Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik
Czwartek 14.12.2017

 

Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej szkoły.

 

Zapraszamy do czytania wiadomości oraz oglądania zdjęć w Albumie fotograficznym.

 

 

Miłych wrażeń.

Statistics

liczba odwiedzin: 727257

Witamy na naszej stronie

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Aktualności

 • W dniu 20 XII 2017r. o godz. 17 00 odbędzie się wieczór kolęd i pastorałek. Uczniowie  będą prezentowali przygotowane kolędy i pastorałki według kolejności (od najmłodszych do najstarszych klas).

 • W dniach 11 i 13 XII 2017r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w prelekcjach na temat zasad selektywnej zbiórki odpadów, w ramach kampanii edukacyjnej Miasta Kolno ,,Segregacja- rewelacja".  Wszyscy uczestnicy otrzymali przydatne materiały na temat sposobów segregacji śmieci (poradniki segregacji,książeczki z przepisami, plany lekcji). Na zakończenie prezentacji grupy dzieci z każdej klasy brały udział w konkursie utrwalającym zagadnienia segregacji. Była to bardzo przydatna lekcja ekologii.

 • W dniu 1 grudnia uczniowie klas młodszych(5 latki- kl IV) w KOKiS mogli obejrzeć spektakl ,,Opowieść wigilijna", będący inscenizacją opowiadania Charles'a Dickensa.Wszystkim bardzo podobała się gra aktorów, którzy doskonale wcielili się w swoje role. Muzyka znakomicie wprowadzała w odpowiedni nastrój. Dzieci bardzo dobrze odebrały główne przesłanie spektaklu, iż ,,Pieniądze to nie wszystko". Pomogło to im w uświadomieniu sobie, że żeby być szczęśliwym, nie wystarczy mieć bardzo dużo pieniędzy. Była to doskonała okazja do wprowadzenia w  tematykę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 • W dniu 30.11.2017r. w Dobrzyniewie Dużym odbyły się Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym- Finał Wojewódzki. Uczennice z naszej szkoły: Zuzanna Połomska, Martyna Gąsiewska, Amelia Modzelewska wywalczyły II miejsce. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy!

 • W dniu 29 listopada w naszej szkole na sali gimnastycznej uczniowie mieli okazję uczestniczyć w programie profilaktycznym. Dla klas 0- III przygotowano program,,Tu rządzi kot", natomiast dla kl. IV- VII ,,Możesz odkryć siebie".

 • W tym roku Święto Pluszowego Misia obchodziliśmy 2 dni. Już w piątek świętowały pięciolatki, a w poniedziałek pozostałe klasy. Maluchy z  niecierpliwością czekały na wizytę kogoś nieznajomego, niesamowitego i niecodziennego. A tu  do klasy przyszła szkolna bibliotekarka.Przyniosła ogromnego, brązowego misia, bardzo ciekawe książki o niedźwiadkach i opowiadała niesamowite historie o początkach misiowej przytulanki. Na  koniec częstowała czymś przepysznym, żółtym i słodkim. W czasie świątecznego spotkania maluchy opowiadały o swoich ulubionych misiach, o bajkach, jakie oglądają i o tym, jakie książeczki czytają im rodzice. Pogadankom nie byłoby końca, gdyby nie czekało coś smacznego w talerzu. To był chyba najprzyjemniejszy moment spotkania. Wszystkim bardzo posmakował miodek, do tego stopnia, że kilkakrotnie zanurzały swoje łyżeczki w żółtym smakołyku. Czasami interweniowały panie wychowawczynie w trosce o zdrowie maluchów.

 • Listopad minął pod znakiem teatru. Ostatnio dość popularny stał się teatrzyk kamischibai. Aby przekonać się co to jest, postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia, zaprzyjaźnionej z naszą szkołą , Biblioteki Pedagogicznej. Tam zobaczyliśmy magiczną skrzyneczkę. Z zewnątrz niepozorna, ale po otwarciu jej magicznych drzwiczek  dzieci zamierały jak zahipnotyzowane. Teatrzyk kamischibai  to nic innego, jak teatrzyk obrazkowy ukryty w małym drewnianym pudełku. Teatrzyk polega na prezentowaniu obrazów, które ułożone jeden po drugim tworzą prosta fabułę. Pani Bożenka, kierowniczka biblioteki zaprezentowała naszym dzieciom wspaniałe przedstawienia. W spektaklach uczestniczyły: trzy grupy pięciolatków, dwie grupy sześciolatków , klasa 1 a i klasa 3 a. Nasze dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały ciekawe historie, słuchały w skupieniu, odpowiadały na bardzo trudne pytania i przeżywały. Czasami emocje były tak wielkie, że trudno było nad nimi zapanować. Za każdym razem po obejrzeniu sztuki, pani Bożenka zapraszała uczniów na bardzo ciekawe zajęcia. Były pogadanki o tym, czy możemy zostać w domu sami i co wtedy robić  , jak zachować się na ulicy, co to znaczy mieć prawdziwego przyjaciela, czy warto i jak pomagać innym, co zrobić, gdy się zgubimy. Dzieciaczki malowały swoje własne historie i próbowały stworzyć własne przedstawienie w teatrzyku kamischibai. Na koniec wszyscy zostali obdarowani słodkościami. Zdjęcia w Albumie.

 • W dniu 16 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję przeżyć inną ,,lekcję muzyki" w wykonaniu zespołu ,,Wirtuoz". Tym razem artyści przenieśli nas w podróż do krajów Ameryki Południowej i Afryki. Uczniowie mieli okazję poznać wyjątkowe instrumenty perkusyjne z tamtych rejonów świata. Przy dźwiękach muzyki meksykańskiej i innej bardzo miło upłynął czas. Zdjęcia w Albumie.

 • W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Na uroczystym apelu uczniowie klas  VI i VII przedstawili program słowno – muzyczny przypominający ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Podczas apelu nie zabrakło wierszy i pięknych pieśni patriotycznych, m.in. Roty, Warszawianki, Wojenko, wojenko…, Maszerują strzelcy, Ułani, ułani oraz innych. Występ uświetnił szkolny chór oraz zakończyło solowe wykonanie pieśni Ojczyzna.

  Dla wszystkich uczniów akademia była przypomnieniem historii naszej Ojczyzny oraz wydarzeń związanych z tą ważna rocznicą.

 • Pod datą 5 listopada w kalendarzu świąt nietypowych odnajdujemy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień w naszej szkole też był nietypowy. Czekały na niego z niecierpliwością wszystkie maluchy a starsze dzieci nieśmiało dopytywały się, czy w tym roku też się przebieramy. Tak, też się przebieramy. Dzień Postaci z Bajek, obchodzony w naszej szkole już kolejny raz,  to okazja aby pokazać się w klasie w odmiennym niż zazwyczaj stroju i zaakcentować fakt, że czytamy bajki i wiemy dużo na ich temat.  W tym roku wśród bajkowych strojów królowały czarownice, wampiry, księżniczki, krasnale. Pojawił się  piękny kostium Królowej Śniegu, księżniczki Lei z Gwiezdnych Wojen, Lorda Weidera, Tygryska i czarującej Pszczółki Mai. Pomiędzy  szkolnymi stolikami spacerowała: Elza, Anna, Calineczka, Śpiąca Królewna, Dzwoneczek, Bajkowa Wróżka i Wampirka. Wśród męskiej części maluchów dominowały stroje Strażaka Sama, Boba Budowniczego, Speidermana, Czarnego Rycerza, pirata i księcia. Trzeba przyznać, że rodzice bardzo napracowali się , przygotowując niektóre stroje. Swoją wiedzą na temat treści  bajek, bajkowych bohaterów chwaliły się najmłodsze dzieci.  W grupie pięciolatków i sześciolatków przeprowadzono mini konkursy na temat wiedzy o bajkowych bohaterach. Rozmawiano o ulubionych bajkach. Próbowano wyjaśniać znaczenie  terminu ”bajka”. Odpowiedzi były bardzo zaskakujące. Wszystkie dzieci świetnie bawiły się w tym dniu. Na koniec zajęć   po wypowiedzeniu czarodziejskiego zaklęcia, maluchy

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22
 • (86)278-21-24
  Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik

Galeria zdjęć