Nawigacja

Contact

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (0- 86)278-21-24
  Telefony przyjmuje sekretarz szkoły - p.Janina Szczech
Czwartek 17.08.2017

 

Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej szkoły.

 

Zapraszamy do czytania wiadomości oraz oglądania zdjęć w Albumie fotograficznym.

 

 

Miłych wrażeń.

Statistics

liczba odwiedzin: 685155

Witamy na naszej stronie

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Wiadomości

 • W tym roku akcja masowego czytania promująca książki i czytelnictwo „wypadała” w szczególny dzień-Dzień Dziecka.  Wszyscy spodziewaliśmy się żaru z nieba, a tu ogromne zaskoczenie- deszcz. Uruchomiliśmy „plan B”.    Wzorem ubiegłego roku akcja miała charakter czytelniczego pikniku. W pogotowiu były kocyki i poduszki, które zostały rozłożone na sali gimnastycznej. Pięciolatki, sześciolatki i pozostali uczniowie, wszyscy byli zaopatrzeni w ciekawe książki do czytania.

 • 31 maja jest Światowym Dniem bez Papierosa. Pamiętali o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie. Z tej okazji odbył się happening antynikotynowy ulicami miasta. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele PSSE w Kolnie. Uczestnicy przeszli w głośnym, kolorowym korowodzie, prezentując wcześniej wykonane transparenty z hasłami oraz  manifestując w ten sposób swój negatywny stosunek do nałogów, odbierających zdrowie milionom ludzi.

 • W dniach 25 i 26  maja 2017 r. w naszej szkole  odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klasy 0 b i grupy 5-latki b zaprosili rodziców, chcąc przypomnieć jak bardzo ich kochają. Dzieci złożyły życzenia rodzicom-recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Po części artystycznej mali artyści wręczyli swoim bliskim przygotowane przez siebie prezenty. Uściskom i całusom nie było końca.Uroczystości zwieńczył słodki poczęstunek w klasach. Było to niezwykłe spotkanie, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Mam i Tatusiów. Na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

 • Ranek 23.05. 2017r. powitał nas piękną, słoneczną pogodą. Właśnie w tym dniu na placu przed Szkołą Podstawową nr 1 w Kolnie spotkali się uczestnicy IV Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Bezdrożami Kolneńszczyzny”. Po tradycyjnym sprawdzeniu obecności i innych czynnościach organizacyjnych, ruszył peleton na trasę. Docelowym punktem była baza Harcerska w Koźle. W rajdzie uczestniczyli chętni uczniowie kl. IV-VI SP nr 1oraz  opiekunowie. Podczas wyprawy dzielnie towarzyszyli również rodzice niektórych uczniów. W zabezpieczeniu trasy i zachowaniu zasad bezpieczeństwa jak zwykle nie zawiedli nas funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji  oraz Straży Miejskiej w Kolnie. Na mecie rajdu czekał ciepły posiłek i coś słodkiego. Po krótkiej regeneracji sił „rajdowcy” bardzo chętnie i licznie uczestniczyli w wielu atrakcyjnych konkursach, zabawach i konkurencjach sportowych.Na koniec mieliśmy okazję upiec przy ognisku pyszne kiełbaski.Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, integrację i miłą atmosferę. Na szczególne podziękowanie za ogromną życzliwość, wsparcie i pomoc w organizacji imprezy zasłużyli: Burmistrz Miasta Kolno, Towarzystwo „Jan z Kolna”, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie, Powiatowa Komenda Policji, Straż Miejska, nauczyciele – opiekunowie, rodzice oraz wolontariusze - harcerze . Rajd został zrealizowany w ramach projektu przez Towarzystwo „Jan z Kolna” oraz SP nr 1w Kolnie, a sfinansowany przez Miasto Kolno i Powiat Kolneński. Impreza ma charakter cykliczny,  dlatego przewidujemy i już zapraszamy na kolejny rok!!! Zdjęcia w Albumie.

 • W dniu 11 maja odbył się koncert ,,Z perkusją dookoła świata". Nietypową lekcję muzyki przygotowało Łódzkie Biuro Koncertowe,,Wirtuoz". Dzieci miały okazję poznać ciekawe instrumnty perkusyjne.  Była to również doskonała okazja do wysłuchania pięknych utworów muzycznych ,,tych znanych i mniej znanych". Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Zdjęcia w Albumie.

 • ,,Oczyszczalnia wody to krok do ochrony przyrody.”

  Nieustający niepokój budzi wzrastające tempo zanieczyszczania środowiska wskutek działalności człowieka. Dlatego edukacja ekologiczna ma obecnie wielkie znaczenie. W szkole chcemy kształtować postawy najmłodszych tak, aby byli świadomymi i odpowiedzialnymi użytkownikami środowiska naturalnego. Dlatego w dniu 5 maja 2017 r. uczestnicy projektu edukacyjnego Kolno w zadaniach udali się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Kolnie.

 • Konferencje metodyczne odnośnie nowej podstawy programowej

   

  godz. 15 00

   

  9 maja 2017r

 • 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z kl. IIIc, Vb, VIai VI b biorący udział w akademii przypomnieli tło historyczne wydarzeń 3 maja 1791r i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Nie zabrakło akcentów symbolicznych: biało-czerwonej flagi, godła, ,,Mazurka Dąbrowskiego", portretów postaci historycznych związanych z tym wydarzeniem. Montaż słowno- muzyczny uświetniły pieśni śpiewane przez chór szkolny oraz solistów: M. Lemańską, N. Święczkowską, N. Szymańską, W. Chmielewską. W stworzeniu klimatu udział mieli uczniowie, którzy na zakończenie uroczystości zatańczyli poloneza. Po akademii nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród uczniom wyróżnionym w konkursach: M. Lemańskiej i D. Biedce za uzyskanie tytułów finalistek w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego oraz klasom wyróżnionym w szkolnym konkursie zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Książki. Zdjęcia w Albumie.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (0- 86)278-21-24
  Telefony przyjmuje sekretarz szkoły - p.Janina Szczech

Galeria zdjęć