• Dbajmy o zdrowie

W dniach 7 - 8.03. dzięki zaangażowaniu pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej dzieci z oddziałów przedszkolnych ponownie spotkały się z przedstawicielkami PSSE w Kolnie. Tym razem warsztaty dotyczyły zdrowego trybu życia. Poznały zasady zdrowego odżywiania, konieczności uprawiania sportu, a także higieny jamy ustnej i mycia zębów w ramach Dnia Dentysty obchodzonego 5.03. Najbardziej podobała się część praktyczna, podczas której każdy mógł spróbować zdrowych smakołyków, wykonać ćwiczenia gimnastyczne i wyszczotkować poprawnie bardzo dużą szczękę. Dziękujemy serdecznie za spotkanie.

• Wyjątkowe święta

W naszym przedszkolu obchodziliśmy dwa wyjątkowe dni. Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn to święta ważne dla każdego. Chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkości, drobnych upominków i kwiatów. Dziewczynki nie zapomniały o święcie swoich kolegów. Przygotowały dla nich drobne, słodkie prezenty i serdeczne życzenia. Z dzieciecych buziek uśmiech nie schodził przez calutki dzień. Te wyjątkowe święta, to doskonała okazja do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie nasze kobietki i wszyscy nasi mężczyźni dziękują za piękne życzenia i upominki.

• Ciekawe spotkanie

W dniu 5 marca dzieci z grup pięciolatków spotkały się z pracownicami PSSE w Kolnie. Podczas warsztatów przedszkolaki zgłębiały wiedzę w zakresie higieny mycia rąk. Doświadczyły na własnej skórze schematu przenoszenia się brokatowych wirusów i bakterii oraz technik skutecznego usuwania ich z dłoni. Wiedza zdobyta w teorii została sprawdzona również w praktyce podczas treningu higieny. Dziękujemy bardzo za przeprowadzenie zajęć.

• SPOTKANIE AUTORSKIE

W dniu 6 marca w naszej szkole, w ramach współpracy z Powiatową Biblioteką Pedagogiczną, odbyło się spotkanie z ulubioną autorką naszych najmłodszych uczniów – Panią Justyną Bednarek. Dzieci z uwagą słuchały historii, które zainspirowały p. Bednarek do napisania książki ,,Przygody dziesięciu skarpetek” i wielu innych utworów. Okazało się, że minęło wiele lat zanim pierwsza książka autorki została opublikowana. Po części oficjalnej spotkania przyszła pora na długo wyczekiwane przez uczniów autografy od p. Bednarek. Kolejka po podpis pisarki była bardzo długa. Spotkanie uważamy za niezwykle owocne i liczymy na kolejne…

• 1 III- Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Żołnierze Wyklęci - Służba Więzienna

W dniu 1 marca 2024 r. przedstawiciele naszej społeczności szkolnej— poczet sztandarowy i uczniowie klasy VI a pod opieką dyrektora Pana Lecha Owczarczyka i nauczyciela historii Pana Mariusza Kędzierskiego- wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Po uroczystej mszy świętej przedstawiciele władz samorządowych w asyście pocztów sztandarowych kolneńskich szkół i instytucji złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem poświęconym „Żołnierzom Wyklętym” z naszego regionu.

• Jak zaprzyjaźnić dziecko z matematyką?

Drogi Rodzicu!

Matematyka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Dzieci w wieku przedszkolnym interesują się wszystkim, obserwują świat, są dociekliwi, zadają dużo pytań, chcą zdobywać wiedzę zwłaszcza wiedzę matematyczną. Uwielbiają liczyć, przeliczać, pozanawać różne kształty, porównywać długości, grać w gry logiczne... Aby wspierać rozwój dziecka oraz jego zainteresowania matematyką zachęcaj dziecko do liczenia w każdej sytuacji.

Piątek 29.03.2024

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• W tym roku szkolnym nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kwota dofinansowania wynosi 15 tysięcy złotych.