Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik
Środa 21.02.2018

 

Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej szkoły.

 

Zapraszamy do czytania wiadomości oraz oglądania zdjęć w Albumie fotograficznym.

 

 

Miłych wrażeń.

Statistics

liczba odwiedzin: 744226

Witamy na naszej stronie

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Aktualności

 • W dniu 17.01.2018 roku grupa uczniów klas IV uczestniczących w zajęciach koła przyrodniczego i projekcie Laboratorium przyrodnicze udała się z wizytą do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Kolnie. Celem wizyty było odbycie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i uzyskanie informacji o tym, jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Spotkanie poprowadził aspirant Pan Piotr Truszkowski, dyplomowany ratownik medyczny. Oto relacja Mateusza Jarzyło, ucznia klasy IV a:

  Na naszych zajęciach odwiedziliśmy straż pożarną. Powitał nas aspirant Pan Piotr Truszkowski, który jest zawodowym strażakiem. Pierwszym tematem naszych zajęć były zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i na lodzie, bo właśnie zbliżały się ferie zimowe. . Pan aspirant skutecznie przestrzegł nas przed niebezpieczeństwem zabaw na ,,dzikich lodowiskach”. Wyjaśniał sytuacje, jak pomóc osobie, pod którą załamał się lód, jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. W takich przypadkach czas jest bardzo cenny. Każda sekunda w lodowatej wodzie ma znaczenie, więc zanim przybędą służby można spróbować takiej osobie pomóc z wykorzystaniem gałęzi, sanek czy szalika, oczywiście dbając równocześnie o swoje bezpieczeństwo. Dowiedzieliśmy się też jak przy pomocy jakiegoś kija wydostać się z wody ,jeśli to nam przytrafiłoby się takie nieszczęście.

 • http://www.tlbrynek.edu.pl/images/upload/obrazek.jpg

   

  „Ponieważ żyli prawem wilka

  Historia o nich głucho milczy …”

   

  Zbigniew Herbert
   

  NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” W NASZEJ SZKOLE.

  1 marca 2018 r. już po raz siódmy obchodzony będzie w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 r. jest to święto państwowe poświęcone bohaterom polskiego podziemia antykomunistycznego, walczącym w szeregach NSZ, NZW, WiN, AKO, ROAK i KWP. „Żołnierze Wyklęci” w latach 1944- 1956 stawiali zbrojny opór komunistycznej władzy i walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. Nie chcieli zgodzić się na sowietyzację Polski i podporządkowanie jej Związkowi Radzieckiemu. „Żołnierze Wyklęci” pozostali wierni złożonej w okresie okupacji przysiędze żołnierskiej i nie uznali narzuconego Polsce komunistycznego systemu totalitarnego. „Żołnierze Wyklęci” prowadzili nierówną walkę z komunistycznym aparatem przemocy- z oddziałami NKWD, Armii Czerwonej, MO, UB i KBW. W roku największej aktywności zbrojnego podziemia, w 1945, działało w nim bezpośrednio około 150tysięcy żołnierzy. Dwadzieścia tysięcy walczyło z bronią w ręku w licznych oddziałach partyzanckich. Wielu z nich zginęło w walce lub zostało zamordowanych w więzieniach. Komunistyczna propaganda przez kilkadziesiąt lat próbowała uczynić z Żołnierzy Niezłomnych „bandytów reakcyjnego podziemia”, „zdrajców”, „morderców”, „niemieckich kolaborantów”  i „faszystów”. Zrobiono z nich największych wrogów powojennej Polski „Ludowej”.Dla Polaków pogodzonych z komuniz

 • Zachęcam do przeczytania artykułu autorstwa nauczyciela pracującego w naszej szkole  pana Mariusza Kędzierskiego.

  Gloria_Victis.doc

 • W czwartek 18 stycznia nasi najmłodsi z klas od 5 latków do  III bawili się na balu karnawałowym w  sali gimnastycznej oraz  swoich klasach. Była to okazja do konkursów, wspólnych zabaw i korowodów,  prowadzonych przez wychowawców. Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie na pewno zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowe. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, smoki, diabły, lwy, krokodyle, motyle, biedronki i różne inne stwory. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Większość uczniów odwiedził  w tym dniu święty Mikołaj z prezentami. Zdjęcia w Albumie.

 • W dniu 17 stycznia w KOKiS odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Uczennice z naszej szkoły zdobyły wyróżnienia.  Zdjęcie wyróżnionych dziewcząt znajduje się w Albumie.

 • Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP nr 1 serdecznie zaprasza Rodziców naszych uczniów na wywiadówkę semestralną, która odbędzie się 18 stycznia 2018r. o godz. 16 00 klasy młodsze( 5- latki - kl III) oraz na 16 30 klasy IV- VII.

 •  Ze Świętami Bożego Narodzenia w tradycji polskiej wiąże się wiele pięknych zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu, zwanych Jasełkami. W naszej szkole zaprezentowali je 21 grudnia uczniowie klas VII a,VII b, VI b, III a, Vb pod kierunkiem pań: Katarzyny Kowalewskiej, Małgorzaty Podchul oraz Barbary Konopki. Przypomnieli w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. ,,Szkolni aktorzy" wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów,  trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi, narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrał ksiądz Dziekan Stanisław Uradziński, następnie pan dyrektor Lech Owczarczyk, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Zdjęcia w Albumie.

 • Popołudnie 20 grudnia w naszej szkole miało bardzo uroczysty i podniosły charakter. Uczniowie z poszczególnych klas, Kadra Pedagogiczna i licznie zgromadzeni Rodzice mieli okazję do wspólnego kolędowania.Był to bardzo miły wieczór, który wprowadził nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

 • W konkursie plastycznym nagrody i wyróżnienia zdobyli następujący uczniowie:

  1. Oliwia Filipkowska kl. VI a

  2. Jakub Piwowarski kl. III b

  3. Kacper Perkowski- 5 latki c

  4. Natalia Kijek kl. I b

  Wszystkim serdecznie gratulujemy. ZDJĘCIA Z WYDARZENIA W ALBUMIE.

 • W dniu 7.12.2017r. w szkole odbył się kolejny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Można było kupić wytwory prac uczniów w postaci ozdób świątecznych oraz wypieki – przeróżne ciasta i ciasteczka. Tym razem wyjątkowo było w czym wybierać. A wszystko dzięki aktywności uczniów i pomocy rodziców. Na uwagę i pochwałę zasługuje fakt, że do akcji czynnie włączyli się najmłodsi uczniowie pod czujnym okiem wychowawców. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup paczek dla najbardziej potrzebujących. Kiermasz upłynął w przedświątecznej, miłej atmosferze. Opiekę nad przygotowaniem i organizacją sprawowała pedagog szkoły. Podczas przerw do pomocy włączyli się nauczyciele i wychowawcy.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik

Galeria zdjęć