• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  • (86)278-21-24
    Sekretarz szkoły - p. Joanna Socik
Wtorek 16.10.2018

Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej szkoły.

Zapraszamy do czytania wiadomości oraz oglądania zdjęć w Albumie fotograficznym.

Miłych wrażeń.

Statistics

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

• Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w 2018 roku odbędą się 12 października 2018 r. o godzinie 900 w  Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie, przy ul. Wojska Polskiego 22.

• Uwaga Rodzice

Za obiady wpłacamy do 15 dnia każdego miesiąca u pani intedentki. W przypadku jej  nieobecności  wpłat można dokonać w sekretariacie szkoły.

• Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

W dniu 29 września, zgodnie z wieloletnią tradycją, w naszej bibliotece obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Na uczniów, wiernych bywalców czytelni, w tym dniu czekało wiele językowych  atrakcji. Z jednej z nich skorzystała klasa 4 a. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu o  korzyściach płynących ze  znajomości języków obcych  oraz o historii Święta. Następnie czytelnicy mieli możliwość poznać sylwetki najważniejszych pisarzy europejskich oraz ich dzieła. Ta część programu cieszyła się największą popularnością. Uczniowie z uwagą wysłuchali notek biograficznych i skorzystali z możliwości zobaczenia „na własne oczy” wydań książkowych w oryginalnych językach twórców np. „angielskiego „Kubusia Puchatka czy „włoskiego”  Pinokio. Sztandarowym punktem obchodów Święta było używanie powitań i pozdrowień w obcych językach. Każdy uczeń wchodzący do świetlicy lub biblioteki witany był w obcym języku. Do akcji włączyli się również rodzice , którzy „podpowiadali „ swoim pociechom pozdrowienia  Tego dnia około 50 uczniów wypożyczyło reklamowane książki. Okazało się, że wiedza dzieci dotycząca języków obcych jest obszerna. Uczniowie chętnie wymieniali się  „językowymi” nowinkami i ciekawostkami. Pamiętamy- Znajomość języków obcych jest bramą do wiedzy.

• Klauzula informacyjna dla rodziców/uczniów

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL), Ustawa z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000)

informuję, że:

1. Administr
  • W dniu 13 września 2018r. odbędą się zebrania z Rodzicami według następującego planu:

- godz. 16 30- spotkanie Rodziców klas 0- III z Dyrektorem w sali gimnastycznej, następnie z wychowawcami.

- godz. 17 00 - spotkanie Rodziców klas IV - VIII z Dyrektorem w sali gimnastycznej, następnie z wychowawcami.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Po dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku, w poniedziałek, 3 września, rozbrzmiał pierwszy dzwonek roku szkolnego 2018/2019. Apel rozpoczynający nowy rok szkolny miał miejsce  na sali gimnastycznej. Uczniów wraz z rodzicami, grono pedagogiczne i pracowników szkoły, władze miasta, księdza dziekana oraz przewodniczącego Rady Rodziców  serdecznie przywitał dyrektor placówki- Lech Owczarczyk. W szczególny sposób powitano pierwszoklasistów i ich rodziców. Przed uczniami klas pierwszych wyjątkowy czas adaptacji w szkole  i rozpoczęcia poważnej nauki. Dyrektor szkoły przywitał również  nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w naszej szkole, jak też pożegnał  odchodzących na emeryturę.

• Uwaga

Apel z okazji rozpoczęcie roku szkolnego planowany jest na godz. 8 30.

• Wykaz podręczników

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH
    W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Podręczniki (opłatę ponosi rodzic, dystrybucja nauczyciel)

Kupuje rodzic:

JĘZYK ANGIELSKI - ,,My First English Adventure 2" - podręcznik,

,,My First English Adventure 2 Activity Book 2" - ćwiczenie,  wyd. PEARSON

RELIGIA - ,,Jestem dzieckiem Bożym" wyd. Jedność

0 – zerówka

Podręczniki (opłatę ponosi rodzic, dystrybucja nauczyciel)

Kupuje rodzic:

JĘZYK ANGIELSKI - ,,New English Adventure - Starter" wyd. PEARSON (podręcznik i ćwiczenie)

• Apel z okazji zakończenia roku szkolnego

Uwaga!

Apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/ 2018 odbędzie się 22 czerwca o godz. 8 30.

• Impreza czytelnicza promowana przez Fundację „Cała Polska Czyta dzieciom” stała się już w naszej szkole tradycją. Już od kilku lat organizujemy „Tydzień czytania dzieciom” W ciągu tych kilku dni zapraszamy rodziców, aby poczytali swoim pociechom. W tym roku, tak jak w ubiegłych latach rodzice chętnie zaangażowali się w naszą akcję. Wszyscy czytający reklamowali w tym roku książki zakupione w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Dla maluchów prezentowano i czytano fragmenty ich ulubionych książek: „Zły Kocurek”, „Czarownica i kot”, „A ja nie chcę być księżniczką”, „Żabi król”, ”Zła czarownica „ i inne. Uczniowie klas starszych woleli słuchać fragmentów książek , które wybrali w czasie głosowania. A były to następujące pozycje: ”Wiedźmin”, „Ucieczka w dzicz”, „Czerwona Piramida”. Akcja została przeprowadzona we wszystkich oddziałach, od pięciolatków do klas siódmych. Wszyscy czytelnicy z niecierpliwością czekają cały rok na to czytelnicze wydarzenie. Jest to wspaniała okazja, aby zaprezentować ciekawe książki oraz  zachęcić do czytania w czasie wakacji.

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
    18- 500 Kolno, ul. Wojska Polskiego 22