Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik
Czwartek 24.01.2019

 

Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej szkoły.

 

Zapraszamy do czytania wiadomości oraz oglądania zdjęć w Albumie fotograficznym.

 

 

Miłych wrażeń.

Statistics

liczba odwiedzin: 847321

Witamy na naszej stronie

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Aktualności

 • W ZACZAROWANEJ ZAGRODZIE

  Zima rozgościła się na dobre, więc biblioteka szkolna wychodząc naprzeciw wymogom pogodowym, zaproponowała uczniom konkurs tematyczny. I choć wydawać by się mogło, że okres poświąteczny i pełne napięcia oczekiwanie na ferie zimowe, nie sprzyjają koncentracji, to jednak odzew ze strony uczniów był ogromny. Tematyka konkursu powstała z myślą o zbliżającym się Dniu Wiedzy o Pingwinach, który przypada 20 stycznia. W etapie przygotowawczym uczniowie zdobywali wiedzę oglądając atlasy zwierząt zamieszkujących Arktykę i Antarktydę. Mogli również podziwiać wystawę związaną z życiem pingwinów. Zadania konkursowe sprawdzały wiedzę uczniów na temat książki „zaczarowana zagroda ”Uczniowie klas drugich tłumnie zasiedli w bibliotecznych  Ławkach i przystąpili do rywalizacji. Z uwagą śledzili pytania i rozwiązywali zadania. Czas przeznaczony na konkurs uczestnicy wykorzystali w pełni. Po sprawdzeniu arkuszy okazało się, że wiedza najmłodszych na temat „Zaczarowanej zagrody” jest ogromna. Sprawdzający byli pełni podziwu, jak dużym poziomem wiedzy  o pingwinach dysponują uczniowie. Niewątpliwie uczestników konkursu skusiły również atrakcyjne nagrody. Zdjęcia w Albumie.

 • Jasełka w naszej szkole

  Tradycyjnie w naszej szkole przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się przedstawienie jasełkowe. Jasełka  związane są z historią narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Dlatego w tym widowisku występują głównie postacie przedstawione w Biblii przez Mateusza i Łukasza – ewangelistów, którzy opisali narodzenie Chrystusa. Pod kierunkiem pań uczących religii uczniowie naszej szkoły 20 grudnia mogli wcielić się w te postaci. Było to przepiękne wydarzenie wprowadzające w atmosferę świąt. Na zakończenie uroczystości były życzenia świąteczne przekazane przez Dziekana ks. Stanisława Uradzińskiego oraz dyrektora szkoły Lecha Owczarczyka. Zdjęcia w Albumie.

 • Wieczór Kolęd i Pastorałek

  Wieczorem  19 grudnia w  naszej szkole odbył się uroczysty koncert kolęd i pastorałek. Każda klasa pod kierunkiem wychowawcy przygotowała wybrany utwór, który zaprezentowała przed licznie zgromadzoną publicznością. Na zakończenie kadra pedagogiczna zaśpiewała kolędę ,,Patrzcie bracia jeno". Była to doskonała okazja wprowadzająca w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Zdjęcia w Albumie.

 • Rodzicu! Zarezerwuj czas!

  Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa  na Wieczór Kolęd i Pastorałek.

  Dzień-  19 XII 2018r.

  Miejsce -  sala gimnastyczna

  Godzina - 17 00

  Serdecznie zapraszamy i czekamy na opiekunów, dziadków, rodzeństwo i wszystkie osoby, dzięki którym podkreślimy ważność tego wydarzenia. Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa w naszej szkole.

 • Atrakcyjne przerwy z książką

  W dniach  od 10 do 13 grudnia w bibliotece szkolnej została przeprowadzona akcja promująca czytelnictwo  pt.„Atrakcyjne przerwy z książką”.

  Pomysł czytania książek na przerwach między lekcjami bardzo spodobał się uczniom. W związku z tym, że akcja odbywała się w okresie przedświątecznym, największą popularnością cieszyły się książki o tematyce bożonarodzeniowej np. historie związane z postacią Świętego Mikołaja i jego reniferami, szopką bożonarodzeniową, zabawami na śniegu.

  Wśród klas najmłodszych największą poczytnością cieszyły się książki związane z zimowymi przygodami Świnki Peppy i szkolnymi perypetiami Korniszonka. Starszym podobała się inna literatura.

 • Próbny egzamin ósmoklasisty

  W dniach 10- 12 grudnia nasi najstarsi uczniowie zmagali się z zadaniami i pytaniami zawartymi w arkuszach egzaminacyjnych OKE. Próbny egzamin rozłożony był na trzy dni. Sprawdzał wiedzę  z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Stres egzaminacyjny już za nimi, a na wyniki muszą jeszcze trochę poczekać.

 • Kiermasz Mikołajkowy

  Jak co roku w ramach działań pedagoga szkolnego odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Uczniowie sprzedawali  wykonane własnoręcznie dekoracje i ozdoby związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Można było również skosztować i kupić przepyszne ciasta i ciasteczka.

  Tym razem kiermasz wzbudził wyjątkowo ogromne zainteresowanie zarówno dzieci jak i rodziców. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebraćpokaźną kwotę, która została przeznaczona na pomoc dla najbardziej potrzbujących. Kiermasz był niewątpliwie okazją do kultywowania świątecznych tradycji i integracji uczniów. Jako szkoła włączyliśmy się również do akcji ,,Szlachetna Paczka". Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w naszych akcjach charytatywnych. Zdjęcia w Albumie.

 • Święto Pluszowego Misia w Bibliotece

  Każdego roku 25 listopada obchodzimy Święto Pluszowego Misia. W związku z tym , w dniu 26 listopada w naszej szkole, w bibliotece zorganizowano „ uroczyste obchody” tego święta  dla naszych pluszowych zabawek. Nasi milusińscy, z młodszych klas, zostali zaproszeni wraz ze swoimi pluszakami do biblioteki i tam poznali historię związaną z powstaniem maskotki pluszowego misia. Następnie uczniowie mogli obejrzeć prezentacje związane ze znanymi pluszowymi misiami- Kubusiem Puchatkiem, misiem Kolargolem, czy misiem Uszatkiem. Maluchy chętnie opowiadały historie o swoich pluszowych misiach. Dzieci miały również możliwość odszukania swoich pluszowych przyjaciół w „Atlasach zwierząt” i zapoznania się z ciekawostkami na ich temat, np. pand, niedźwiedzi polarnych czy misi koala. Bezsprzecznie najciekawszym momentem spotkania, wywołującym sporo emocji była degustacja miodu. Przyjemnie było patrzeć na twarze uczniów, które lśniły od słodkiego płynu. Ogromny słój miodu pustoszał w szybkim tempie. Na zakończenie spotkania maluchy obdarowały” bibliotecznego Kubusia Puchatka” prześlicznymi laurkami, które ozdobiły wystawkę. W związku z obchodami misiowego święta biblioteka szkolna ogłosiła konkurs pt. „Miś z niczego”.  Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować misia z materiałów wtórnych. Inwencja twórcza ’misiowych projektantów” nie zawiodła. Pojawiły się misie z gazety, materiału, folii, reklamówek. Najciekawsze prace zostały nagrodzone. Z niecierpliwością czytelnicy naszej biblioteki

 • Dzień Pluszowego Misia w grupie naszych najmłodszych

  W dniu 26 listopada 2018 r. grupa 5-latków obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Z okazji tego święta dzieci odwiedził Miś, który zostawił im pudełko z niespodzianką. Świętowanie zaczęło się od wysłuchania listu, w którym Pluszowy Miś wyznaczył kilka zadań do wykonania. Pierwszą pracą był Miś z rolki papieru, a drugą wykonanie Misiowej maski. Dodatkową atrakcją była Misiowa fotobudka oraz sala udekorowana Misiowymi balonami, które wywołały u dzieci wielką radość i zaskoczenie. Nasze prace zostały uwiecznione na zdjęciach. Przedszkolaki z utęsknieniem czekają na Dzień Pluszowego Misia za rok. Zdjęcia w Albumie.

 • Ostatnie zakupy

  W miesiącu październiku w naszej szkole zakupiliśmy ostatnie książki  z projektu finansowanego przez MEN „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Głównym założeniem programu było podniesienie poziomu czytelnictwa wśród uczniów. W ramach projektu  Biblioteka Szkolna zakupiła ponad 900 książek. Tematyka utworów była różnorodna :od bajek po literaturę fantasy. Każdy, nawet najbardziej wybredny czytelnik, znajdzie coś dla siebie. Wśród ciekawych tytułów można wymienić: „Nasz dyrektor jest wampirem”, „Sikać albo nie sikać? Oto jest pytanie”, „Szkoła Trzęsiportków”, „Baśniobór”. To pozycje książkowe, które ani na chwilę nie „odpoczywają” na półce. Lista oczekujących na nie stale się wydłuża. Oprócz bogatej oferty książkowej, która przyciąga potencjalnych czytelników, w szkolnym krajobrazie możemy odnaleźć interesujący drogowskaz do świata literatury. To drzwi naszej biblioteki szkolnej. Same w sobie stanowią cenna pamiątkę, to jedne z nielicznych już drzwi  w naszej placówce, które pamiętają początki Szkoły Podstawowej nr 1, pierwszych uczniów, nauczycieli. Każda rysa, każde zadrapanie, wgniecenie ma swoją historię. Obecnie drzwi biblioteczne stanowią magiczną furtkę do świata przygód, fantastycznych postaci, niezwykłych wydarzeń. Zgodnie z bibliotecznym kalendarzem wejście do biblioteki zdobią plakaty, wystawki tematyczne, ciekawe informacje o autorach, książkach, wydarzeniach związanych z życiem szkolnej biblioteki. Ale możemy również znaleźć odwołania do ważnych wydarzeń z życia

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik

Galeria zdjęć