Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik
Poniedziałek 23.05.2022

 

Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej szkoły.

 

Zapraszamy do czytania wiadomości oraz oglądania zdjęć w Albumie fotograficznym.

 

 

Miłych wrażeń.

Statistics

liczba odwiedzin: 1404975

Aktualności

 • Przed ósmoklasistami z naszej szkoły- ważny moment- trzy dni egzaminów. Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII. W 2022 r. – podobnie jak w zeszłym roku – egzamin ósmoklasisty będzie obejmował wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych.

  Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Jest przeprowadzany w formie pisemnej.

 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie informuje, że rozpoczynamy zapisy dzieci do świetlicy szkolnej na nowy rok szkolny 2022/2023. Z zajęć świetlicowych mogą korzystać uczniowie klas 0- III rodziców pracujących. Wymagane są zaświadczenia o zatrudnieniu. Karty zgłoszeniowe do świetlicy będą dostępne w kancelarii i w świetlicy, jak również można je pobrać i wydrukować z poniższego linku. Wypełnioną kartę dostarczamy do sekretariatu szkoły lub do świetlicy do dnia 17.06.2022 r.

 • Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że od 1 marca 2022 r. zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Kolno z dnia 26 stycznia 2022 r. rusza rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Kolno. Nabór potrwa do dnia 25 marca 2022 r. W naszej szkole nabór będzie prowadzony z wykorzystaniem systemu elektronicznego oraz osobiście w sekretariacie szkoły. Poniżej zamieszczamy niezbędne dokumenty do pobrania.

  oswiadczenia_dla_5-latkow(2).doc

  WNIOSEK_DO_ZEROWKI_I__5-LATKOW(1)(2).docx

 • W dniu 17.02.2022 obchodzimy Dzień Kota. To jedno z ulubionych świąt uczniów naszej szkoły. Już od wczesnych godzin porannych na szkolnych korytarzach można było odnaleźć koty i kocięta różnych maści i ras: od zwykłych dachowców po wyszukane koty perskie. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i stworzyli piękne kocie kreacje.

  Z okazji tego wyjątkowego święta w bibliotece można było wypożyczyć ciekawe książki o kociej tematyce i obejrzeć przygotowaną wystawkę. Ale na tym atrakcje się nie kończyły. Chętni uczniowie klas 0-3, mogli wziąć udział w konkursie plastycznym pt. ,,Mój pupil - kot”. Najmłodsi mieli za zadanie stworzyć dowolną techniką, przy wykorzystaniu różnych materiałów postać kota. W bibliotece szkolnej pojawił się pokaźny plik przepięknych prac uczniowskich. Niektóre koty miały nawet sierść, inne obdarzone były pięknym kocim spojrzeniem. Wszystkie prace zostaną ocenione i nagrodzone.

 • W związku z kontynuacją remontu wyłączone z użytku zostały sale lekcyjne na drugim piętrze. Od poniedziałku 21.02.2022 r. nauczyciele i uczniowie, którzy mają zajęcia w planie lekcje w salach 205, 207, 208, 209, 213 będą pracować na I piętrze w następujących salach:

  - lekcje z sali 207 - w sali 101

  - lekcje z sali 208 - w sali 102

  - lekcje z sali 209 - w sali 104

  - lekcje z sali 205 - w sali 105

  - lekcje informatyki z 212 - przeniesione zostają na salę gimnastyczną

  - lekcje z sali 213 - odbywać się będą w wydzielonym pomieszczeniu świetlicy

 • .

  Od kilku lat pandemia narzuca nam pracę w reżymie sanitarnym. Dostosowaliśmy nasze plany i działania do nowych wymogów i staramy się działać tak, jakby nic się nie stało. Jesteśmy przyzwyczajeni, że w bibliotece zawsze coś się dzieje. Bardzo wyczekiwanym przez uczniów świętem są Walentynki.

  Celem walentynkowych, bibliotecznych akcji jest rozwijanie u dzieci poczucia przynależności do wspólnoty szkolnej, zachęcanie do okazywania uczuć innym osobom, kształtowanie pozytywnego nastawienia do innych, kształtowanie postawy empatycznej. W tym roku pandemia zamknęła w domu uczniów klas 5-8, więc do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie klas 1-4 oraz maluchy z zerówek. Wieści o „walentynkowej poczcie” rozprzestrzeniły się po szkole ,,lotem błyskawicy”.

 • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII przechodzą na naukę zdalną.
  Dzieci z oddziałów wychowania przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.

  Z poważaniem
  Dyrektor szkoły Lech Owczarczyk

 • W związku z kolejną falą epidemii Covid-19, w czwartek 3 lutego 2022 r. miasto Kolno rusza z nową akcją dystrybucji jednorazowych maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców.

  Miasto otrzymało je z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Do rozdania jest 39 tys. bezpłatnych maseczek, które będą rozdysponowane w wyznaczonych miejscach i określonych godzinach. Każdemu mieszkańcowi będzie przysługiwało po cztery maseczki. Na terenie miasta będzie działało 9 punktów dystrybucji maseczek (8 stacjonarnych i 1 mobilny), skąd mieszkańcy mogą wygodnie i w dogodnym dla siebie terminie odebrać maseczki. Akcja dystrybucyjna potrwa dwa tygodnie oprócz sobót i niedziel.

 • Ferie są po to, abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu.Jeśli jedziesz na zimowisko – to wspaniale. Poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów. Opiekunowie zapewnią Ci wiele atrakcji i bezpieczeństwo. Słuchaj ich i nie oddalaj się z miejsca zabawy bez ich wiedzy. Wrócisz do domu z głowa pełną niezapomnianych wrażeń. Nie wyjeżdżasz na zimowisko? - To też dobrze. Twoje otoczenie i Twój dom też są ciekawe.Będziesz miał co robić. Czasami jednak zostaniesz w domu sam. Dla własnego bezpieczeństwa zamknij drzwi od wewnątrz. W czasie nieobecności rodziców lub opiekunów nie wpuszczaj nikogo do mieszkania, bez względu na to, za kogo się podaje (np.: policjanta,listonosza czy znajomego rodziców). Nie otwieraj drzwi, żeby sprawdzić, czy osoba pukająca już odeszła. Jeśli będziesz bawić się poza domem – pamiętaj!!!- KLUCZE do mieszkania chowaj pod ubraniem,

 • Radosnych, zdrowych,
  pełnych ciepła i nadziei
  Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wszelkiej pomyślności, cierpliwości
  i wytrwałości w realizacji planów w nadchodzącym 2022 roku

  Radzie Pedagogicznej, Pracownikom, Uczniom, Rodzicom naszej szkoły

  życzy

  Dyrekcja

  Świętujcie w spokoju i wspaniałej atmosferze. Jedzcie, cieszcie się z prezentów, spacerujcie, ale przede wszystkim: bądźcie razem. Niech dzieją się bożonarodzeniowe cuda!

  Kolno, 24 grudnia 2021 r.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik

Galeria zdjęć