Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik
Środa 15.08.2018

 

Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej szkoły.

 

Zapraszamy do czytania wiadomości oraz oglądania zdjęć w Albumie fotograficznym.

 

 

Miłych wrażeń.

Statistics

liczba odwiedzin: 789174

Witamy na naszej stronie

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Aktualności

 • Apel z okazji zakończenia roku szkolnego

  Uwaga!

  Apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/ 2018 odbędzie się 22 czerwca o godz. 8 30.

 • Impreza czytelnicza promowana przez Fundację „Cała Polska Czyta dzieciom” stała się już w naszej szkole tradycją. Już od kilku lat organizujemy „Tydzień czytania dzieciom” W ciągu tych kilku dni zapraszamy rodziców, aby poczytali swoim pociechom. W tym roku, tak jak w ubiegłych latach rodzice chętnie zaangażowali się w naszą akcję. Wszyscy czytający reklamowali w tym roku książki zakupione w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Dla maluchów prezentowano i czytano fragmenty ich ulubionych książek: „Zły Kocurek”, „Czarownica i kot”, „A ja nie chcę być księżniczką”, „Żabi król”, ”Zła czarownica „ i inne. Uczniowie klas starszych woleli słuchać fragmentów książek , które wybrali w czasie głosowania. A były to następujące pozycje: ”Wiedźmin”, „Ucieczka w dzicz”, „Czerwona Piramida”. Akcja została przeprowadzona we wszystkich oddziałach, od pięciolatków do klas siódmych. Wszyscy czytelnicy z niecierpliwością czekają cały rok na to czytelnicze wydarzenie. Jest to wspaniała okazja, aby zaprezentować ciekawe książki oraz  zachęcić do czytania w czasie wakacji.

 • „Noc bibliotek” wystarczy rzucić to hasło, a do biblioteki ustawiają się kolejki chętnych biwakowiczów. W czasie tej szczególnej nocy na ,,moli książkowych"czekają różne atrakcje. Od kilku lat współpracujemy z Biblioteką Pedagogiczną  i korzystamy z zaproszenia. W bibliotece spędzamy czas do godziny 21, a potem wracamy do naszej szkolnej biblioteki. Tak też zorganizowaliśmy sobie czas i w tym roku. Wszystkie grupy, a było ich trochę (1 grupa pięciolatków, 2 grupy sześciolatków, 1 a, 1 b, 2 a, 3 c, i 5 b z noclegiem w szkole oraz klasy 3 a i 3 b bez noclegu) spotkały się w szkole przed godziną 1700 i poszliśmy do Biblioteki Pedagogicznej. Tam czekały na nas różne, atrakcje. Najmłodsze dzieci były oczarowane. Spotkały się z policjantami, udzielały pierwszej pomocy, tańczyły śpiewały, rozwiązywały rebusy, brały udział w ciekawych grach, oglądały film ale najprzyjemniejsza była degustacja grillowych przysmaków. Wszyscy  się zajadali. Około godziny 2100 (najedzeni i napici? ) ,  ubawieni wróciliśmy do naszej szkoły. Biwakowicze rozlokowali się w klasach, spożyli kolację , a że nikomu nie chciało się spać więc  rozpoczęliśmy „noc bibliotek „ Maluchy pooglądały nowe książki (były zachwycone), wychowawczynie poczytały a potem była dyskoteka i oglądanie ciekawych filmów. Jednak nadal nie chciało się spać. Chętni zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki i tam czytaliśmy, to co podoba im się najbardziej- horrory. Treść jeżyła włosy na głowie, ale wszyscy słuchali. Było bardzo późno kie

 • Obchody Dnia Dziecka

  W tym roku Dzień Dziecka w naszej szkole obchodzony był w dwóch terminach. Najpierw świętowali uczniowie klas IV - VII. W dniu 29 maja zaplanowano dla nich mnóstwo atrakcji, a mianowicie: szkolne międzyklasowe rozgrywki sportowe, następnie mecz w piłkę siatkową kadra- uczniowie, a na zakończenie wyjście do kina na film ,,Bella i Sebastian 3".

  Natomiast najmłodsi swoje święto obchodzili 8 czerwca. Wtedy uczniowie klas 5- latki - III,  pod okiem swoich wychowawców bawili się na boisku szkolnym, korzystając z przygotowanych  atrakcji, w postaci dmuchanych zjeżdżalni oraz innych niespodzianek. W salach czekały słodości. Niektórzy wraz z wychowawcami udali się na pyszne lody.  Wszyscy uczniowie bawili się doskonale.

 • Jak nie czytam- jak czytam

  W dniu 8 czerwca, wzorem lat ubiegłych, w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja czytelnicza pod tytułem ,,Jak nie czytam – jak czytam”. Wydarzenie to, jest niezwykle istotne, gdyż ma uświadomić nam odbiorcom, zarówno tym małym jaki i tym dużym, jak ważne w naszym życiu jest CZYTANIE. Akcja rozpoczęła się dość nietypowo, bo od przedstawienia pt.,, Królewna się nudzi”. O godzinie 9.00 na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie z całej szkoły, by poznać historię pewnej rozkapryszonej mieszkanki pałacu, która by nauczyć się doceniać to, co ma, musiała najpierw wszystko stracić. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy IV a.  Ostatnim akcentem przed finalną akcją, był konkurs literacki. Zadaniem uczniów było wysłuchanie krótkiego fragmentu tekstu i jak najszybsze wskazanie tytułu książki, z której pochodzi. Szczęśliwcy wyłonieni z tłumu chętnych, za poprawną odpowiedź, zostali nagrodzeni upominkami w postaci książek.

 • 300 zł wyprawki szkolnej dla każdego ucznia

  Od 1 lipca 2018 r. będzie można składać wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia na każde uczące się dziecko w ramach programu „Dobry start”. 

  Świadczenie na każde dziecko uczące się w wieku do 20 (24) lat

  Świadczenie “Dobry start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24. roku życia. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola lub  „zerówki”.

 •           W dniu 24.05.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  już  w  V Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. W tym roku to wydarzenie wpisało się w obchody 100. lecie niepodległej oraz realizację projektu ,,Bezdrożami Kolneńszczyzny" pod patronatem Towarzystwa Jan z Kolna. Tematycznie rajd związany był również z obchodami Podlaskich Dni Rodziny.

  Pogoda dopisała, uczestnicy - również. Po dotarciu na miejsce na ,,rowerzystów" czekał ciepły posiłek. W trakcie imprezy wszyscy mogli wziąć udział  w różnego rodzaju grach, konkursach i zawodach. Nagrody były sfinansowane ze środków Miasta Kolno i Starostwa Powiatowego w Kolnie. Za co serdecznie dziękujemy.

 • Wyniki konkursu o Marszałku Józefie Piłsudskim

  W dniu 11.05.2018 r. odbył się w naszej szkole „Konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim”. Konkurs został zorganizowany w ramach miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Był on adresowany do wszystkich zainteresowanych uczniów z klas IV- VII. Celem tego konkursu była popularyzacja wiedzy o głównym twórcy II Rzeczypospolitej i propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych na przykładzie jednego z najwybitniejszych Polaków XX wieku. W ten sposób chcieliśmy podkreślić ogromną rolę Józefa Piłsudskiego w odbudowie niepodległego państwa polskiego po 123 latach zaborów. Nie ulega bowiem wątpliwości, że jego wkład w powstanie i funkcjonowanie Niepodległej miał charakter decydujący i bezsporny.

 • Z wizytą u weterynarza

   

  „Gdy Ci zwierzę zachoruje
  wiedz, że człowiek się znajduje,
  co wybrał zawód taki,
  w którym leczy się zwierzaki
  ”.

  W dniu 11.04.2018 roku, realizując temat: Obserwujemy i pielęgnujemy zwierzęta, uczniowie klas III i IV z koła przyrodniczego w naszej szkole, odwiedzili gabinet weterynaryjny ,,Zwierzak” mieszczący się na ulicy Kolejowej 3 w Kolnie. Dzięki uprzejmości lekarzy pracujących w tym gabinecie, dzieci mogły poznać tajniki tego niezwykłego zawodu.

  Panie i Panowie lekarze z wielką cierpliwością odpowiadali na wszystkie przygotowane przez uczniów pytania. Poznaliśmy sposoby pielęgnowania zdrowych zwierząt oraz ważniejsze choroby, na jakie mogą zachorować nasze pupile. Po tym spotkaniu mamy też większą świadomość, jak należy zachować się podczas kontaktu z chorymi i niebezpiecznymi zwierzętami.

 • Witaj Maj, 3 Maj – te słowa wybrzmiały dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 1, podczas uroczystości upamiętniającej uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Piękne teksty wierszy przeplatane słowami  patriotycznych pieśni na tle oryginalnej dekoracji wywoływały dreszczyk wzruszenia. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas IV ,,a”, V ,,a” oraz VII ,,a” pod kierunkiem pań: Urszuli Samul i Ewy Wołczyńskiej.

   Cieszmy się, że jesteśmy Polakami i żyjemy w wolnej Ojczyźnie. Cieszmy się, że:

  „Powiewa na cztery świata strony

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik

Galeria zdjęć