty oraz drobne podarunki.

  A jak obchodziliśmy to święto w naszej szkole? Jak zawsze – wyjątkowo! Przygotowano niespodziankę dla naszych uroczych Pań. Profesjonalne fryzjerki i makijażystki wykonały przepiękne fryzury i makijaże. Tego dnia nie zabrakło pięknych życzeń, słodkich upominków oraz kwiatów, a świąteczną atmosferę podkreślał śpiew w wykonaniu naszych chłopców. Wyjątkowy wokalno-taneczny występ prowadziła Pani Agnieszka wychowawca z OHP w Kolnie.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik

Galeria zdjęć